Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 394 от 496 ПърваПърва ... 294344384392393394395396404444494 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,931 до 3,940 от общо 4956
  1. #3931
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Има пчеларски организации, но няма коеператив! Какво говоря ли, ето моето виждане за решение на въпроса: Искаш да станеш пчелар, отиваш в офиса на дадена пчеласка органанизация-кооператив, тя се грижи за твоята регистрация, на пчелина. Иформация за пръскания и други събития късаещи пчеларя! Съществуват такива асоциации в Европа.
    Събира меда на своите членове и го реализира на едро или дребно със съответната печалба! Който е хванат в "крачка" бива изгонен!
    Това е най-общото. Който иска сам да си извършва тези дейности!

  2. #3932
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията

    Който иска сам да си извършва тези дейности!
    Да, и аз ще си продам меда на 4.00лв., а кооператорите , като си приспаднат всички разходи и калема ще покаже--3.50лв.

  3. #3933
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, и аз ще си продам меда на 4.00лв., а кооператорите , като си приспаднат всички разходи и калема ще покаже--3.50лв.
    А не ти ли минава през главата, че при наличието на кооперативите може и никой да не иска да се занимава с твоя мед? И за теб ще остане само сергийката в ъгъла на някое пазарче?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #3934
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Чудно ми е до кога ще се предлагат тези утопични кооперции в пчеларството? Ха, ха...такава кооперация може да създаде само Матеев. Да ви изкупува меда на кой колкото му е изгодно, а да го реализира колкото си може по - ниско. Такава структура е обречена на провал. Българите го нямаме този ген, а и никога няма да го имаме във веригата. Да не краде, да не лъже. Абсурд.

  5. #3935
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А не ти ли минава през главата, че при наличието на кооперативите може и никой да не иска да се занимава с твоя мед? И за теб ще остане само сергийката в ъгъла на някое пазарче?
    Че тя сергийката си е супер, за цена около 10лв. ТКЗС само ще мечтае. Иначе съм спокоен-за на едро, защото невярвам лелеяният от теб кооператив да конкурира преработващите фирми.

  6. #3936
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Браво! АЗ да се оправя, а пък "бълъците" да гинат!

  7. #3937
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Че тя сергийката си е супер, за цена около 10лв. ТКЗС само ще мечтае. Иначе съм спокоен-за на едро, защото невярвам лелеяният от теб кооператив да конкурира преработващите фирми.
    Завиждам ти на спокойствието! Един кооператив не е задължително да го играе конкуренция на преработващите фирми. По вероятно е бързо да заиграят в комбина. А тия, дето нещат в кооператива в един момент могат да се окажат в положението на наемни работници.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #3938
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А тия, дето нещат в кооператива в един момент могат да се окажат в положението на наемни работници.
    Да за твоите разбирания , това е мръсна работа. Повечето хора по света обаче са такива.

  9. #3939
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Браво! АЗ да се оправя, а пък "бълъците" да гинат!
    Това твое виждане ли е или се мъчиш да го вмениш на мен?

  10. #3940
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Матеев, ако някога си работил с магазини, то е било мнооого отдавна. Ето няколко безплатни съвета ако наистина си решил да правиш подобна схема.

    по т.1 - Няма два еднакви магазина, така че с един стелаж няма да стане. Трябва т ти поне 2-3 типа - стоящ, висящ, за касата...
    по 2. Никой не ги иска тези стелажи, защото ще му пречат. За да го вземат, то трябва да си платиш и то не еднократно, а за някакъв период (най-много две седмици). Всеки по-голям стар магазин има 1-2 палета със стари стелажи от различни доставчици.
    по 3. и 4. "сам обикаля" звучи лесно но... ще подрежда, ако има какво. А ако няма, това не значи "веднага ми плащат продаденото и нося новата стока". Не само защото магазините по принцип не обичат да плащат, но и защото докато всяка доставка "се вкара в системата" минават 1-2-3 часа и ако чакаш ще обиколиш 3-4 магазина за цял ден. При консигнацията за да ти излезе сметката, трябва да имаш голям марж заради брак, липси и т.н.
    по 5. и 6. С книжки и проспекти храни не се продават. И шарения етикет и той няма да работи, защото на "другия мед" също пише "натурален", "букет" и т.н. В настоящата реалност, има три основни причини една стока да се продаде - реклама/марка, цена или продавач. Това важи и за промоциите. И тях трябва да има кой да ти ги продава.

    Има един принцип, който трябва да се спазва почти за всяка стока, която искаш да продаваш успешно. Различните "големи", като Хенкел, ПиГ и т.н. го подреждат по различен ред но същността е една и съща:
    D - distribution - да го вкараш в магазина,
    S - shelving - да го сложиш на рафта където трябва,
    P - Pricing - да му договориш правилната цена,
    M - Merchandising - да организираш промоция, да я обозначиш на рафта.

    Но за да стане това, трябва подход към всеки клиент(магазин) персонално! А това е работа за търговци, а не за пчелари.

    20 години съм се занимавал с тази работа. И в магазини и като търговски представител, а последно като шеф на търговски екипи. И накрая избягах, защото този живот е като да караш с 250 по магистралата - рязко ти скъсява живота. Не един и двама познати си отидоха преди да навършат 45...

    п.с. Нещо се отпуснах напоследък да пиша, което вероятно е грешка... най-малкото защото не кова рамки докато пиша... затова си налагам БАН! За известно време.

    Личи си школовката на Хенкел!
    Това е така и не е!
    Бъди здрав Жоро!

 

 
Страница 394 от 496 ПърваПърва ... 294344384392393394395396404444494 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •