Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 365 от 496 ПърваПърва ... 265315355363364365366367375415465 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,641 до 3,650 от общо 4956
  1. #3641
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Колегите са доволни от цената, не се тревожете за тях вие, а 30ст повече от вашата цена, за количества са си "прилична" разлика.
    Интересно, че твърдите за пазара, че е свободен, а същевременно се опитвате да се държите като монополисти, едва ли не че пчеларите трябва да ви пази меда само и единстенно за вас с месеци...
    Айде, май пак ще излезе, че гузен негонен бяга с вас, изрично в скоби подчертах че дори и да не се отнася за вас то ваши колеги го правят, а странно се презастраховате за ифите, вие по него време може би още не сте се занимавали с мед(само предположение)...
    Аз никакви препратки към вас не правя, вие сами си сложихте етикета "пловдивските ...." и се припознахте с него!!!

  2. #3642
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2016
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    с.Щръклево общ.Иваново обл.Русе
    Здравейте .Аз съм пчелар от три години ,две години следя форума и от скоро съм регистриран.Пчеларствам в русенска област.Първо искам да благодаря на Искрен Мутафов за контакта с конкретната фирма за липовия мед.Вчера дойдоха и ми изкупиха меда и държа да отбележа ,че бяха изключително коректни за мен.Вземане на проби и срока за изкупуване ,като още в деня на пробите ми го обявиха.Дори ми се обадиха след празниците да ме информират ,че ще закъснеят няколко дена поради лошата пътна обстановка.Нямах намерение да го правя публично ,но във връзка с разразилия се спор съм задължен да го направя.В нашия район за две години разбрах , че изкупуват Апимел -Раковски .Миналия сезон дойдоха да го вземат със закъснение и както знаете повечето с 0.20лв по-ниска цена(букет).Аз не го дадох ,ама който имаше го даде-накривих им шапката.Изминалата година бях решил да не работа с тях ,ама пак са над коректните с 20-30ст. пък и никой не купува .Дадох проби за букет(рапица и слънчоглед).Дойдоха отново с 20ст надолу да го вземат.Бяха ми останали 12-13тен. рапица.Взеха ги без да ме питат защо на 4.30.Останаха ми 20тен. липа и се обадих на вас г-н Апитрейд.Обещахте ми ,че ще дойдете ,а дори не благоволихте да се обадите .Колко трябва да чакам.Говорите за коректност,но аз не я получих.Държа да ми отговорите с риск да вляза и аз в черния ви списък.Ще рискувам ,кво пък толкова то и без друго не сме цъфнали. С най-добри пожелания : Добромир Димитров
    Този пост е редактиран от Dobri_rally; 24.01.2017 в 23:20. Причина: пр грешка

  3. #3643
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Аз след две главни паши в сезон 2015 съм звънял на Апитрейд да ме запишат за проби, записват ме и казват добре колега ще се чуем. До ден днешен никой от тяхна страна не ме е потърсил. До колкото помня имах малко над тон тогава букет, не са били 5-10 тенекии ноо....

  4. #3644
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Раздвижване в търговията има ли? Освен няколко тона липа.
    Букет-слънчоглед например....Или да си чакаме новата реколта да го омешаме...?

  5. #3645
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Нещата са доста тегави ! Днес се чухме с г -н Терзиев и утре ще минават да ми изкупуват няколко тона букет-слънчоглед. Цена на килограм 4.20 обявена ми днес. Но утре ще пиша какво реално се е случило!

  6. #3646
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Раздвижване в търговията има ли? Освен няколко тона липа.
    Букет-слънчоглед например....Или да си чакаме новата реколта да го омешаме...?
    Както споменах, в някой от моите постове по-горе, Апитрейд ми се обаждаха, тъй като се бях записал за проби през ноември. Тогава имах и букет и липа. След като ми се обадиха през януари, аз вече бях пласирал букета, единствено липата бе налична и им казах, че съм продал меда си, защото чаках по-добрата оферта за липата от Ловеч.
    Със сигурност има пчелари, които са пласирали букета си тия дни, ама защо мълчат - не знам.

  7. #3647
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от viktor_555 Виж публикацията
    Нещата са доста тегави ! Днес се чухме с г -н Терзиев и утре ще минават да ми изкупуват няколко тона букет-слънчоглед. Цена на килограм 4.20 обявена ми днес. Но утре ще пиша какво реално се е случило!
    Каква беше цената когато вземаха пробите?

  8. #3648
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Относно ф-ма Апитрейд работих с тях в продължение на няколко години и винаги съм получавал коректност! Записах се за проби при тях в края на септември -миналата година

    но до днес 25.01 никой не си направи труда да звъннне. Не ги обвинявам за нищо ---но за мен това не са реални взаимоотношения!

  9. #3649
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Не искам да им адвокатствам, но предполагам, че набират количества от определена територия на страната, по този начин, си правят някакъв график за проби и съответно изкупуване, което естествено опира до икономически интерес.

  10. #3650
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Каква беше цената когато вземаха пробите?
    цена при взимане на проби 4.20. Обявена цена за закупуване 4.20 за кг.букет-слънчоглед.

 

 
Страница 365 от 496 ПърваПърва ... 265315355363364365366367375415465 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •