Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 382 от 496 ПърваПърва ... 282332372380381382383384392432482 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,811 до 3,820 от общо 4956
  1. #3811
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Темата е доста обширна.
    Днес имам малко време, та ще споделя и моето виждане.
    Ако имаше БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАРСКИ КООПЕРАТИВ, то той можеше да представлява и да отстоява всичките ваши писаници.
    Първо: Може да се поиска да има марка БЪЛГАРСКИ МЕД, който да е със запазен знак и да означава 100% мед произведен в България.
    Второ: Господата пакетиращи и лъжещи ПОТРЕБИТЕЛИТЕ да бъдат съдени, от същия този кооператив и дадени на Комисията за защита на Потребителя, за подвеждаща и невярна информация на опаковките с пчелни продукти! Не може мед със съдържание на акация 30%, да бъде представен за акациев мед!!!!!!!!!!!!!! Аналогично е и за другите видове мед.
    Трето: Да се изисква пълна информация за произхода на меда, който се продава в магазинната мрежа и тя да е указана на опаковката. Не да ми пишат " И мед от страни от ЕС и извън ЕС. Сиреч, да е ясно този мед аджеба/ тази хубава "българска" думичка/, от Китай ли е Турция, Украйна или от майната си!
    Но за да предявиш такива изисквания и претенции, трябва да си няКОЙ и зад теб да стои нещо, но такова няма!
    Та това е моето скромно мнение!

  2. #3812
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Стига с тази наредба, Янис преработен мед ли изнася? От време на време румънци като купуват мед по Русенско преработен ли го изнасят? Тази наредба аз самия не знам дали все още е в сила, а ако е - никой не я спазва. Не е тя проблема.

    Поздрави
    Тук напълно Ви подкрепям! Има ли някъде легална дефиниция за "преработен" и "непреработен" мед? Ако има такава и някой я знае, нека я публикува тук! Кога започва преработката на меда? За мен - в момента на центрофугирането и смесването на мед от различни кошери. Истински "непреработен" мед е, ако се продава на клиента с все восъка - на пита!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #3813
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Още едно “друго“. Апимондия 2017 (доколкото схващам) ще бъде в Турция. (на 2 часа път с каруцата). Да видим там кой, как ще се представи. Министерството как и какво ще направи. Търговците как и какво ще направят.... Организации някакви на производители как и какво ще направят.
    Ще се съберат ли търговци и производители на 1 щанд...

  4. #3814
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тук напълно Ви подкрепям! Има ли някъде легална дефиниция за "преработен" и "непреработен" мед? Ако има такава и някой я знае, нека я публикува тук! Кога започва преработката на меда? За мен - в момента на центрофугирането и смесването на мед от различни кошери. Истински "непреработен" мед е, ако се продава на клиента с все восъка - на пита!
    Смесването не е фатално. Същинската “преработка“ започва когато меда се прегрява, за да остане по-дълго време течен. Като при това прегряване се унищожават ензимите, дрождите и другите полезни съставки. След това прегряване меда си остава просто един сладък сироп.

  5. #3815
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Хубаво. Не се спазва. Друго тогава. Когато от министерството ходят по чужбината, да договарят еди-си какво. Канят ли с тях производители? Производетеля например да си договори пазар и цена за продукцията.......

    Приятел, нещата се правят по доста по-различен начин. Никой няма да тръгне да защитава твоите интереси, защото ниКОЙ не му плаща за това. Там се отчита една дейност и се оправдават едни заплати и командировъчни. В научните среди му се казва "АКАДЕМИЧЕН" туризъм, а при политиците и управляващите сигурно е "управленчески" туризъм.
    Ако имаш повече мед/имам в предвид тонове, или се съберете няколко души с по-големи количества/, май пак липсва Пчеларския Кооператив?/, си дигате ВИЕ ГЪЗОВЕТЕ и заминавате на изложения по "Европата". Там хората предлагат най различни продукти. Отивате при някой немец, арабин или друг разфасофчик и сядате да се договаряте с него директно. Казвате му: Имаме БЪЛГАРСКИ мед, с изключително високо качество, носим мостри, търсим някой да ни го изкупи директно. Каква цена можете да ни предложите, като ние се наемаме да напълним един, два, три, ---пет тира, като транспорта е за сметка на купувача. Давате мостри на 10-тина разфасофчици, можете мимоходом да им кажете, че търсите цена, примерно 5 евро на килограм, а за БИО мед търсите 10 евро, примерно, за в България, на мед във варели или тенекии. От тия 10-тима, все няКОЙ ще клъвне. След като ви ПРЕВЕДАТ по банкова сметка парите, се уговаряте за дата на товарене и след като дойде техния транспорт, товарите и пито платено.
    Така се прави! Но трябва да дадете предложеното от вас качество и да гарантирате за него. Трудното е първия път, докато ви повярват. След това ТЕ сами ще ви търсят!
    Миналата година в МИЛАНО се проведе най-голямото в света такова изложение и бе кошмарна работа за съпътстващите изложения или за намирането на хотели, а цените бяха майко мила!
    Успешен ден!

  6. #3816
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Кооперативи, кооперации. Добре, като се знае, че това е метода и, че е толкова лесно и ще се оправят веднъж завинаги проблемите на изстрадалия български пчелар, защо не вземе някой тъй запознат с материята да го сформира тоз/тази кооператив, кооперация или както искайте го наричайте, а само пълните форума с постове в които само се демонстрира колко сме вещи и начетени? Е, това не ни е от полза. Всеки може да говори, но едно е да се говори, а друго да се действа. Защо си мислите, че като се създаде друга организация и тя няма да лъже / по - точно хората в нея / и няма да се стигне пак до същото това положение?

  7. #3817
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Цеко,не мой с рогите!!! Помня твоите писания,със снимки на кошерчетата ти преди години и воплите ти.А защо си мислиш че ти никога няма да изпаднеш в положението на нашия колега?Не ти го пожелавам това.Замисли се дали е само той.Или само той и още няколко колеги имаха доблестта да си го кажат открито,пред целия форум и Апи......./не им знам името защото са ми безинтересни/.Сигурно има десетки от този форум с по 100–150 тенекета с мед в гаражи и мазета непродаден.Но мълчат и не вземат отношение с надеждата че на тях ще се обадят и ще им изкупят меда на обидни цени.Да се погледнем тук,в този малък обществен кръг,след това извън него и ще разберем защо дереджето ни е такова.Това си личи особено в тази тема.Може да се пише още много,но не искам да нажежавам обстановката.Така че, въпроса ти беше много неуместен ако си от нашата гилдия!
    Защо си мислиш че не съм изпадал в положението на колегата данков64 ? Сезон 2015 и аз се опитах да си осребря труда по подобаващ начин, но ударих греда - вместо да спечеля определена сума, по ирония на съдбата загубих почти същата, но поне успях да хвана „последния влак“, т.е. да си реализирам пордукцията преди цената тотално да се срине или пък да стигна до там да взимам заеми за да преживявам. Но както се казва в лафа „Курназ не пищи и будала в кръчма не влиза“ тихомълком си извадих съответните поуки, най важната от които е, че цената е тази която е сколнен да даде купувача (без да се интересува какво се пише по форумите, разни доклади и т.н.), всякакви други приказки и размишления са от сорта „Кучетата лаят, но кервана си върви“....

  8. #3818
    Наблюдател
    Регистриран
    29.12.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Русе
    За коопериране ние Българите не ставаме. Просто това не е манталитета. Всеки гледа да прецаква другия до колкото може.

  9. #3819
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Цеко,не мой с рогите!!! Помня твоите писания,със снимки на кошерчетата ти преди години и воплите ти.А защо си мислиш че ти никога няма да изпаднеш в положението на нашия колега?Не ти го пожелавам това.Замисли се дали е само той.Или само той и още няколко колеги имаха доблестта да си го кажат открито,пред целия форум и Апи......./не им знам името защото са ми безинтересни/.Сигурно има десетки от този форум с по 100–150 тенекета с мед в гаражи и мазета непродаден.Но мълчат и не вземат отношение с надеждата че на тях ще се обадят и ще им изкупят меда на обидни цени.Да се погледнем тук,в този малък обществен кръг,след това извън него и ще разберем защо дереджето ни е такова.Това си личи особено в тази тема.Може да се пише още много,но не искам да нажежавам обстановката.Така че, въпроса ти беше много неуместен ако си от нашата гилдия!
    Днес пуснах пост в който обясних на колегата Голол защо питам и дали съм с „рогата напред“, но гледам че няко го е изтрил??? Но щом така е по добре за общото благо, нека така да бъде не съм за тия 5 минути които изгубих докато пиша поста.....

  10. #3820
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    А мен ми е интерестно на каква цена сте си продали вие труда.
    Не четеш достатъчно внимателно и това може би е една от причините за проблемите ви - http://pchelari.com/forum/showthread...003#post108003

 

 
Страница 382 от 496 ПърваПърва ... 282332372380381382383384392432482 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •