Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 470 от 496 ПърваПърва ... 370420460468469470471472480 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,691 до 4,700 от общо 4956
  1. #4691
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Интернет алъш-вериша на дребно как върви???...или и там умряла работа!!!

  2. #4692
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Мед от рози??? Аз живея в центъра на Розовата долина. Розите едва ли не растат в двора ми, а на времето и в двора ми, такова чудо не е имало. Мед от рози??? Вземала госпожата и накисвала листа в меда??? Аромата госпожо не е в листенцата, а в средата на цвета, в тичинките. Накисване на рози в меда - това не е мед от рози, а отвара от рози. Мед от рози ще е когато пчелите съберат нектар от рози, което е много рядко явление. Пчелите събират предимно прашец от розите и то в средата на деня, когато цвета е вече изсъхнал и прашеца е възможно да се отдели от тичинките. Иначе е мазен и не се полепва по косъмчетата им и така да го складират. Както казах цвета трябва да изсъхне от влагата да се получи този процес на събиране от пчелите, но това няма как да стане, тъй като берачите го берат още в ранни зори/ 4-5:00 часа/ До 8:00 часа трябва да е във фабриката, че си губи качествата. Истински мед от рози може да се получи, ако пчелите се закарат в такива блокове с рози в които да нямат достъп до друга паша, розите да се оставят да цъфтят свободно през деня и по този начин пчелите насила да се мъчат да изкарат и минималното количество нектар, което все пак може и да отделят розите. Това ще е обаче капка в морето. Този мед обаче ще е по - скъп и от розовото масло, а розовото масло е по - скъпо и от златото. Смятайте. 'Що някои си мислят, че не сме мислили по въпроса? 'Що някои си мислят, че са по - умни от нас? Не са по - умни, а мислят хората за баламурници, а те са си, защото за да купуваш този чай за тези пари си наистина баламурник и то голям баламурник. Като толкова ви се дават пари ще ви спретна някой и друг буркан напролет. 400 гр. - 50 лева. Кило - 120 лева. Чакам оферти. И друго. Не забравяйте, че има и розово масло. Бат Боян е прав - капка в една каца мед и съм в джаза. Ще ви кисна аз листа в един тон мед!? Баламурници да има, баламурнициии......

  3. #4693
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Балъците били два вида - едните ти ги търсиш, а другите сами идвали при теб.

  4. #4694
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Интернет алъш-вериша на дребно как върви???...или и там умряла работа!!!
    Тук при нас са започнали да идват от Пловдив и селата около него на нашия пазар и вместо да се възползват, че ние го продаваме на 10 лева, свалят на 8, че и по - малко. Това не мога да го разбера!? В Пловдив е висока цената, при нас е висока, а защо тези се мъчат да я свалят?

  5. #4695
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук при нас са започнали да идват от Пловдив и селата около него на нашия пазар и вместо да се възползват, че ние го продаваме на 10 лева, свалят на 8, че и по - малко. Това не мога да го разбера!? В Пловдив е висока цената, при нас е висока, а защо тези се мъчат да я свалят?

    Наистина ли се чудиш или искаш другите да се зачудят?!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #4696
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията

    Наистина ли се чудиш или искаш другите да се зачудят?!
    И двете, като на второто държа повече.

  7. #4697
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук при нас са започнали да идват от Пловдив и селата около него на нашия пазар и вместо да се възползват, че ние го продаваме на 10 лева, свалят на 8, че и по - малко. Това не мога да го разбера!? В Пловдив е висока цената, при нас е висока, а защо тези се мъчат да я свалят?
    Добре че, не съм опрял и аз до вашия пазар. Иначе 6.50 не ви мърдаха. Аз на дребно търся поне 65 лв. за кило.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4698
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Добре че, не съм опрял и аз до вашия пазар. Иначе 6.50 не ви мърдаха. Аз на дребно търся поне 65 лв. за кило.
    Аз не съм опрял още до кооперативния пазар, но наблюдавайки им се чудя, че сами си подливат вода и след това реват, че цената ниска. Ами ниска ще е. Ти на дребно го продаваш на 5-6 лева, а искаш да ти го изкупуват на едро за 10. Е няма как да се получи.

  9. #4699
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Едровата цена изобщо не зависи от вътрешните фактори. Просто защото сме мишки на международно ниво, а и нямаме кооперативи. Ето защо всеки се спасява поединично. Решението е изключително елементарно. Макар че, е доста закъсняло. И то е всеки който иска да търгува с пчелни продукти да бъде част от местна организация. Иначе да си отглежда пет кошера с пчели, и да не се кахъри за бабичките по пазара.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #4700
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Едровата цена изобщо не зависи от вътрешните фактори.
    Това е пределно ясно, че не зависи и зависи от ходовете на други външни играчи, но ниската цена на дребно е коз в ръцете на нашите изкупвачи.

 

 
Страница 470 от 496 ПърваПърва ... 370420460468469470471472480 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •