Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 364 от 496 ПърваПърва ... 264314354362363364365366374414464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,631 до 3,640 от общо 4956
  1. #3631
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Явно раздвижването в търговията е голямо, защото днес отново ми звъняха от фирмата с предложението 5,40лв. Предлагаха ми схема, с която да ме обвържат, защото имат сключен договор с чуждестранен контрагент и до колкото ми бе обяснено, е въпрос на време той да си направи анализите. Ноооо... няма такива, който дойде с парите, взема меда. Апропо те ми взеха проба още ноември, от тая гледна точка съм напред.

  2. #3632
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Явно в Аржентина липовата паша се е провалила и в момента има голямо търсене на липов мед, съответно за този сезон цените ще са от 6,10 и нагоре,при положение, че отсега има такива пробиви нагоре в цената, само да даде Дядо Господ добро време!

  3. #3633
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Позволявам си да се включа в дискусията, тъй като така или иначе колегата Мутафов ни спомена в нея (припознаваме се в "пловдивските търгаши"), а и сме пряк участник. Кратка хронология от нас, ако г-н Мутафов не е съгласен с някой от фактите, ще се радвам културно да сподели неговата гледна точка.

    Цената за липа, която предлагаме, не е около, а точно 5.20 лв за кг, както сме обявили открито на 12.12.16 г. и в този форум. Г-н Мутафов се е записал за взимане на проби на тази цена и на 21.12 му е взета проба на цена 5.20 лв / кг, заедно с други негови колеги пчелари от района. Когато колегите потърсиха г-н Мутафов в началото на втората седмица на този месец, за да уточнят дата за товарене на меда, той заяви, че няма да го продаде, освен ако не му платим "6.15-6.20 лв / кг", тъй като имало друга фирма, която му давала 6.10 лв / кг. Естествено, беше му отказано. Един друг едър пчелар от района, с когото г-н Мутафов реализира заедно меда си, също ни отказа, но човекът многократно се извини по телефона, каза колко неудобно се чувства от ситуацията и помоли да не го зачеркваме като доставчик занапред. Дори каза: "Аз щях да го дам на вас, ако бяхме подписали някакъв документ при взимане на пробите, че съм длъжен да ви го дам".

    Докато колегите правеха последния курс за изкупуване в Северна България на тези партиди (третата седмица от месеца, поради лошото време), позвъниха отново на другия пчелар, за да го питат продал ли си е меда - той отговори, че все още не е, но очаква всеки момент това да стане, на цена 5.50 лв / кг. Тогава аз лично говорих и с г-н Мутафов, на когото обясних, че постъпката му е некоректна и е пример как невинаги тези, които не държат на думата си, са "изкупвачите". Обясних му, че тази негова постъпка за нас носи загуби - разходи за взимане на проба, анализ на партида в Германия и т.н. и поради това, го включваме в нашия списък с некоректни пчелари и му пожелах успех в продажбата на продукцията му. Той отговори, че ние не сме си спазили обещанието, защото не сме се обадили навреме и много сме закъснели с изкупуването, както и че неговия мед бил биологичен. Обясних му, че поради ред причини, ние не участваме в търговията с биологичен мед и цената, на която той се е записал и е дал проба е била ясна и за двете страни - 5.20 лв. Бяха минали вместо 15, 20 дни от взимане на пробата - просто резултатите се забавиха от лабораторията, поради коледните и новогодишните празници.

    В заключение: такива неща в работата ни се случват постоянно и тези загуби са част от нея. Имало е разисквания във форума как трябва да става изкупуването, да се подписва договор при пробите и т.н. Когато двете страни са коректни, договорът не е нужен. Когато едната страна не е коректна - договорът няма стойност. Ние нямаме желанието да се дебнем с пчеларите, да подписваме договори с неустойки и после да водим дела срещу тях за 200, 500 или 1000 лв. Точно обратното, търсим честни, надеждни и коректни партньори. Медът, който г-н Мутафов и колегата ни не продадоха на нас, набавихме от другаде и както казах, подобни случаи не са рядкост в практиката ни, а ние взимаме своите мерки да ги свеждаме до минимум занапред.

    С постъпката си, г-н Мутафов показа, че освен, че не държи на думата си към нас (за някои може би разбираемо, все пак разликата между 5.20 и 6.10 е съществена), без да се поколебае би нарушил и уговорката си с другия купувач, който му давал 6.10 - на нас каза, че ще ни го продаде, ако му платим 5-10 стотинки на кг повече

    Относно цената - в момента изкупуваме и взимаме проби при условия букет 4.00 лв, липа 5.20 лв, акация 6.00 лв и манов 6.30 лв за килограм.

    Поздрави и успех на всички!
    Гузен негонен бяха, щом толкова бързо сами се препознавате в репликата "пловдивските търгаши", че чак няма смисъл да ви питам дали само едно магере се казва марко.
    Та направо на темата и хронология, как точо се развиха събитията.
    Пробата която взехте от мен, както и от колегата, бе на 14 декември 2016година - лъжете безогледно кога сте идвали при нас за пробата, говорил съм с вас преди да дойдете, а малко преди да отидете при колегата, съм му се обадил, да излезе и да ви посрещне, това са телефонни разпечатки от деня в който идвахте:

    14.12.16 14:29:32 0886444416 **Други*мобилни 0:48 0.00
    14.12.16 15:19:15 08******** **Други*мобилни 0:53 0.00
    14.12.16 15:24:31 08******** **Други*мобилни 0:54 0.00

    Та, точно кога пробата е пристигнала във вашата или която и да е лаборатория ни най-малко не ме интересува. Нормалният(за мен) срок, в който имате правото да дойдете да купите меда ми на предложената от вас цена, е 14 календарни дни. В този период имаме точно един почивен ден в повече от събота и неделя(26 декември), така че до 29 декември сте били в правото си да дойдете и да купите меда, при предложените от вас условия. До то края на годината не се обадахте никакви, дори да кажете, че пробите ми са Ок, и да ме информирате, че ще дойдете еди кога си да вземете меда. Обадихте ми се чак втората седмица на януари, "с предложение да идвате да товарите" - това което ви казах в прав текст беше: "Нова Година - Нов Късмет, и НОВИ ЦЕНИ НА МЕДА", това си пожелах за празниците, това се и случи. Уважих това, че имате някакви разходи за идването и взимане на пробите и за самите проби, и ви обясних, че цената за меда която ми давате е 6,10лв/без ДДС, и ви казах, че за 6,20(дори и за 6,15) можете да заповядате още на същият ден да го купите. Вие какво искате - аз да търпя финансови загуби зарави вашето забавяне, точно и затова ви предложих ако искате да дойдете да купите меда, на цена не по-ниска от тази която имах като оферта към него момен, цена на която се стигна до сделка. Не се опитвайте да правите анализи към кого как съм постъпил - най-нормалното нещо е преработвателните фирими и разните му там закупчици да се научите, че съществувате само и единственно благодарение на нас ПЧЕЛАРИТЕ, и ако продължавате в същитя дух(това вашата фирма може и да не го прави, но не са малко другите коти го правят) да внасяте евтин мед със съмнително качество от Украйна, Грузия, Виетнам и абсобютният сурогат от Китай, който няма нищо общо с пчелният мед, то няма да има какво да изкупувате от българският пазар. Най-нормалното нещо на един пазар е цената да се определя от този който продава - като отидете до кварталната хлебарица, 50 стотинки ли давате за един хляб или цената която производителя ви поиска. Само може да се пожелаем, то е ясно че един ден ще се случи, то дано само да е по-скоро тоя ден - паразити като вас(въобще всички които изкупувате висококачественият български мед и го препродавате на швабите във варели за суровина), да отпаднат от веригата на пласмент на българският пчелен мед - директно до крайният потребител. Доста усложниха условията по които може дребните производители да кандидатстват по Мярка 4.2 за преработвателни предприятия(то това едрите преработватели на всякаква земеделска продукция си го издействаха), но трябва да сме оптимисти, че всички преработватели(то повечето от вас реално не са точно преработватели, щом само взимат мед в тенекии, декристализират го и в разни там мазета го преливат във варели и така го изнасят като суровина), ще бъдета перскачени от все повече и повече колеги)!!!

    Не желая да коментирам колегата, и това че въпреки, че кара 7-мо десетилетие(да е жив и здрав още толкова), ви се е обяснявал като ученичка от 8-ми А клас, така е щото дълги години е бил мачкан от такива измекяри като вас, и е нормално да се стресне при агресивните заплахи от ваша страна за някакви "черни списъци", в които сте щели да ни вкарате, нали и същите чалъми ми ги дрънкахте и на мене по телефона - но, аз басма та такива като вас не им цепя! И ако ви е мерак да извадя публично записите на всички разговори които сме провели с вас. Казах ви го по телефона - ще ви го напиша и тука - че, като искате ме вкаравайте и в черни и в кафеви и каквито там си искате списъци, пробата от меда, която сте взели е без дори и най-малката забележка, а вината да не се стигне до сделка си е само и единственно ваша, защото се забавихте прекалено дълго. Тъй, че спокойно може да си избържете която си искате част от тялото с тия списъци...

    Искрен Мутафов получава първо предпреждение за изгонване за неспазване на добрия тон и употреба на обидни думи (например "паразити").
    Администратор

  4. #3634
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Опаа, пак стана напечено.
    Колко ли още кирливи ризи ще видим?

  5. #3635
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е не ми дръж тон, де
    Дано думите ти отговарят на името ти.
    До колкото си спомням, каза, че си продал меда си, още началото на декември, когато ни събра данните, за да ги предадеш някъде си. Да звъннаха ми и най-любезно ми обясниха колко са сериозни и как ще процедираме, пробите еди кога, купуването еди кога - ядец. От първата определена дата мина месец и половина. След това ги търсих два пъти и все отлагаха с измислени 1001 причини. По телефонния номер открих, коя е фирмата - Ловеч, поредните "сериозни и коректни" прекупвачи. За това ти казах да не ни вършиш мечешка услуга. След като си продал меда си, ами свържи ни по същата схема с тия, които ти купиха меда.
    През това време ми се обаждаха от Апитрейд да идват за проби, защото бях се записал - отказах, защото чаках "сериозната" фирма от Ловеч
    Като чета споделеното от Апитрейд се хващам за главата.
    А, човече не ми приписвй неща които не съм казал, не съм казвал че съм си продал меда - това което казах, е че съм им дал проби и се бяхме спазарили с хората(за цената). Искаха да купят още липов мед, а не искаха те да пускат обява и дори не искаха да пусна обява от тяхно име. Аз просто ви свързах без каквито и де е други ангажименти от моя страна към когото и да е - звънят ви, говорите се разбирате се както за цени така и за другите условия около сделката, просто ви споделих че цената която предлагат за липа е от 5,30 до 5,50 според нивата на полена. Проби от мен и колегиет идваха да вземат още през ноември, а едва вчера са идвали на село и са купили меда на колегите, на цена от 5,50лв/кг. без ДДС за липа.
    Това е и сайта на фирмата:

    http://www.bg-qualityhoney.com/bg/

    п.п. Истински ще се хванеш за главата ако надникнеш в нечия ФАБРИКА/в мазето под дърводелната/, за декристализация на мед и преливането му от тенекии във варели... - и да подчертая, че тука никого не визирам, че поглеж и някой други взели да се припознаят и да скочат като ущипани девици!!!

  6. #3636
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Опаа, пак стана напечено.
    Колко ли още кирливи ризи ще видим?
    Кирливи ризи около много от преливащите от 24 в 295кг има колкото щеш - стига да се поразрови човек, а ако те самите поровят току виж изникнали разни ифи с натоварен и почти откраднат мед...

  7. #3637
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Търсих ти поста във форума, за да си припомня с точност детайлите в него, но не го намирам. Понеже си модератор, а и поста е твой, те приканвам да направиш препратка към него, ако бъркам - ще ти се извиня, точно тук, пред всички и ще си върна думите назад!

    ПП става дума за поста, в който ни предложи офертата на ловчалии.

  8. #3638
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Търсих ти поста във форума, за да си припомня с точност детайлите в него, но не го намирам. Понеже си модератор, а и поста е твой, те приканвам да направиш препратка към него, ако бъркам - ще ти се извиня, точно тук, пред всички и ще си върна думите назад!

    ПП става дума за поста, в който ни предложи офертата на ловчалии.
    Няма нищо скрито-покрито, просто не си го търсил както и където трябва, отиваш в профила ми и цъкаш на всички започнати теми(не са много) и ще ти излезе:

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3638

  9. #3639
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Няма нищо скрито-покрито, просто не си го търсил както и където трябва, отиваш в профила ми и цъкаш на всички започнати теми(не са много) и ще ти излезе:

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3638
    Да, благодаря ти!
    Най-официално ти се извинявам за това, че съм сбъркал с моя пост, като казах, че си си продал меда! Съжалявам, за което!
    Имам силите и достойнството да го направя!

    Прав си, че не съм търсил както и където трябва!

  10. #3640
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Г-н Мутафов,

    Ще оставя на четящите да определят долколко е културен и нормален тонът на отговора Ви. Както виждате, тази история не бе разказана до днешния ден, когато без причина правите негативни препратки към Апитрейд, тъй като друга фирма, изкупуваща мед в Пловдив, няма. Агресивната страна сте Вие, както в разговорите, така и в настоящия Ви отговор. Нямам намерение да влизам в това русло - явно е особен вид заразно заболяване сред някои от модераторите на форума да нарушават правилата, които би трябвало да съблюдават.

    Относно другите Ви писания - ние мед не внасяме, неплатен мед нямаме и не е имало, не сме имали и "Ифи". А ако имате информация, че някой върши закононарушения - било то чрез нерегламентиран внос, било по друг начин - сигнализирайте когото трябва, ще бъде и в наша услуга.

    Пазарът е свободен и всеки, който желае и има необходимия ресурс, може да изкупува, пакетира и продава пчелен мед на когото намери за добре.

    Радвам се, че сте постигнали толкова висока цена при продажбата на своя мед, жалко само, че останалите Ви колеги са продали само за 5.50.

    Останете си със здраве!

 

 
Страница 364 от 496 ПърваПърва ... 264314354362363364365366374414464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •