Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 496 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 4956
  1. #521
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Тешко и Горко за БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО от мateevchi!!!

  2. #522
    До сега на световно пчеларско изложение няма награден български мед. Но за това пък има награди за медове от всички континенти, без Антарктида разбира се. Сами си направете изводите за прословутото качество на българския мед.

  3. #523
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Г-н Динев,
    Много е лесно да застанете и да искате някой да направи нещо за да получавате повече за труда си. Повярвай не познавам пчелар, който да не го иска. Но нека да видим кой, какво е направил за да се постигне. Всеки от нас очаква някой да отиде и да ни оправи бакиите. Само че замислете се кой има сметка да го прави, при положение че дори и някой да опита да го направи в интерес на общото благо, да влага сили, нерви, да харчи средства и в следващия момент всички вкупом , да се възползват от труда му, а на всичкото отгоре да го нарекат балък или да се окаже, че той не работил за единството на пчеларите, че продал техните интереси и т.н. В следващия момент на балъка му писва, тегли една нашенска на всичко и започва да се спасява сам или най-много с най-близките си приятели. През последните години се нагледах на такива случаи. Включвам и себе си в това число. Сега виждам, че поредната жертва на пчеларското недоволство се оказва Матеев. А в същото време никой не използва тази енергия да принуди тези, на които е позволил да нарекат себе си лидери на пчеларски организации да си свършат работата и да защитят интересите на пчеларите. Затова ще ви препоръчам, преди да поискате нещо, да помислите вие самия какво сте дал. Какво сте предложили каква стратегия, програма или каквито е да било начини за постигане на поставената цел. Аз лично много пъти съм опитвал да направя нещо, което да е в полза на всички, но колкото и пъти да съм поискал подкрепа, мнение и т.н. са се включвали няколко човека. Дори и последния път при работата по закона за пчеларството. Включиха се едва двадесетина души, половината от тях искаха в закона да се запише 50лв субсидия на кошер и да ни махнат данъците, да дават захар, да ни направят изкупната цена 6 евро и т.н. ако някой си беше направил труда да попрочете някой друг закон, щеше сам да разбере, че държавата няма как да го направи. Можем да постигнем някакви облекчения, някакви подпомагания, но дори и това няма как да стане, след като всеки дърпа чергата към себе си и казва, те балъците ще оправят нещата, да ама не. Малкото издържани предложения бяха предложени в работната група, но се видя, че господата лидери не се интересуваха от закона, а това, кой ще яхне пчеларите. Никой не посмя да ги попита защо спряха работата по закона и в чий интерес е закона да си остане в този вид. Защо вместо да подкрепят исканията на пчеларите посъветваха властите да сторят точно обратното. За сетен път се убеждавам, че ние пчеларите се държим като пасмина, която лесно позволява да бъде манипулирана. Сега макар и че не харесвам начина по който се случва, но все пак е някакъв шанс да покажем, че сме хора готови да защитаваме колективно интересите си и да се обединим в името не на друго, а на собственото си оцеляване. И ето пак се почна с плюнките и то по възможно най добронамерените хора. Та започнах да се замислям дали това не е провокация?

  4. #524
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    ivohit погледни на 100км. далеч от теб. Там дали се радват на 2евро на килограм? матеев НИ принизява и формира нагласа за НИСКА изкупна цена. Дано има някой в работната група, който да милее за ПЧЕЛИТЕ.

  5. #525
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Бях си наумил да дам няколко хиляди лева за платени статии по пчеларските вестници, в опити да проведа този експеримент с цената от 4.60, но сега осъзнавам, че ще съм голям глупак ако го направя. А ще съм ГОЛЯМ ГЛУПАК, защото вместо Подкрепа и едно Благодаря в замяна ще получа разни изказвания от типа "Ако не беше Матеев, меда щеше да се изкупува по 5 лева, а сега ето той се намеси с неговата глупава идея и меда се изкупува по 4.60".

    .......Повечето пчелари живеят с илюзии относно това какви са реалностите на пазарната икономика. Ако във форума досега го е изказал един, там по селата при пенсионерите това ще го кажат 90% от хората. Те живеят с илюзиите, че някой им е длъжен да им дава по 7-8 лева на килограм и за по-малко не искат и да чуят. И като видят нашата препоръка за 4.60 ще се изсмеят и НЯМА ДА Я ПОДКРЕПЯТ. В резултат на това всеки пчелар ще казва различна цифра - тоест НЯМА ДА СМЕ ЕДИННИ, защото НЯМА ДА ЗНАЕМ ЦЕНАТА, КОЯТО ИСКАМЕ.



    ...


    Матеев, ти какво очакваш? Системата за промиване на мозъци, дирижиране на нагласите, внасяне на объркване сред масите..., е доста ефективна и работи добре от много години насам. Чиста форма на ПРОПАГАНДА.
    Със нейна помощ в края на деня се оказва че ТИ си лошия герой във филма, а "вождовете" са добрите.

    Объркването което се насажда е толкова ефективно, че към днешна дата човек (пчелар) трудно може да различи истина от лъжа, приятел от "враг" и правилно от грешно. Мозъците ни са толкова объркани че трудно някой може да се ориентира из лабиринтите на целенасочено погрешно представяната информация ( неоникотиноидите са виновни за измиранията на пчелите?, нужни са субсидии за захар за пчелно семейство?, в другите държави пчеларството е розово - получават големи субсидии на пчелно семейство, висока цена на меда и по 150$ на семейство за опрашване?, Б.Б. - "Ние сме отличниците на Европа"....). Всички тези неща донякъде са верни, но само донякъде...

    ( Абе, да ви питам - Жан Виденов в края на нраищата от лошите ли беше или от добрите?)
    В края на деня, Матеев ще е този, който ще бъде обвиняван на селските пчеларски сбирки за липсата на де минимис и за това че вместо директни плащания има пчеларска програма за "избрани хора" ( абе знае ли човек, наистина може и той да е виновен!), че аз съм виновен за замърсяване на генетичната чистота на българската пчела, за разпространението на цераната из цялата страна и други неща. Но както е казал Сократ - по-добре да те осъдят без вина, отколкото да те осъдят виновен.

    И докато Матеев бъде оплюван публично и навсякъде, същите тези хора, ще отидат да се поклонят на Мишо, Стефан, Ганчо и т.н., ако ги срещнат някъде - ще ги поздравят пламенно, ще се снимат с тях, ще им стиснат ръка... Аферим ефенди! Само така! Давай напред!

    Докато това не се промени, какъв напредък може да очакваме?
    Когато има война, селско възстание или партизанско движение, не е задължително всеки да е наясно със стратегията, НО ПОНЕ трябва да знае от коя страна се намира противника. Когато се водят някакви военни действия ( ДОРИ И ПРИ ВЪЗСТАНИЕ ОТ СЕЛЯНИ СЪС ВИЛИ И КОСИ) те имат някаква посока, ако всеки от тълпата(армията) поеме в хаотична посока - един бяга напред, друг - назад, трети - настрани... нищо не става. Толкова жалка картинка са и пчеларите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #526
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Г-н Бонев, влюбих се в пчелите преди 15 години. Любовта ми прерасна в хоби, а хобито в средство за препитание. Вече се чувствам лично обиден от ниските изкупни цени и липсата на субсидии. И ХОРА ЗЩИТАВАЩИ ТОВА СТАТУТСТВАО, според мен не са на страната на пчеарите. Не искам нищо даром. Ако видя добронамереност, ще съм първия който ще я сподели.

  7. #527
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Г-н Бонев, влюбих се в пчелите преди 15 години. Любовта ми прерасна в хоби, а хобито в средство за препитание. Вече се чувствам лично обиден от ниските изкупни цени и липсата на субсидии. И ХОРА ЗЩИТАВАЩИ ТОВА СТАТУТСТВАО, според мен не са на страната на пчеарите. Не искам нищо даром. Ако видя добронамереност, ще съм първия който ще я сподели.
    Добре де, каква е цената, която трябва да се постигне, за какъв срок от време и как да стане? Дай идея и да я обсъдим. А така да се атакуват хора и идеи без аргументи на мен ми е малко непонятно.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #528
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Явно доста си се объркал. Стреляш по грешна мишена. Премисли добре нещата, защото с действията си се нахвърляш към хора, които искат същото, но се и стремят да го постигнат. Нека да не бъдем андрешковци. Аз също се чувствам обиден от много неща, но най ме боли от приятелския огън. А ако толкова държиш да получаваш субсидии мини на биологично. Там има някакви субсидии, а и меда го изкупуват с 10ст. по-скъпо.

  9. #529
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Вече се чувствам лично обиден от ниските изкупни цени и липсата на субсидии.
    Ми иди да пчеларстваш в Гърция, САЩ или UK.
    Съседа на шурея на брат ми гледал как някой ядял боб и било много вкусно!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #530
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Динев, ти въобще можеш ли да дадеш някаква полезна идея или само си правиш вятър на устата?

    Хайде, кажи какво според тебе трябва да направим. Представи си, че ти си пчеларския вожд на България. Какво добро ще се опиташ да направиш, ако това се случи? Да си предложенията, пък може и да се вслушаме в тях, ако са разумни.

 

 
Страница 53 от 496 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •