Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 371 от 496 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,701 до 3,710 от общо 4956
  1. #3701
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Единствения начин да се пресече това е по законодателен път. Изнасяш мед - доказваш произход. Ако си го купил от български производители - фактури. Ако правиш реекспорт - документ за произход и фактура от продавача.
    Когато преди година коментирах тук възможностите за контрабанда по Дунава, някои умници тук се присмиваха. Имайте в предвид, че Дунав отдавна не е граница, а на него има и украински и румънски пристанища.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #3702
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Единствения начин да се пресече това е по законодателен път. Изнасяш мед - доказваш произход. Ако си го купил от български производители - фактури. Ако правиш реекспорт - документ за произход и фактура от продавача.
    Когато преди година коментирах тук възможностите за контрабанда по Дунава, някои умници тук се присмиваха. Имайте в предвид, че Дунав отдавна не е граница, а на него има и украински и румънски пристанища.
    Идеята ти не е реалистична, а по-скоро идеалистична, защото Българина е прословут с акъла си, в полза на собствените си цели. Имам предвид това, че тия правила, вероятно и сега ги има, ама се заобикалят по един или друг начин, "благодарение" на финикийските знаци, дарени на точния човек, в точното време. Ако не сте чували за КОРУПЦИЯТА, значи не сте живели в милата ни Родина. Всичко това, не би спряло баржите с мед по Дунав, плаващи от Рени или Измаил в западна посока.

  3. #3703
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Можеш ли да дадеш източника на тази информация. Не е възможно практически, Румънците да си увеличат производството толкова и то при суха година като тази. Ако цифрите са верни това е сигурна следа от къде влиза украински мед. Няма да се учудя и при толкова неизкупен мед в БГ да се окаже че и нашия износ се е повишил значително. Това недвусмислено ще докаже че търговците внасят украински мед и го представят за румънски а може би за български. ДАЙ ИЗТОЧНИКА НА ТЕЗИ ЦИФРИ ЗА ПРОИЗВОДСТВОТО ПО СТРАНИ.
    http://www.forbes.com/sites/stephenm.../#5ab24f3d322f

    https://ec.europa.eu/agriculture/sit...ey-2015_en.pdf

    Преди няколко години восъка скочи от 8 на 16 лева, в посока Румъния. Допускам огромна инвестиция в пчеларството там, но твоята версия е възможна също.
    Имат 6 млн. регистрирани кошера.

    Във втория файл има още много интересни цифри.

  4. #3704
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Идеята ти не е реалистична, а по-скоро идеалистична, защото Българина е прословут с акъла си, в полза на собствените си цели. Имам предвид това, че тия правила, вероятно и сега ги има, ама се заобикалят по един или друг начин, "благодарение" на финикийските знаци, дарени на точния човек, в точното време. Ако не сте чували за КОРУПЦИЯТА, значи не сте живели в милата ни Родина. Всичко това, не би спряло баржите с мед по Дунав, плаващи от Рени или Измаил в западна посока.
    А каква е твоята реалистична идея? Имаш ли такава? Предложи я.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #3705
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    http://www.forbes.com/sites/stephenm.../#5ab24f3d322f

    https://ec.europa.eu/agriculture/sit...ey-2015_en.pdf

    Преди няколко години восъка скочи от 8 на 16 лева, в посока Румъния. Допускам огромна инвестиция в пчеларството там, но твоята версия е възможна също.
    Имат 6 млн. регистрирани кошера.

    Във втория файл има още много интересни цифри.
    Източниците са надеждни.
    Втория файл съдържа наистина много интересни цифри. Най-готиното е че са официални данни от европейската комисия. Много от нещата си ги знаехме но във официален документ не ги бях виждал. Погледнете табличката на стр. 5 и вижте къде сме Ние. Това е резултата от една тотално грешна политика в сектора. Това е резултат от всички мошенгии на всички нива по веригата до износа. Не виждам и как ще се преместим от заеманата позиция. ЧЕСТИТО

  6. #3706
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Рости, виж таблица 12. От 15 държави ЕДИНСТВЕНО Китай и Украйна са под 2 евро. Дали пък Украйна не е следващия “китайски мед“..... Виж Сърбия и Гватемала. Не ми е ясно що нашите “велики“ бизнесмени ни сравняват с Китай и Украйна. Що не ни сравняват с една п...клива Молдова с 2,62 евро.

  7. #3707
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68

    Angry

    От таблиците,който виждам на Иран щяхме мед да продаваме !!!!

  8. #3708
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Единствения начин да се пресече това е по законодателен път. Изнасяш мед - доказваш произход. Ако си го купил от български производители - фактури. Ако правиш реекспорт - документ за произход и фактура от продавача.
    Когато преди година коментирах тук възможностите за контрабанда по Дунава, някои умници тук се присмиваха. Имайте в предвид, че Дунав отдавна не е граница, а на него има и украински и румънски пристанища.
    Уважаеми!

    Много пъти ти е казвано в тоя форум, да се изказваш там където ти е силата и за това от което разбираш! Така се трупа авторитет, а не бройка мнения и няма да те смятат за поредното лапацало /тва по Кеворкян/. За контрабандата по Дунава навремето мисля, че само аз ти опонирах /без да се присмивам/, така че вместо да ползваш множественото "умници", казвай ми направо името, не съм анонимен тука, както един друг наскоро се беше объркал. За Дунава няма да коментирам, ама за контрабандата да те светна - тръгнеш ли да правиш такова нещо - тряа да знаеш що си слагаш г?за на пангара. Е а кажи при докаран тука украински мед на 3 и нещо лева с документи, кой ще си заложи г?за, да вземе оттам мед /и тва струва пари, нал тъй?/, транспорта да организира и всичкото там дето го гледате по филмите и като го докара тук кво? Де му е далаверата??? Чи чак и за баржи почнахте да говорите, хаха, ми той Дунава сега с ледоход бе, хората си скубят косите и се чудят как и отде да докарат въглища за студения резерв. За туй контрабанда се прави на нещо дето може да спечелиш поне малко от него, като си спестиш държавните вземания и си калкулираш риска.
    Тва за доказването на произхода - ми що си мислиш, че сега го няма? Хаха, винарите като доказват произход по закупено грозде, нали не мислиш, че сичкото вино на пазара е от грозде? И що да няма после пчелини по 500 или 1000 кошера с по 100 кила добив, примерно. Айде, слагай им датчици или кантари на всичките да им заковеш произхода, че после и ти доволен и търгашите на колене.
    Тва е положението, пазарът е ясен и няма тенденции да се разширява, а производството в региона нараства. Единствен шанс за нас е украинският и румънският мед да тръгне към Русия, а дано ама надали.
    Иначе опитвам отвреме навреме украински, ми мед като мед, нищо му няма и не съм светнал още.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #3709
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Уважаеми!

    Много пъти ти е казвано в тоя форум, да се изказваш там където ти е силата и за това от което разбираш! Така се трупа авторитет, а не бройка мнения и няма да те смятат за поредното лапацало /тва по Кеворкян/. За контрабандата по Дунава навремето мисля, че само аз ти опонирах /без да се присмивам/, така че вместо да ползваш множественото "умници", казвай ми направо името, не съм анонимен тука, както един друг наскоро се беше объркал. За Дунава няма да коментирам, ама за контрабандата да те светна - тръгнеш ли да правиш такова нещо - тряа да знаеш що си слагаш г?за на пангара. Е а кажи при докаран тука украински мед на 3 и нещо лева с документи, кой ще си заложи г?за, да вземе оттам мед /и тва струва пари, нал тъй?/, транспорта да организира и всичкото там дето го гледате по филмите и като го докара тук кво? Де му е далаверата??? Чи чак и за баржи почнахте да говорите, хаха, ми той Дунава сега с ледоход бе, хората си скубят косите и се чудят как и отде да докарат въглища за студения резерв. За туй контрабанда се прави на нещо дето може да спечелиш поне малко от него, като си спестиш държавните вземания и си калкулираш риска.
    Тва за доказването на произхода - ми що си мислиш, че сега го няма? Хаха, винарите като доказват произход по закупено грозде, нали не мислиш, че сичкото вино на пазара е от грозде? И що да няма после пчелини по 500 или 1000 кошера с по 100 кила добив, примерно. Айде, слагай им датчици или кантари на всичките да им заковеш произхода, че после и ти доволен и търгашите на колене.
    Тва е положението, пазарът е ясен и няма тенденции да се разширява, а производството в региона нараства. Единствен шанс за нас е украинският и румънският мед да тръгне към Русия, а дано ама надали.
    Иначе опитвам отвреме навреме украински, ми мед като мед, нищо му няма и не съм светнал още.
    Щом твърдиш, че знаеш и единствено твоето мнение е вярно и меродавно, няма да ти опонирам. Руснаците имат много правилен израз (не визирам теб) - "и не оспоривай глупца"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #3710
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А ако половината пчелари тази година не си продадем меда на едро, как според Вас ще се отрази на цената на едро?....аз мога да издържа тази година да не продам и един грам мед на едро в името на общата идея да създадем изкуствен дефицит на качествен Български мед, който ако го няма - да видим какво ще стане?....идеята е да окретаме колкото се може повече пчелари да НЕ си дадем меда без пари на изкупвачите, а да го дадат само тези колеги, които не могат да устискат през този сезон, и са принудени да го продават на ниска та цена, за да си хранят децата/семействата.

 

 
Страница 371 от 496 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •