Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 496 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 4956
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    :D Дори за миг не съм си помислял,че точно па ти ще се откажеш от занаята - но дадох пример със себе си,за да е ясно,че това което казваш всъщност далеч не са празни думи и са достатъчен довод,да се откажат пред очите ми пчелари,които определено по мое мнение бяха добри практици,а и не малко от тях мои набори,което според мен е още по-лошо за отрасъла.

    (относно бъдещето си много прав и наистина бях изненадан - но в случай на обществена изява,бъдеще няма и така ще го говоря все още!!!па който иска нека пробва да ми докаже спекулата във този ми лозунг ... освен ти де )

    Това със данъка лично и мен ме съмнява,че ще бъде тънката особенност,която сега търговците умело ще използват,защото именно някои хора много арно им става,като така им се внуши чувството за хитрост и как са успели да надцакат било то системата или колегията т.е.възползват се от плиткоумието и липсата на далновидност при по-голямата част от нацията по принцип и в частност и пчеларите.

    Не само западняците - човека за който приказвах горе днес ми обади и това същото,което казваш за сърбите,но за румънците.Та в румъния рече,че не можеш да си купиш мед на едро било то 100 кила или 100 тона без дружество,на което вече казвам аз голяма хитрост и мисъл от страна на колегите в румъния.Дори -естествено има изключения от правилото предполагам,но дори не знаеш,точно чий мед купуваш т.е.купуваш мед от дружеството,което съставляваме примерно целия форум,но на кого меда точно си купил не знаеш.
    И сега се замислих - добре де,аз понеже слабо се интересувам признавам си,но на мен защо ми се струва,че има една генерална грешка във начина по-който правим съюзите във България.Всичките ни съюзи,сдружения и организации на производители,са по региони,защо е така - аз тука в моя регион едва ли има 5-т човека,със които бих се включил във едно такова начинание.Не може ли да се създаде такъв съюз на пчелари без значение местожителството им - това според мен,макар и по-сложно и предполагам изискващо повече средства,е много по-рентабилно,защото ще се гради точно на интереси и ще има повечко доверие м/у членовете ... не знам питам,но ето и ти сам казваш,половината са измекяри и няма причина да не ти вярвам,защото същото е и при мен,и при много други колеги из страната.

    А за сърбите да питам - вярно ли е,че над 50% от добивите на мед във сърбия се усвояват на вътрешния пазар,някой може ли да го потвърди това?

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Да именно - и аз така ми рече предприемача,за който пиша в тази тема,че сърбите имали много по-атрактивна цена на меда от нас и онова което спомена Александров,сърбите докарват много ниска себестойност на продукцията си .... ама така е,където хората се организирват,за да си защитават и РАЗВИВАТ интересите си,се виждат резултатите и по-професионалното ниво и подход във работата.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колеги,
    Позволявам си да Ви дам информация която взех от друг форум (предполагам, че колегата който я е публикувал няма да се сърди) специално за Сърбия.

    Цитат:

    За Сърбия мога да ти кажа, приет закон за минимална изкупна цена: 6 лева монофлора, 5 лева полифлора!! Иначе ги плюем комшиите,че били такива, онакива!!!

    Край на цитата.

    Това е публикувано на 28.05.2011 г. от уважаван от мен колега на когото имам голямо доверие. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  4. #44
    До колкото знам почти 99% от сръбския мед се реализира в страната. Сърбите не изнасят пчелен мед. Това не мога да го твърдя, но инфото ми е такова.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    До колкото знам почти 99% от сръбския мед се реализира в страната. Сърбите не изнасят пчелен мед. Това не мога да го твърдя, но инфото ми е такова.
    а бе аз посмалих на 50%,защото е на видиш ли как дори на 50% хората ми казват,че приказвам глупости - а наистина това,което ми каза човека,е че всичкия мед произведен от сърбите,се успоява на вътрешния пазар .... сега кое,как,що няма как да коментирам,защото само това знам,но съм склонен да вярвам на тези думи.

    п.п.а себестойноста на нашия мед - признавам не съм сядал да го смятам,но при всички положения е минимум 2лв.,ама минимум,така че и за това съм напълно съгласен със Александров.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Ами тогава да членуваме в Сръбския съюз и да си превозваме меда там. Борка, можеш ли да провериш дали има такава възможност, че не им знам форума?

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    По отношение на рапицата можеш да си 100% сигурен, че е ГМО култура. Рапица която да не е ГМО няма. За другите видове земеделски култури също имам някакви съмнения, но не съм сигурен. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Ако сте обърнали внимание постовете си ги завършвам по този начин (с пожелания за успех). Успехът може да бъде всякъкъв (повече мед, по висока изкупна цена, някаква друга придобивка, радост в семейството и т.н. и т.н.). Според мен трябва да гледаме напред и да се радваме на живота макар в последно време да няма много такива поводи за радост, но въпреки това дори най-дребното една усмивка би била повод да бъдем малко по-щасливи и добри. Това е пожелание за добруването на всеки от нас и всеки да си го разбира по своему. Успех.

    п.п. Преди години (за разлика от сега) сутрин като тръгнех за работа всеки срешнат познат ти пожелаваше "Добро утро", по-късно през деня "Добър ден", а сега всеки те гледа на криво и нищо. Ами как да е добър деня след като никой не ти го е пожелал ?
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ангеле, нарушавам правилата ама не мога да се сдържа и за последното ти изказване те поздравявам !

  10. #50
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    До колкото знам почти 99% от сръбския мед се реализира в страната. Сърбите не изнасят пчелен мед. Това не мога да го твърдя, но инфото ми е такова.
    Абсолютно вярно е....Сърбите са патриоти и когато става дума да се удари едно рамо на родната им икономика нямат равни на себе си....Пък и си нямат Бойко и “Дянков да им измислят такива тъпи данъци както е у нас...

 

 
Страница 5 от 496 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •