Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 386 от 496 ПърваПърва ... 286336376384385386387388396436486 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,851 до 3,860 от общо 4956
  1. #3851
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А колко милиона туристи идват на плаж и ски в България? Разходи се по хотелите и виж сутрин със закуската какъв боклук се предлага вместо мед!
    Е, сега ще бием хотелиерите ли. Няма да изяждаме всичко, щото ще се получи дефицит в Европа.

  2. #3852
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За чудещите се още : https://www.youtube.com/watch?v=-EtOdKpHYEI

    пп. Като гледам няма интерес. Яно сте слушали на живо в Плевен.

    Също като Апитред и те, интелигентни хора, говорят за некоректни практики. Ако бях аз щях да ви кажа направо.

    Пичове , меда ви не струва, спрете инверта!!

  3. #3853
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Има капацитет вътрешният пазар,като идея давам заведения за хранене особено китайските там правя моята реализация,дано съм ви помогнал като идея.

  4. #3854
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Като почнеш да търгуваш с мед ще видиш, че "совите не са това което са". Често се изказваш по въпроса с търговията и си личи, че имаш много опит и познаваш пазарните правила, ОБАЧЕ в търговията с мед нещата са други. В случая купувача е написал ниска цена и голямо количество, защото е изкупувал мед без договори и трябва да го "покаже на светло" като килограми. Това е редовна практика на която и на мен са ми я въртяли, веднъж и повече никога няма да позволя.
    Тука си прав, има го не само при меда, при други стоки, изкупувани от дребни производители е пак така. Като погледнеш - то същото като сумарен резултат. Един производител продавал на изкупвача без документи, защото не искал да декларира доходи или оборот /за над 50 000 лв годишно подлежи на регистрация по ддс/. Изкупвача, понеже това не му изнася, търси начин да си узакони това, което производителя не му е осигурил. Намира друг производител и компенсира с подобни договори. После намира начин да напише по-ниска стойност във фактурата за износ, за да си намали печалбата. Дали му се получава това с германците, не знам. Накрая някой трябва да плати или да укрие данък печалба. Контрата обикновено остава във изкупвача. Налага се да се декларират по документи печалби, които реално изобщо не съществуват, но данък се плаща върху декларираното, не върху реално спечеленото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #3855
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Според мен е нужна такава забрана. Не може сулю и пулю да натовари багажника и да хуне из Европа. Ако навремето имаше забрана мангалите да напускат БГ, сега имиджа ни в Европа щеше да е друг.
    Здравейте!
    Ние и сега не го даваме на сулю и пулю,а крайният резултат е 3,80лв!Ако някой намери къде и предложи достойна за пчеларския труд цена,аз бих го продал на него,пък бил той пулю или сулю!
    И като са хукнали нашите прекупвачи из Европа и са стигнали само до Германците/сякаш само те нямат диабет и ядат повече мед/.Ами да потърсят пазари дали на изток или на юг за нас няма значение.За нас крайният резултат е по добра изкупна цена!

  6. #3856
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Нали преработвателите постоянно говорят,че няма пазар!Ами като нямат пазар вместо постояно да намалят цената,да спрат да изкупуват!

  7. #3857
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ами да потърсят пазари дали на изток или на юг за нас няма значение.За нас крайният резултат е по добра изкупна цена!
    Как да потърсят, а има ли какво да предложат. Спомена се за 40% проблемен мед, твоето мнение какво е?

    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Нали преработвателите постоянно говорят,че няма пазар!Ами като нямат пазар вместо постояно да намалят цената,да спрат да изкупуват!
    Според мен са спрели да купуват, само дето не са го обявили официално.

  8. #3858
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Ами,както Матеев е написал,че с 10000т няма как да ни забележат,ако тези които слагат инверт не сложат ще останат 8000т,тогава въобще няма да ни забележат

  9. #3859
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ами,както Матеев е написал,че с 10000т няма как да ни забележат,ако тези които слагат инверт не сложат ще останат 8000т,тогава въобще няма да ни забележат
    Ха ха, явно трябва яко наливане , за да се класираме. Усещам, колко хора ще се включат(в новата технология) и тези 40%, ще станат 80%.

  10. #3860
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Как да потърсят, а има ли какво да предложат. Спомена се за 40% проблемен мед, твоето мнение какво е?

    Интересното,че не знаем къде са тези 40%,дали при пчеларите или при преработвателите!За мен те са при преработвателите/след преработката/,иначе нали вземат проби и тогава изкупуват!

    Според мен са спрели да купуват, само дето не са го обявили официално.
    Ама купуват,ако има кой да им се върже.

 

 
Страница 386 от 496 ПърваПърва ... 286336376384385386387388396436486 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •