Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 381 от 496 ПърваПърва ... 281331371379380381382383391431481 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,801 до 3,810 от общо 4956
  1. #3801
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За тях (прекупвачите) разбрах кое е „движещото“, но ми е интересно да разбера кое е „спиращото“ колегата dankov64 да не си реализира до сега меда???
    Цеко,не мой с рогите!!! Помня твоите писания,със снимки на кошерчетата ти преди години и воплите ти.А защо си мислиш че ти никога няма да изпаднеш в положението на нашия колега?Не ти го пожелавам това.Замисли се дали е само той.Или само той и още няколко колеги имаха доблестта да си го кажат открито,пред целия форум и Апи......./не им знам името защото са ми безинтересни/.Сигурно има десетки от този форум с по 100–150 тенекета с мед в гаражи и мазета непродаден.Но мълчат и не вземат отношение с надеждата че на тях ще се обадят и ще им изкупят меда на обидни цени.Да се погледнем тук,в този малък обществен кръг,след това извън него и ще разберем защо дереджето ни е такова.Това си личи особено в тази тема.Може да се пише още много,но не искам да нажежавам обстановката.Така че, въпроса ти беше много неуместен ако си от нашата гилдия!

  2. #3802
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данко,приятелю!Оставил съм сърцераздирателните изречения от твоя пост.Това са думи които могат да накарат и най–коравосърдечния Човек да се замисли.Пиша –Човек! Но те не са Човеци,те са еничари.За тях е важна заповедта на падишаха, до крак!За сях няма мило,няма Родно,няма насреща Човек.Само и само едно е движещото при тях –пари,пари,мъни,мъни,финик йски знаци,финикийски знаци.С това лягат и с това стават.Болестно състояние,не подвластно на никакво медикаментозно лечение.Това е болестта на първоначалното диво натрупване на капитали. Обикновено продължава от 5–15 години.Лошото е, че в България вече продължава повече от 30 години.За това сме си виновни ние–ТЪЛПАТА.Дори и тук,в пчеларския бранш.Пиши ми на лични.С каквото мога ,бих ти помогнал за да не гладуват децата.ЧОВЕЦИ СМЕ!Не стадо динозаври!!!Пиши приятелю!
    Благодаря колега за отзивчивостта. Премислих точно думата недоимък преди да го напиша, според мен голяма част от гражданите на нашата родина страдат от недоимък. При мен положението е сравнително добре.

  3. #3803
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За тях (прекупвачите) разбрах кое е „движещото“, но ми е интересно да разбера кое е „спиращото“ колегата dankov64 да не си реализира до сега меда???
    Основната спирачка е изкупната цена. Меда от 2015 го продадох по това време на 2016г.на цена удоволетворяваща ме. Опитвам се да не се базикат с труда ми и да го отстоявам.
    А мен ми е интерестно на каква цена сте си продали вие труда.

  4. #3804
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Ако купувахме на 3.88 лева и продавахме на 3.88 евро, не мислите ли, че вместо медът да стои непродаден, щеше да има недостиг за него и опашка от наддаващи купувачи пред вратата на всеки пчелар?
    Пак ви обръщам внимание, че цените в таблицата са средни за цялото количество на всички видове внесен от дадената държава мед в ЕС. Турция изнася малко мед, основно от средиземноморски бор - т.нар. Pine honey, чиято цена е доста по-висока от тази на букета. Сърбия произвежда и изнася много повече монофлорни медове от нас - най-вече акация.
    Вижте цените за кг на вноса от Украйна и от Аржентина, където основната част от количествата са мед букет.

    Относно вноса - много се говори за това, пчеларски лидери правят изявления в медиите, говорейки убедено за смяна на произхода на украински мед в България. Както казах, ние украински мед не внасяме и нямаме доказателства, че някой сменя произход. Според официалната статистика на НСИ, която е общодостъпна тук: http://ftrade.nsi.bg/portal/page?_pa..._schema=PORTAL , в България през 2016 г. са внесени точно 792 592 кг мед от Украйна. Когато се зададе износ от България на мед със страна на произход Украйна, системата не връща никакъв резултат - не знам, или е техническа причината, или просто нито един кг от тези 792 592 украински мед не е ре-експортиран, а цялото количество е реализирано на вътрешния пазар, или пък наистина има някаква нередност. Както казах, точни данни за всичко това има БАБХ - те следят всяка партида мед до килограм. Митниците знаят кой е вносителя, а БАБХ знае в кое предприятие е отишъл меда и къде е реализиран - по закон се изисква пълна проследимост на продукта от производителя до рафта в магазина. Ако някой от вас има доказателства или съмнения за нерегламентирана смяна на произход на украински мед и продажбата му като български, нека сигнализира съответните институции. В противен случай твърденията на пчеларските лидери, които говорят тези неща по медиите, олекват.

    Желая успешна реализация на продукцията Ви и честит празник на всички пчелари!

    Здравейте,
    Тази цена от 3.88евро не я измислих аз. Вие казахте че се конкурирате със Сърбия и я извадих от 12 таблица.

    https://ec.europa.eu/agriculture/sit...ey-2015_en.pdf

    Това за Турция кето казвате явно също не е вярно, погледнете таблица 6та. И мен ме изненада но да произвеждат 95000т. и да си го консумират сами ?????
    Благодаря за пожеланията, кито зависят до голяма степен от вашата дейност.

  5. #3805
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Честит празник Апитрейд. Имате ли някакви идеи за подобряване на позициите ни на международните пазари? Смятате ли за добра идея да се създаде работна група към министерстството по този въпрос и там заедно да седнем и да свалим картите и да видим какво трябва да се направи за да извоюваме подобаваща позиция?
    Здравейте,

    Не смятам, че министерството на земеделието и храните може да повлияе на цената на меда в световен мащаб - нито имат право да налагат мита, нито ограничения на вноса / износа. Това, което зависи от тях и е в техните задължения чрез БАБХ, е да не допускат смяна на произход на мед от трети страни, напр. Украйна, да се предлага като български на изкуствено занижена цена, което от своя страна повлича надолу цената и на истинския български мед. Пак казвам, ако някой смята, че се случва нещо такова, сигнализирайте институциите и ще се разбере истината.
    И един друг сектор в пчеларството имат да оправят - силно субсидиран, където сме No.1 в света, но това е друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Можете да си направите извода за...

    Ех да можех да опитам този боров мед, особено от средиземноморски бор, който сте го индентифицирали след обстойни проби във вашата лаборатория, може и монофлорен акациев.
    В нашата лаборатория не сме го изследвали, защото не търгуваме с него. Щом искате да го опитате, можете да си купите 1 буркан например от тук:
    http://istanbulfoodbazaar.com/balpar...ney-460-g.html

    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията

    Здравейте,
    Тази цена от 3.88евро не я измислих аз. Вие казахте че се конкурирате със Сърбия и я извадих от 12 таблица.

    https://ec.europa.eu/agriculture/sit...ey-2015_en.pdf

    Това за Турция кето казвате явно също не е вярно, погледнете таблица 6та. И мен ме изненада но да произвеждат 95000т. и да си го консумират сами ?????
    Благодаря за пожеланията, кито зависят до голяма степен от вашата дейност.
    Заповядайте информация за Турция, ако Ви се чете (важи и за колегата по-горе):
    https://gain.fas.usda.gov/Recent%20G..._5-27-2015.pdf

    Произвеждат 95 000 тона, изнасят 5000. 92% от световното производство на мед от средиземноморски бор (Pine honey) е там. При средна годишна консумация на мед на глава от населението в Европа от 800-900 гр., при тях е 1.2 кг.
    За Сърбия обясних каква е причината - в средната цена от 3.88 евро / кг основна тежест има цената на изнесената акация, която сърбите произвеждат и търгуват в много по-големи количества от нас.

    В днешно време интернет дава безкрайни възможности получаване на информация, стига човек да иска да стигне до нея.

    Поздрави

  6. #3806
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Турция с единия крак е в Европа, с другия е в Мала Азия. Освен това не членува в разни “съюзи“, “организации“ и тем подобни. Когато има оферта от швабина, ще му продаде и ще му вземе парите. Когато има оферта от Кувейт (например) ще им продаде и пак ще им вземе парите. По-важния въпрос е какво правим ние.....

  7. #3807
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Не смятам, че министерството на земеделието и храните може да повлияе на цената на меда в световен мащаб - нито имат право да налагат мита, нито ограничения на вноса / износа. Това, което зависи от тях и е в техните задължения чрез БАБХ, е да не допускат смяна на произход на мед от трети страни, напр. Украйна, да се предлага като български на изкуствено занижена цена, което от своя страна повлича надолу цената и на истинския български мед. Пак казвам, ако някой смята, че се случва нещо такова, сигнализирайте институциите и ще се разбере истината.
    И един друг сектор в пчеларството имат да оправят - силно субсидиран, където сме No.1 в света, но това е друга тема.
    Министерството може да направи МНОГО, “стига да иска“. Първи пример е да отмени наредбата, която забранява износа на “непреработен мед“, и да даде определение, що е то “непреработен мед“.

  8. #3808
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Министерството може да направи МНОГО, “стига да иска“. Първи пример е да отмени наредбата, която забранява износа на “непреработен мед“, и да даде определение, що е то “непреработен мед“.
    Стига с тази наредба, Янис преработен мед ли изнася? От време на време румънци като купуват мед по Русенско преработен ли го изнасят? Тази наредба аз самия не знам дали все още е в сила, а ако е - никой не я спазва. Не е тя проблема.

    Поздрави

  9. #3809
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Не смятам, че министерството на земеделието и храните може да повлияе на цената на меда в световен мащаб - нито имат право да налагат мита, нито ограничения на вноса / износа. Това, което зависи от тях и е в техните задължения чрез БАБХ, е да не допускат смяна на произход на мед от трети страни, напр. Украйна, да се предлага като български на изкуствено занижена цена, което от своя страна повлича надолу цената и на истинския български мед. Пак казвам, ако някой смята, че се случва нещо такова, сигнализирайте институциите и ще се разбере истината.
    И един друг сектор в пчеларството имат да оправят - силно субсидиран, където сме No.1 в света, но това е друга тема.



    В нашата лаборатория не сме го изследвали, защото не търгуваме с него. Щом искате да го опитате, можете да си купите 1 буркан например от тук:
    http://istanbulfoodbazaar.com/balpar...ney-460-g.html



    Заповядайте информация за Турция, ако Ви се чете (важи и за колегата по-горе):
    https://gain.fas.usda.gov/Recent%20G..._5-27-2015.pdf

    Произвеждат 95 000 тона, изнасят 5000. 92% от световното производство на мед от средиземноморски бор (Pine honey) е там. При средна годишна консумация на мед на глава от населението в Европа от 800-900 гр., при тях е 1.2 кг.
    За Сърбия обясних каква е причината - в средната цена от 3.88 евро / кг основна тежест има цената на изнесената акация, която сърбите произвеждат и търгуват в много по-големи количества от нас.

    В днешно време интернет дава безкрайни възможности получаване на информация, стига човек да иска да стигне до нея.

    Поздрави
    Аз имам идея да настоявам за създаването на такава работна група, но идеята ми все още не е "избистрена". Би следвало това да бъде опит да седнем на масата и да разполагаме с властен медиатор. Миналата година преработеателите без да поканят пчеларите ходиха да ревът в министерството за понижено качество на меда. Думата не се даде на пчеларите за отговор. Сложиха ни изисквания за бележки за качество ако искаме деминимис и толкова. После говорим за диалог. Ако така постъпваме как да има диалог? Как да има уважение помежду ни? Със сигурност една такава работна група не може да влиае на международните цени, но там ние можем да разговаряме какво да направим за да се отделим от дъното на класацията за цената на меда.

  10. #3810
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Стига с тази наредба, Янис преработен мед ли изнася? От време на време румънци като купуват мед по Русенско преработен ли го изнасят? Тази наредба аз самия не знам дали все още е в сила, а ако е - никой не я спазва. Не е тя проблема.

    Поздрави
    Хубаво. Не се спазва. Друго тогава. Когато от министерството ходят по чужбината, да договарят еди-си какво. Канят ли с тях производители? Производетеля например да си договори пазар и цена за продукцията.......

 

 
Страница 381 от 496 ПърваПърва ... 281331371379380381382383391431481 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •