Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 486 от 496 ПърваПърва ... 386436476484485486487488 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,851 до 4,860 от общо 4956
  1. #4851
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Каква ли ще е цената на едро тази година на Полифлорния мед,при тези цени на горивата едно ходене до пчелина ми излиза 20лв. незнам как ще се отселява с тези високи разходи
    Aз ходя по 15 пъти на месец и разхода за бензин е най големия. Направо меда ми става непродаваем при тази цена на бензина. Няма да мога да си покрия само разхода за бензин, а да не говорим че и всичко друго поскъпна, ток и храна.

  2. #4852
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Колко пъти седмично ходиш през активния сезон?
    Каква е тази глупост активен сезон? Когато не си пчелар нямаш предства какво говориш. Активния сезон е 12 месеца, когато не се работи по пчелите се подгорвя инвентара, рамки, база и куп други неща. В пчелсрството почивни месеци няма.

  3. #4853
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Каква е тази глупост активен сезон? Когато не си пчелар нямаш предства какво говориш. Активния сезон е 12 месеца, когато не се работи по пчелите се подгорвя инвентара, рамки, база и куп други неща. В пчелсрството почивни месеци няма.
    На пчелина ли правиш всичко това или базата ти е другаде?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4854
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    На пчелина ли правиш всичко това или базата ти е другаде?
    На едно място е, но съм винаги на зад и времето все не стига, въпреки че работия почти всеки ден. Няма зима, няма лято. Ако зимата пчоивам, няма как да станат нещата., така че активния сезон за мен е 12месеца.

  5. #4855
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На едно място е, но съм винаги на зад и времето все не стига, въпреки че работия почти всеки ден. Няма зима, няма лято. Ако зимата пчоивам, няма как да станат нещата., така че активния сезон за мен е 12месеца.
    Никъде не съм споменал, че неактивния сезон е почивка! Чети внимателно и най-вече мисли. Ако сега ходиш на пчелина 5 дни седмично и всеки ден даваш по 20лв за гориво през цялата година, колкото и мед да продадеш и каквато и да е цената на едро ти не можеш да си покриеш даже и транспортните разходи.
    От както съм в този форум говоря за ефективност и снижаване на разходите. Това става с въвеждане на системи за дистанционно наблюдение на пчелина, за минимално ръчкане из кошерите и пътувания напред-назад.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #4856
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...От както съм в този форум говоря за ефективност и снижаване на разходите. Това става с въвеждане на системи за дистанционно наблюдение на пчелина, за минимално ръчкане из кошерите и пътувания напред-назад.
    А така, бат Бояне, кажи му го! От пчеларстването по-лесно няма - трябва само да си купи от теб система за дистанционно наблюдение и по възможност да не ходи на пчелина.
    При теб може да се каже, че са изпълнени и двете условия на 100% и затова си прав да се смяташ за един от най-добрите, да не кажа най-добрия пчелар, ако не в страната, то поне във форума!

  7. #4857
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А така, бат Бояне, кажи му го! От пчеларстването по-лесно няма - трябва само да си купи от теб система за дистанционно наблюдение и по възможност да не ходи на пчелина.
    При теб може да се каже, че са изпълнени и двете условия на 100% и затова си прав да се смяташ за един от най-добрите, да не кажа най-добрия пчелар, ако не в страната, то поне във форума!
    И защо от мен, а не от САЩ, Русия или Израел??? Нека всеки сам си направи аритметиката - за какво гледа пчели - за кеф или за да припечели някой лев?
    Като ви чете човек си казва - тия или не си знаят парите и са готови да платят всичко за 10 кошера на 50 км или не могат да сметнат 2+2 колко прави.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #4858
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...
    Като ви чете човек си казва - тия или не си знаят парите и са готови да платят всичко за 10 кошера на 50 км или не могат да сметнат 2+2 колко прави.
    И ти като човек, който умее добре да си прави сметката, веднага съобрази, че и в двата случая ще има далавера да си сред такива хора...

  9. #4859
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И ти като човек, който умее добре да си прави сметката, веднага съобрази, че и в двата случая ще има далавера да си сред такива хора...
    Ако човек сам не си прави сметката, другите "му виждат сметката". А ако чакаме света да се оправи, скоро няма хич да ни излиза сметката.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #4860
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако човек сам не си прави сметката, другите "му виждат сметката". А ако чакаме света да се оправи, скоро няма хич да ни излиза сметката.
    С твоите сметки "видя сметката" на пчеларското съсловие.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 486 от 496 ПърваПърва ... 386436476484485486487488 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •