Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 496 ПърваПърва ... 41495051525361101151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 4956
  1. #501
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    4.60 e цената, която устройва прекупвачите. Тази цена е твърде ниска. Имам чувството, че всички прекупвачи работят за един човек. Матеев, с твоите изказвания и предложения ясно заставаш на сраната на прекупвачите!!! Цена 4,60, ще се наложи и без твоята "ПОМОЩ". Ние ПЧЕЛАРИТЕ трябва да сме единни за цена не по-ниска от 5лв. за полифлорния мад.

  2. #502
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    За да съм в тон с последните няколко поста и за да си личи че и аз съм пчелар, аз смятам че цената за полифлорния не трябва да е 5 лв, а най-малко 5,05лв!

    Ако всички сме единни и натискаме в ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ТОЧКА, почти е сигурно, че ще пробием. И в един момент лъжата и блъфа ще станат истински.

    Не е ли точно това принципа на Уолстрййт?


    'Се едно някой ви беше дал баницата, че вече успяхте и да се изпокарате за нея.
    Невъзможно ??? - Невероятно!( Unbeliaveble!) . Аз лично се смях на глас.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #503
    Наблюдател
    Регистриран
    12.05.2011
    Мнения
    16

    Wink

    Се едно някой ви беше дал баницата, че вече успяхте и да се изпокарате за нея.
    Невъзможно ??? - Невероятно!( Unbeliaveble!) . Аз лично се смях на глас.

  4. #504
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    4.60 e цената, която устройва прекупвачите. Тази цена е твърде ниска. Имам чувството, че всички прекупвачи работят за един човек. Матеев, с твоите изказвания и предложения ясно заставаш на сраната на прекупвачите!!! Цена 4,60, ще се наложи и без твоята "ПОМОЩ". Ние ПЧЕЛАРИТЕ трябва да сме единни за цена не по-ниска от 5лв. за полифлорния мад.
    Именно от това най-много се опасявам. Повечето пчелари живеят с илюзии относно това какви са реалностите на пазарната икономика. Ако във форума досега го е изказал един, там по селата при пенсионерите това ще го кажат 90% от хората. Те живеят с илюзиите, че някой им е длъжен да им дава по 7-8 лева на килограм и за по-малко не искат и да чуят. И като видят нашата препоръка за 4.60 ще се изсмеят и НЯМА ДА Я ПОДКРЕПЯТ. В резултат на това всеки пчелар ще казва различна цифра - тоест НЯМА ДА СМЕ ЕДИННИ, защото НЯМА ДА ЗНАЕМ ЦЕНАТА, КОЯТО ИСКАМЕ.

    И знаете ли какво ще стане?
    Не искам да съм лош пророк, но тази година меда ще се изкупува най-много за 4.30, а 4.60 ще видите на куково лято, което се очаква да дойде през 2020 г. Тоест лакомията и илюзиите ще ни доведат до РАЗЕДИНЕНИЕ, а от там и до ПРОВАЛ !!!

    Съжалявам, но напоследък все по-често започвам да си мисля, че пчеларите май наистина си заслужават участта, в която са изпаднали. И точно тези, които най-ламтят за големи пари, точно те първи ще си дадат меда за 4.20.

  5. #505
    Много от българските пчелари още не могат да разберат че, 10-20-50 кошера са доста работа, макар и приятна, но това не е бизнес. А цени се определят от бизнеса. И те искат, не искат трябва да се съобразяват с това. За това такива пчелари трябва да произвеждат само толкова, колкото могат да реализират на дребно. По-голямото им производство си е чиста загуба, ама ходи го обяснявай.

  6. #506
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Бях си наумил да дам няколко хиляди лева за платени статии по пчеларските вестници, в опити да проведа този експеримент с цената от 4.60, но сега осъзнавам, че ще съм голям глупак ако го направя. А ще съм ГОЛЯМ ГЛУПАК, защото вместо Подкрепа и едно Благодаря в замяна ще получа разни изказвания от типа "Ако не беше Матеев, меда щеше да се изкупува по 5 лева, а сега ето той се намеси с неговата глупава идея и меда се изкупува по 4.60".

    Да признавам си - ИДЕЯТА Е ГЛУПАВА. Също така е глупаво човек да се опитва да помага с нещо на пчеларите, защото така само ще си създаде ВРАГОВЕ !!! И колкото повече помага, толкова повече врагове ще има !!! Съжалявам, но пиша това, което в момента ми се върти в главата..............

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Съжалявам, но напоследък все по-често започвам да си мисля, че пчеларите май наистина си заслужават участта, в която са изпаднали. И точно тези, които най-ламтят за големи пари, точно те първи ще си дадат меда за 4.20.
    Тук сме на едно мнение. Само ще добавя, голяма част от пчеларите стоят от страни и чакат някой да дойде и с вълшебната пръчка да им реши всички проблеми. Е няма да дойде.

  8. #508
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Вие на Луната ли живеете? Не виждате ли, че има бандити които използват труда на пчеларите. Докато им защитавате ниски изкупни цени, тютюнопроизводителите вземат de minimis. Нали сме в Европейски съюз. Защо купуваме най-скъпте лекарства и пчеларска техника, а продаваме продукция на най-ниски цени. И работната група която създадохте, кой ще защитава? Майкопроизводителите, производителите на отводки, производителите на кошери, изкупвачите на пчелен мед или пчеларите. Матеев при първите има кинти нали. Там се натискайте.

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Вие на Луната ли живеете? Не виждате ли, че има бандити които използват труда на пчеларите. Докато им защитавате ниски изкупни цени, тютюнопроизводителите вземат de minimis. Нали сме в Европейски съюз. Защо купуваме най-скъпте лекарства и пчеларска техника, а продаваме продукция на най-ниски цени. И работната група която създадохте, кой ще защитава? Майкопроизводителите, производителите на отводки, производителите на кошери, изкупвачите на пчелен мед или пчеларите. Матеев при първите има кинти нали. Там се натискайте.
    "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш"
    Хайтов
    Няма как да вдигнеш цената на меда ударно. Тя зависи от много фактори и те са коментирани в този форум нееднократно. Това може да стане само както предлага Матеев - на малки стъпки, но организирано и систематично - всяка година. И не бива да се бъркат цените със събсидиите. Това са съвсем различни, макар и косвено свързани неща.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #510
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз пък искам да продам на всеки китаец и индиец по 1 кг мед пък може и на 4 лв./кг нямам претенции ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 51 от 496 ПърваПърва ... 41495051525361101151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •