Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 496 ПърваПърва ... 234561454104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 4956
  1. #31
    Не забравяйте,че от миналата година плащаме и данък на меда,колеги.

  2. #32
    ANIBAL
    Guest
    tongueout; Че кой знае колко съм добил?

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Не го забравяме Сузи, не трябваше да го има но като сме поставени на колене ще търпим и мисля поносимо ще търпим.Миналата година платих 600 лева на НАП! Няма да правя равносметка колко са ми приходите, сами можете да се сетите!

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    tongueout; Че кой знае колко съм добил?
    Коста за момента не мога да продам 3000кг на дребно!!!!

  5. #35
    Борка, напълно съм съгласен с теб. Мога също така да кажа, че хора, като мен с до 10 кошера неса и няма как да бъдем фактор, при отределянето на цените на едро. Да не мислите, че родните търговци, сами си реализират меда на вън? Просто го дават на следващия по веригата. Крайно време е българския пчелар, да проумее, че трябва да се кооперира с колеги (за да могат да предложат исканите количества) и да търси директен контакт с крайния дистрибутор. Така печалбата, ще остава за него, а не за всичките посредници по веригата. Не е лесно да се постигне всичко това, но не и невъзможно.

  6. #36
    ANIBAL
    Guest
    Отдъхвам си вече.Щом чета тези редове.И постове де.Ще си призная,че миналата година имах възможността да поема част от продукцията на някой колега.Да, имаше пазар.И то на висока цена.Но се страхувам да не би това, което ще предложа за мое, да не отговаря на истината.Не посмях да поискам партньорство.За да го направя, трябва да имам пълно доверие на колегата.А това не се постига с приказки отдалече.А със срещи и приятелско отношение.Ние не се показваме по-далече от монитора.Надявах се на Плевен да срещна повечето форумци.Но не стана така.Все пак личните впечатления са най-важни.Важни за бъдещото партньорство.Борислав е написал рецептата.И тя ни е прожектирана много време от други картели .Те няма да се минат в нещо.Суровината я притежаваме ние.Ако не стане при мен ,ще пратя търговеца при някой от вас.И като се увери ,че няма как,накъде --влиза в кръговрата на неизбежността.А търговците искат и то много ,да печелят.Иначе няма напредък.Пари се обръщат в оборот.

    Но си мисля,че може да се пръкне някой Юда.

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колеги,
    Като чета постовете във форума изключително много се надявам да направите това което пишете. От опит в други браншове знам, че големите вериги и преработватели предлагат на крайният потребител стоката със 100% надценка (мога да дам доста примери) спрямо покупната цена от първият производител. На фона на тези данни лесно можете да си направите сметката за колко да си продадете меда. Например в ЛИДЪЛ меда (букет произведен за тях в Германия) е 10.90 лева/кг следователно спокойно можете да искате 5.40 лева/кг (хайде да не бъдем максималисти, но в никакъв случай под 5.00 лв/кг), по аналогия спокойно можете да си изчислите колко пари да искате за останалите видове мед.Нещо повече на пазарите в Пловдив масово хубавият (истински неподправен) мед се търгува 10-12 лв/кг. това също е някъв критерий за онези % за които Ви говорих по-горе. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    на тия цени по добре да продавам всичко и да си търся някаква работа без значение каква пак ще е по-добре от онова което ще получа от меда.
    да познато,аз ти разказвах как преди 7 години като ни лепнаха на два лева мед и захвърлих,и кошери,и пчели,и всичко,и се хванах на работа.От 160 семейства тогава едвам 8000лв оборот,като ударих калема и се хванах за главата - толкова бачкане,толкова блъскане,разходи,рискове и накрая едвам докарвам минимална заплата и що,че по-добре да ида некъдеи да си барам дедовия и па ще земам тези пари.Така и направих - 4-5 години може да се каже,че моите пчели си караха изцяло по природните закони,само фърлам магазини и вада мед,каквото остане живо остане,нема лекарства,нема подхранване,нема нищо.
    И дори в момента открито съм заявявал,че във този отрасъл бъдеще няма,поне аз не го виждам - споделял съм ти вече на теб конкретно,че имам тука още малко материал,имам си разни идеи кое как да стане,сглабям е тази година,зареждам (уви ще отнеме повече време от предвиденото заради мора,който ме засегна) и ще развивам повече,само и единствено,ако видя реален напредък на отрасъла,инак дори и в момента си го мисля,защо ли се занимавам,а не продам всичко.

    Сега по темата - днес приказвах повечко време със един предприемач.Така да се каже,се познавам със човека от време оно и винаги сме били във много добри отношения - няма да седна сега да го защитавам или нещо подобно,защото и той една мижитурка като мене,дето си го подхвърлят както си искат,това го казвам,за да е ясно,че колкото и добри желания да има човека,не може да ми даде хубава цена,защото той е просто само предприемач,нито е търговец,нито е разпространител,просто никой,ходи рови блъска,търси,но бедняк и той.Но винаги ми е говорил открито кое как е в момента на пазара.
    Та каза човека,че прави впечатление на всички търговци,че пчеларите не се натискат да продават мед - в обща сметка,успяват да купят,само от разни закъсали хора,инак всеки колега във момента,в цялата страна е стиснал яката.
    Причините да почнат от толкова рано тази година,са точно съмненията,които изразих по-горе и които ти също потвърди,а именно - казах аз още в първите си постове във синия форум,че има много,ама много пострадали колеги от изчезването,ма си мълчат и че това няма как да бъде скрито,крият го от себе си не от мен,защото точно като дойде момента със търговците и ще им лъснат тъпите лъжи.Страшно много народ е засегнат,ама страшно и е пълна лъжа и измама,че тази година има мед - мед няма,защото няма пчелни семейства.Тези спекулативни стЪКмистики,дето ги чета,че не знам си колко са се увеличи семействата,не знам си колко медодобива,са пълни измишльотини,сътворени от платени медии,през съботно-неделните им почивки.
    Мед тази година няма,едно заради изчезването,второ уви явно тази година може би бием рекордите по смъртност от опръсквания ..... това просто нямам думи.И трето не малко от новоизлюпените покрай програмите "пчелари" са им лъснали задниците тази година,та са клекнали и те,щото нали то пчеларството проста работа - слагаш питите,они си бачкат,а ти сал от едно кранче долу точиш.

    И така да се каже,взело е да им припарва на дупетата - както и си мислех,както и предположих.Относно стойностите,които гоните не знам дали наистина са достижими в тази година,но един консенсус,5лв. но за всичкия мед без значение акация,рапица,липа и т.н. са наистина,наистина реални.
    Ако така успеем да проявим по-масово,по-мащабно едномислие и инат,виждам как търгашите,са притиснати и нема къде да ходят - но това зависи този път от нас си,защото да знаете,тази година търговците се сдоговарят от сега по между си.

    Тази година имаме шанс - и колкото да не ни се вярва,но можем да използваме във момента всички беди които ни се случиха,а и уви продължават да ни се случват,да ги използваме във наша полза,звучи парадоксално,но .....

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Браво приятели.Като четох горните постове ми стана приятно.Хубаво е да четеш поставе с висока стойност и написани с мисъл.Ако постигнете целите си ще се радвам заедно с вас.Хубаво е че защитавате правата си на производители.Успехи.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #40
    някой го каза по горе, не се подаваите. ако трябва наистина варете на ракия и пак ще си вземете парите. евала за тези думи. не може като пия чай да ми искат по 20 стотинки за 4 грама мед, а на вас да изкупуват меда за 3-4 лева на кг. смешно е, и тъжно същевременно.

 

 
Страница 4 от 496 ПърваПърва ... 234561454104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •