Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 475 от 496 ПърваПърва ... 375425465473474475476477485 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,741 до 4,750 от общо 4956
  1. #4741
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Появиха се обяви за продажба на мед по 20 лв/кг.
    https://bazar.bg/obiava-21866590/bal...8-akatsiev-med
    Лъч надежда.Или измамни мечти? "Постоянното присъствие" на пазарите държи 8 лв. на буркан и едва ле ще допусне промяна в положителна посока за дребния производител.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #4742
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Те могат и на 100лв. Да продават, но кой ще купи, колко бързо ще се продаде?
    В италия е 8евро акацията пакетирана в буркани на килограм.
    Говорим за чиста прозрачна акация био, която няма да кристализира години наред, освен ако не е съхранявана на много студено място.
    Къде е италия, къде е България.
    Акацията се цени, защото не кристализира бързо и е много лек мед, може да се пие директно от буркана.
    Успех на човека, дано я продаде.

  3. #4743
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Те могат и на 100лв. Да продават, но кой ще купи, колко бързо ще се продаде?
    В италия е 8евро акацията пакетирана в буркани на килограм.
    Говорим за чиста прозрачна акация био, която няма да кристализира години наред, освен ако не е съхранявана на много студено място.
    Къде е италия, къде е България.
    Акацията се цени, защото не кристализира бързо и е много лек мед, може да се пие директно от буркана.
    Успех на човека, дано я продаде.
    Да, пиеш директно от буркана, става съприкосновение със слюнката, меда бързо кристализира или дори и вкисва в зависимост от условията и хайдееее - да го е...а и в пчеларя, пробута ми некачествен мед.

    -Продавам 10 буркана мед на човек имащ гост именно от Италия. Нося бурканите до дома му и човека отваря единия буркан и го облизва. Ужас. Но той го купува, да си го прави каквото иска. Добре. Минават два-три дни и човека се обажда и казва, че италианчето харесал мед, но иска акациев пък сега, и ако може да го разменим. Какво да правя - разменям го. Съпругите колежки. Ами сега - колко ли пъти са близали капаците? Ужас. Хайде 10 буркана на пчелите за подхранване и те така. "Да го е...а и в пчеларя - прекара ме".

  4. #4744
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Те могат и на 100лв. Да продават, но кой ще купи, колко бързо ще се продаде?
    В италия е 8евро акацията пакетирана в буркани на килограм.
    Говорим за чиста прозрачна акация био, която няма да кристализира години наред, освен ако не е съхранявана на много студено място.
    Къде е италия, къде е България.
    Акацията се цени, защото не кристализира бързо и е много лек мед, може да се пие директно от буркана.
    Успех на човека, дано я продаде.
    Сега, нека се разберем - търговците и производителите, никога няма да мелят брашно. Защо ли?! Защото търговеца в стремежа си да докара по-голяма печалба е готов да даде цена, която е в негова изгода. Да, напълно нормално, нооо не баш. Пресен пример от последната реализация - рапица. Търсят ме през глава търговци и ми "снасят" 4.50, 4.80, 5.00 лв/кг. Да, малко и с манипулация от моя страна, но накрая само дето не се избиха да ми го купят и то всите на петарка. Даже имаше и реплика "аз тоя мед няма да допусна друг да го купи".
    Добре де, тарикати с тарикати, защо не ми дадете реалната цена, а се мъчите да ме прекарате. А? Дразня се защото това са търговци, с които съм бил винаги коректен, не съм си позволявал хитруване, манипулация, кръщаване на мед и т.н., мислейки си, че и те са така в търговските ни взаимоотношения. Е, вече няма да е така, ще ги "посрещам" както аз си знам. Не за друго, а за да получа реална цена за стоката която съм произвел, защото знам какво предлагам.

  5. #4745
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    То добре говориш сега, напълно съм съгласен с казаното, ама като има пак свръх производство на мед как ще се пазарим. И то ми се струва че това ще стане точно догодина, като чувам как се правят отводки навсякъде. Ако има пазар на дребно долу горе бива, ама на едро като излязат големите и го дадат на 3 лв ко прайм?

  6. #4746
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Стремя се да добивам толкова мед, колкото мога да продам на дребно на приемлива за мен цена. Това го постигам с отглеждането на подходящото за мен количество пчелни семейства. Ако те станат повече - продавам, ако станат по-малко - купувам отводки.

  7. #4747
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    То добре говориш сега, напълно съм съгласен с казаното, ама като има пак свръх производство на мед как ще се пазарим. И то ми се струва че това ще стане точно догодина, като чувам как се правят отводки навсякъде. Ако има пазар на дребно долу горе бива, ама на едро като излязат големите и го дадат на 3 лв ко прайм?
    Ще се нагласяме според ситуацията. Едва ли има човек, който може да предвиди, какво ще е догодина. Не разбрах за кои големи говориш - производители в България или страни производителки на мед, защото мисля , че последните диктуват пазара. У нас пазара е алогичен и се диктува от негласни споразумения между търговците. Тази година малко му отърваха края и...добре дошло за нас. Догодина, че може още в края на този сезон да се окопитят и ни "зарадват" с други цени, вадейки от девет кладенеца вода.

  8. #4748
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това което се копува в България в лв.,почти винаги се продава в еуро/Данче.Друмевски/.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4749
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това което се копува в България в лв.,почти винаги се продава в еуро/Данче.Друмевски/.
    "Почти винаги" - предполага изключения.
    Би ли дал пример за изключенията, ако обичаш?
    А?

  10. #4750
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    "Почти винаги" - предполага изключения.
    Би ли дал пример за изключенията, ако обичаш?
    А?

    Винаги мога да дам...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 475 от 496 ПърваПърва ... 375425465473474475476477485 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •