Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 375 от 496 ПърваПърва ... 275325365373374375376377385425475 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,741 до 3,750 от общо 4956
  1. #3741
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Преди няколко години даваха документален филм за Китай, как хората в много райони опрашват дърветата със стълби с разни перца/пухчета, понеже пчелите им изчезнали...така че понятието "китайски мед" е оксиморон според мен.
    За да докарат ниска себестойност, вероятно си "кръщават" меда, а у нас - "прекръстване". Аз си мисля, че по-скоро е нарицателно име, защото се прави аналогия с останалите техни стоки.

  2. #3742
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2015
    Мнения
    16
    Украинският мед от сльнчоглед и рапица не се е различавал по нищо от Бьлгарският мед!!?
    Абее, чернобил в Украйна ли беше или мене ме льже "географията"
    Очаквам да обявят и Китайският "мед" за по качествен от
    Бьлгарският пчелен мед.

  3. #3743
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Така към АПИТРЕЙД-Прочетох отговора ви че не разбирате в какво ви обвиняват колегите,и взе че ми писна от такива като вас.И аз съм в сферата на търговията от 12г.и знам как се правят на утрепани лисици.Това че пишете по 100 реда простотии и не знаете и вие какво пишете.Ето ви във прав текст какво не ни харесва във вашата фирма
    1.Ниската цена на меда на която го изкупувате,най ниската оферта от всички фирми с които пчеларите работят.
    2Не коректно държание към пчеларите по-точно дребните и средните пчелари които нямат толкова много мед.
    3 Опити със ниските цени да правите дъмпинг на пазара и да влияете на другите фирми.
    4.Само вие се оправдавате, че пазара много тесен,труден и няма търсене и много ниски цени,с цел да смъкнете цената на меда.
    Ако и това не сте разбрали което съм написал, може спокойно да се метнете от някой мост там от Пловдив с надолу главата.

    П.П.Ако админа реши че е обида или нещо подобно моят пост в момента който написах съжалявам,но вече не се издържа на подигравките на АПИТРЕЙД С НАШИЯ ТРУД И ЦЕНА НА МЕДА!!!!!!!
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 06.02.2017 в 23:52.

  4. #3744
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    В заключение - в какво обвинявате Апитрейд в крайна сметка?

    Поздрави
    Човека обвинява търговците в бездействие. Хванали сте си по един клиент там някъде....на запад. И освен да ни се обяснявате тука....вземете си намерете пазари, дето ще платят повече. Сръбските и турските търговци като вас ли действат? Щот като гледам в тия таблици турски и сръбски мед върви близо по 4 евро. Вие (българските търгаши) хващате ли тая цена на запад, или сте “йес мистър“ квото ви каже западняка и вие козирувате.

  5. #3745
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    ...........

    По точка 2. - всъщност какъв е въпросът Ви и в какво ни обвинявате нас конкретно? В това, че чрез обявите си в интернет сме свалили с 25% цената на меда в световен мащаб?

    ......
    Здравейте. Пътувах няколко дни и сега виждам, че от Апитрейд сте ми отговорили. Вашите отговори не ме задоволяват но това си е мой проблем. Колкото до въпроса който не сте разбра, ще дам разяснение. На графиката се вижда, че ДА има спад в цената но той далеч не е 25%. Изкупвачите в БГ ни смазвате като използвате тенденцията на спад в цената на международните пазари и сваляте цените до такива нива че ......

    Опитвате се да изкривявате думите ми и да ме правите смешен като казвате, че си мисля, че посредством скриване на обяви във форума може да се влиае на международните пазари. Повтарям, скриването на обявата ви беше един съвсем интелигентен начин да изразим нашето отношение към съдържанието и. Моята идея беше да ви "светне лампата" и съм сигурен, че съм постигнал целта си.
    Искам да обърнете внимание, че говоря за неща свързани със всички фирми изкупвачи и не упреквам персонално вас, а упреквам целия ви сектор.
    Радвам се, че ни обръщате внимание, но и знаете какви са рисковете от това. Все повече изпадате в ситуация със трудни, че и невъзможни отговори.
    На въпроса защо сте лошите, ще ви отговоря така - " Каквото повикало, такова се обадило" Искам да кажа, че не може да се подигравате по всякакъв начин с труда ни (измислени проблеми със изследванията, не спазване на никакви срокове, не спазване на уговорки за цени, цени на най-ниското ниво в Европа) и да очаквате друго отношение.
    Благодаря.

  6. #3746
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Меда като петрола. Похватите са същите.

  7. #3747
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Значи имаме нужда от един Марешки и в нашия бранш

  8. #3748
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Значи имаме нужда от един Марешки и в нашия бранш
    Нашия "Марешки" го има, ама нещо се спотайва, дори и сега е на линия.

  9. #3749
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Меда като петрола. Похватите са същите.
    Няма място за сравнение. Търговията с петрол и петролни продукти е може би най-регулирания пазар в държавата, с най-големи ангажименти към търговците. Някой някъде в някакъв вестник беше сметнал, че за да отговаряш на изискванията за внос и търговия с петрол и дериватите му, капитала, който трябва да имаш е над 100 милиона лева. Тоест, не може, ако видиш, че цената в Румъния е паднала, да внесеш една цистерна дизел и да правиш сечено на нашите монополисти. Никакъв шанс. Това не е случайно, както и не е случайно, че имаме най-високи цени на горивата преди облагането им с акциз. Изобщо не си го пожелавайте да ви се случи. Веднага ще се монополизира пазара и сегашната ситуация ще ни се види като една мечта. Пипне ли някъде държавата ни - осира се веднага положението и просперират едни други хора които за труд имат други разбирания, несъвпадащи с нашите. Ако цената на меда в България беше примамливо ниска, щяхме да видим офиси на поне трима чужди изкупвачи на мед да се конкурират за стоката. За да няма, има причини, пък мислете какви са те.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #3750
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако цената на меда в България беше примамливо ниска, щяхме да видим офиси на поне трима чужди изкупвачи на мед да се конкурират за стоката. За да няма, има причини, пък мислете какви са те.
    Я помогни малко, че аз мисля и трудно, и бавно.

    пп. ето забравих : ако обичаш.

 

 
Страница 375 от 496 ПърваПърва ... 275325365373374375376377385425475 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •