Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 473 от 496 ПърваПърва ... 373423463471472473474475483 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,721 до 4,730 от общо 4956
  1. #4721
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, добре де, не му затрива поминака, само му бърка работата.Ще умра от смях.
    Няма нищо смешно, за чичо загубата на 5-10 семейства може и да не е кой знае какво, но за човек заложил на този поминак като средство за на прехранване си е доста сериозен проблем, но като гледам тук в този форум останахте май повечето от позицията на „чичото“ така че е реакцията ви е напълно нормална.....

  2. #4722
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    ...за човек заложил на този поминък като средство за прехранване си е доста сериозен проблем
    ... не е "чичото" нито "лелята", "стринката" и тя не е.
    По-скоро това е невъзможността му да генерира и/или реализира продукцията си на необходимите ценови нива, по една или друга причина, за да е икономически оправдана тази му дейност! Защо отказвате да го проумеете веднъж за винаги?

  3. #4723
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Перка аз отдавна го проумях. Ама ме гложди тази мисъл, и не ми дава мира. Та от време на време се отпушвам. Закони има, ама са само за красота. Ако не беше така сега тука щеше да е шведски социализъм. Природата ни е уникална, ама явно не сме местен вид.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4724
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не е това. ... Допълнително се обработва, за да се получи вкус и аромат на роза дамасцена. Как точно - търговска тайна, но по думите на девойките за процеса са нужни 2 седмици. ...
    Въпроса колкото и да изглежда странно е принципен.Ако някой използва чист мед като суровина за някакъв нов продукт е най-малкото некоректно да нарича новия продукт с името на суровината.Доколкото разбирам в случая става дума за такова нещо.Ако приемем логиката всичко съдържащо мед да се нарича мед , то ще има мед от орехи, мед от стафиди, мед от лимон и т.н. и т.н.Просто названието на търговския продукт е некоректно и за това предизвиква негативна реакция у познавачите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #4725
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Лошото е че и на него му остава излишен мед и почва да го продава на дъмпингови цени (кой колкото даде, все пак е нещо) и обърква работата на тези с петстотин кошера примерно......
    Пазарната икономика на какво се гради? На свободната конкуренция.
    Големите собственици ползват държавна помощ по разни програми.Къде е пазара? Дребните им отговарят като правят дъмпинг.Приказките , че големите плащат осигуровки , а малките не.Са си само приказки. Защото никой, който продава 100 кг. на година не може да живее от тая продажба.Значи работи и плаща осигуровки във всички случаи по-големи от тия на минималната заплата. Равновесие на пазара винаги се получава. Когато везните се накланят в една посока с не пазарни методи, то връщането в равновесно положение не е задължително да е с пазарни такива.
    Та каквото повикало , такова му отговорило!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #4726
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ... ама явно не сме местен вид.
    Не знам Тянка, само знам, че Ганьо Балкански е уникален и неповторим по рода си, без аналог на планетата и единственото дето ме учудва, е как досега не сме се самоунищожили и самозаличили от лицето на Майката Земя. Явно и за това обаче, както и за всичко останало, все нещо не ни достига

  7. #4727
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мисля, че сме на крачка от успеха. Скоро за българите ще се носят само митове и легенди.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4728
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не знам Тянка, само знам, че Ганьо Балкански е уникален и неповторим по рода си, без аналог на планетата и единственото дето ме учудва, е как досега не сме се самоунищожили и самозаличили от лицето на Майката Земя. Явно и за това обаче, както и за всичко останало, все нещо не ни достига
    Това дето не стига е време, популацията май се поддържа от по тъмните българи, иначе бихме били защитен вид.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #4729
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Въпроса колкото и да изглежда странно е принципен.Ако някой използва чист мед като суровина за някакъв нов продукт е най-малкото некоректно да нарича новия продукт с името на суровината.Доколкото разбирам в случая става дума за такова нещо.Ако приемем логиката всичко съдържащо мед да се нарича мед , то ще има мед от орехи, мед от стафиди, мед от лимон и т.н. и т.н.Просто названието на търговския продукт е некоректно и за това предизвиква негативна реакция у познавачите.
    Виждайки изкупната цена на фирмата от другата тема е логично да видиш логика и в производството на мед от орехи, мед от стафиди, мед от лимон и т.н. и т.н....мед от какви ли не л..на. Така ще е когато цената на истинския мед пада, няма кой да се наема да мачка трънаците целогодишно, колкото и да обича пчелите, да си зареже семейството от присъствието си и да харчи пари за пчелина от заплатата си на друго място, а да подарява меда за мизерни стотинки на изкупвачи. А в същото време да будалкаме хората с някакви си отвари на баснословни цени. Да, но това се търси ще е отговора. Да, но ти така му поставяш въпроса - като го лъжеш. Колко тонове черен хайвер са изяли богаташите мислейки си, че е от есетри хващани в какви ли не морета, а всъщност гледани в някой гьол в задния двор на някой тарикат? Да не говорим за изкуствените зрънца от типа на рибеното масло. За боите които се вкарват в хайвера и филетата няма да говоря. Та истинския мед се отдаличава все повече от пазара, а навлизат какви ли не сиропи с какви ли не аромати и бои, приготвяни в бани и кенефи от разни даровити и бездарни алхимици.

  10. #4730
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Истинският мед е продукт с много ниска добавена стойност и затова някои по-предприемчиви пчелари търсят начин да създадат продукт с висока добавена стойност!!!

 

 
Страница 473 от 496 ПърваПърва ... 373423463471472473474475483 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •