Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 363 от 496 ПърваПърва ... 263313353361362363364365373413463 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,621 до 3,630 от общо 4956
  1. #3621
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Има вече раздвижване сред прекупвачите - актуално предложение от днес - 5,40 лв. -цена на липов мед!
    На едро де.
    !
    Дано да си прав! В интерес на истината днеска ми се обади един прекупвач (на местно ниво) и ме попита дали съм си продал вече меда, което много ме учуди???

  2. #3622
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Има вече раздвижване сред прекупвачите - актуално предложение от днес - 5,40 лв. -цена на липов мед!
    На едро де.
    Сори Мутафов, но твоите хора излязоха "кьорфишек"
    Не ги прокламирай вече!
    Виж какво, никого не съм прокламирал, а още по-малко някого с каквото и да е да съм обвързвал, просто се опитах да ви бъда взаимно полезен, свързвайки ви. Днес хората бяха на село и са купили меда на колегите на 5,50без ДДС(за липов мед с над 55 полен). Аз моя го продадох преди седмица на друга фирма, цената беше значително по-висока, но все пак при мен полена е 68.
    Пловдивсите търгаши предлагат около 5,20 за липа.

  3. #3623
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Добре, супер, развива се споделянето и взаимопомоща. Доскоро се криеше цената, на която се продава, вече се крият и фирмите. Похвално, особено на фона на гръмките и постоянни призиви за единство и обединение на пчеларите, за митинги,и за съдебни дела. Няма начин, вече ще хукне сектора и цялата пчеларска гилдия.

  4. #3624
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Виж какво, никого не съм прокламирал, а още по-малко някого с каквото и да е да съм обвързвал, просто се опитах да ви бъда взаимно полезен, свързвайки ви. Днес хората бяха на село и са купили меда на колегите на 5,50без ДДС(за липов мед с над 55 полен). Аз моя го продадох преди седмица на друга фирма, цената беше значително по-висока, но все пак при мен полена е 68.
    Пловдивсите търгаши предлагат около 5,20 за липа.

    Здравейте,

    Позволявам си да се включа в дискусията, тъй като така или иначе колегата Мутафов ни спомена в нея (припознаваме се в "пловдивските търгаши"), а и сме пряк участник. Кратка хронология от нас, ако г-н Мутафов не е съгласен с някой от фактите, ще се радвам културно да сподели неговата гледна точка.

    Цената за липа, която предлагаме, не е около, а точно 5.20 лв за кг, както сме обявили открито на 12.12.16 г. и в този форум. Г-н Мутафов се е записал за взимане на проби на тази цена и на 21.12 му е взета проба на цена 5.20 лв / кг, заедно с други негови колеги пчелари от района. Когато колегите потърсиха г-н Мутафов в началото на втората седмица на този месец, за да уточнят дата за товарене на меда, той заяви, че няма да го продаде, освен ако не му платим "6.15-6.20 лв / кг", тъй като имало друга фирма, която му давала 6.10 лв / кг. Естествено, беше му отказано. Един друг едър пчелар от района, с когото г-н Мутафов реализира заедно меда си, също ни отказа, но човекът многократно се извини по телефона, каза колко неудобно се чувства от ситуацията и помоли да не го зачеркваме като доставчик занапред. Дори каза: "Аз щях да го дам на вас, ако бяхме подписали някакъв документ при взимане на пробите, че съм длъжен да ви го дам".

    Докато колегите правеха последния курс за изкупуване в Северна България на тези партиди (третата седмица от месеца, поради лошото време), позвъниха отново на другия пчелар, за да го питат продал ли си е меда - той отговори, че все още не е, но очаква всеки момент това да стане, на цена 5.50 лв / кг. Тогава аз лично говорих и с г-н Мутафов, на когото обясних, че постъпката му е некоректна и е пример как невинаги тези, които не държат на думата си, са "изкупвачите". Обясних му, че тази негова постъпка за нас носи загуби - разходи за взимане на проба, анализ на партида в Германия и т.н. и поради това, го включваме в нашия списък с некоректни пчелари и му пожелах успех в продажбата на продукцията му. Той отговори, че ние не сме си спазили обещанието, защото не сме се обадили навреме и много сме закъснели с изкупуването, както и че неговия мед бил биологичен. Обясних му, че поради ред причини, ние не участваме в търговията с биологичен мед и цената, на която той се е записал и е дал проба е била ясна и за двете страни - 5.20 лв. Бяха минали вместо 15, 20 дни от взимане на пробата - просто резултатите се забавиха от лабораторията, поради коледните и новогодишните празници.

    В заключение: такива неща в работата ни се случват постоянно и тези загуби са част от нея. Имало е разисквания във форума как трябва да става изкупуването, да се подписва договор при пробите и т.н. Когато двете страни са коректни, договорът не е нужен. Когато едната страна не е коректна - договорът няма стойност. Ние нямаме желанието да се дебнем с пчеларите, да подписваме договори с неустойки и после да водим дела срещу тях за 200, 500 или 1000 лв. Точно обратното, търсим честни, надеждни и коректни партньори. Медът, който г-н Мутафов и колегата ни не продадоха на нас, набавихме от другаде и както казах, подобни случаи не са рядкост в практиката ни, а ние взимаме своите мерки да ги свеждаме до минимум занапред.

    С постъпката си, г-н Мутафов показа, че освен, че не държи на думата си към нас (за някои може би разбираемо, все пак разликата между 5.20 и 6.10 е съществена), без да се поколебае би нарушил и уговорката си с другия купувач, който му давал 6.10 - на нас каза, че ще ни го продаде, ако му платим 5-10 стотинки на кг повече

    Относно цената - в момента изкупуваме и взимаме проби при условия букет 4.00 лв, липа 5.20 лв, акация 6.00 лв и манов 6.30 лв за килограм.

    Поздрави и успех на всички!

  5. #3625
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Позволявам си да се включа в дискусията, тъй като така или иначе колегата Мутафов ни спомена в нея (припознаваме се в "пловдивските търгаши"), а и сме пряк участник. Кратка хронология от нас, ако г-н Мутафов не е съгласен с някой от фактите, ще се радвам културно да сподели неговата гледна точка.

    Цената за липа, която предлагаме, не е около, а точно 5.20 лв за кг, както сме обявили открито на 12.12.16 г. и в този форум. Г-н Мутафов се е записал за взимане на проби на тази цена и на 21.12 му е взета проба на цена 5.20 лв / кг, заедно с други негови колеги пчелари от района. Когато колегите потърсиха г-н Мутафов в началото на втората седмица на този месец, за да уточнят дата за товарене на меда, той заяви, че няма да го продаде, освен ако не му платим "6.15-6.20 лв / кг", тъй като имало друга фирма, която му давала 6.10 лв / кг. Естествено, беше му отказано. Един друг едър пчелар от района, с когото г-н Мутафов реализира заедно меда си, също ни отказа, но човекът многократно се извини по телефона, каза колко неудобно се чувства от ситуацията и помоли да не го зачеркваме като доставчик занапред. Дори каза: "Аз щях да го дам на вас, ако бяхме подписали някакъв документ при взимане на пробите, че съм длъжен да ви го дам".

    Докато колегите правеха последния курс за изкупуване в Северна България на тези партиди (третата седмица от месеца, поради лошото време), позвъниха отново на другия пчелар, за да го питат продал ли си е меда - той отговори, че все още не е, но очаква всеки момент това да стане, на цена 5.50 лв / кг. Тогава аз лично говорих и с г-н Мутафов, на когото обясних, че постъпката му е некоректна и е пример как невинаги тези, които не държат на думата си, са "изкупвачите". Обясних му, че тази негова постъпка за нас носи загуби - разходи за взимане на проба, анализ на партида в Германия и т.н. и поради това, го включваме в нашия списък с некоректни пчелари и му пожелах успех в продажбата на продукцията му. Той отговори, че ние не сме си спазили обещанието, защото не сме се обадили навреме и много сме закъснели с изкупуването, както и че неговия мед бил биологичен. Обясних му, че поради ред причини, ние не участваме в търговията с биологичен мед и цената, на която той се е записал и е дал проба е била ясна и за двете страни - 5.20 лв. Бяха минали вместо 15, 20 дни от взимане на пробата - просто резултатите се забавиха от лабораторията, поради коледните и новогодишните празници.

    В заключение: такива неща в работата ни се случват постоянно и тези загуби са част от нея. Имало е разисквания във форума как трябва да става изкупуването, да се подписва договор при пробите и т.н. Когато двете страни са коректни, договорът не е нужен. Когато едната страна не е коректна - договорът няма стойност. Ние нямаме желанието да се дебнем с пчеларите, да подписваме договори с неустойки и после да водим дела срещу тях за 200, 500 или 1000 лв. Точно обратното, търсим честни, надеждни и коректни партньори. Медът, който г-н Мутафов и колегата ни не продадоха на нас, набавихме от другаде и както казах, подобни случаи не са рядкост в практиката ни, а ние взимаме своите мерки да ги свеждаме до минимум занапред.

    С постъпката си, г-н Мутафов показа, че освен, че не държи на думата си към нас (за някои може би разбираемо, все пак разликата между 5.20 и 6.10 е съществена), без да се поколебае би нарушил и уговорката си с другия купувач, който му давал 6.10 - на нас каза, че ще ни го продаде, ако му платим 5-10 стотинки на кг повече

    Относно цената - в момента изкупуваме и взимаме проби при условия букет 4.00 лв, липа 5.20 лв, акация 6.00 лв и манов 6.30 лв за килограм.

    Поздрави и успех на всички!
    Държите се като монополисти като чели сте единствените.Не прекалявайте и не заплашвайте ,че ще включите някой в списъка си .И вие не сте коректни вземате проби на 5лв и след приблизително 2 месеца идвате за партидата но на 4лв става въпрос за букет и вие можете да попаднете в негативен списък..... Освен това стоката си е на производитела и негово право е дали да я продаде ,а колкото до пробите те са включени в цената на меда .Безплатен обет няма и след като си търговец знаете ,че това е така.И все пак знайте НЕ СТЕ ЕДИНСТВЕНИ НЕ СЕ ДРЪЖТЕ КАТО МУТРИ НЕПОБЕДИМИ НЯМА.

    cecko96_1 получава първо предупреждение за неспазване на добрия тон и нанасяне на несправедлива обида.
    Администратор

  6. #3626
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Господин Мутафов,имате право на дуплика.

  7. #3627
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Държите се като монополисти като чели сте единствените.Не прекалявайте и не заплашвайте ,че ще включите някой в списъка си .И вие не сте коректни вземате проби на 5лв и след приблизително 2 месеца идвате за партидата но на 4лв става въпрос за букет и вие можете да попаднете в негативен списък..... Освен това стоката си е на производитела и негово право е дали да я продаде ,а колкото до пробите те са включени в цената на меда .Безплатен обет няма и след като си търговец знаете ,че това е така.И все пак знайте НЕ СТЕ ЕДИНСТВЕНИ НЕ СЕ ДРЪЖТЕ КАТО МУТРИ НЕПОБЕДИМИ НЯМА.
    Здравейте,

    Опасявам се, че бъркате името на фирмата. При нас няма случай на промяна на цената от момента на взимане на пробата до момента на изкупуване - каквато цена е договорена при пробата, същата се плаща при изкупуването, дори да има промяна междувременно. Многократно при падане на цената сме плащали меда на пчеларите по по-високата, която е договорена при пробата. Тези "хватки" с обещания и проба на висока цена и изкупуване на по-ниска са чужд патент.

    Никого не заплашваме ни най-малко. Ние имаме приет начин на работа с цел да се защитим доколкото е възможно от загуби, произтичащи от подобни случаи занапред. Той е вкарването в списък на некоректните производители - такива с умишлени отклонения в качеството или постъпили по начин, сходен с този, който описах. Например, в този списък не влизат хора, в чиито мед са открити определени пестициди, тъй като това не е по вина на пчеларя.

    Прав сте, че медът е собственост на пчеларя, докато продажбата не стане факт и е негово право да се разпорежда с него както намери за добре. Както и ние можем да договорим с даден купувач цена и когато дойде деня за товарене да кажем - ако платиш отгоре, ще ти продадем, ако не - съжаляваме. Вие сами можете да си отговорите на въпроса дали в бъдеще този клиент ще се върне при нас.

    Прав сте също, че не сме единствени и това е нормално - на пазара има достатъчно на брой купувачи на мед. Някои например карат пчеларите да подписват записни заповеди за 500 лв при взимане на пробата, за да се подсигурят за подобни случаи. Ние сме приели различен подход - както казах, не желаем да се дебнем и съдим, така бизнес не се прави. Ние търсим коректни и надеждни доставчици.

    Поздрави

  8. #3628
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Ако искаш да купиш меда вземаш проби ако не искаш да купиш меда не вземаш проби медът купува този който плати по добра цена.Що се касае до подписване на записните заповеди да имаше го но преди 15год. имаше дори и прокоро на повикване ,но сега времената са други Поздрави

  9. #3629
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    И все пак: "Казаното отлита - написаното остава".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #3630
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Виж какво, никого не съм прокламирал, а още по-малко някого с каквото и да е да съм обвързвал, просто се опитах да ви бъда взаимно полезен, свързвайки ви. Днес хората бяха на село и са купили меда на колегите на 5,50без ДДС(за липов мед с над 55 полен). Аз моя го продадох преди седмица на друга фирма, цената беше значително по-висока, но все пак при мен полена е 68.
    Пловдивсите търгаши предлагат около 5,20 за липа.
    Е не ми дръж тон, де
    Дано думите ти отговарят на името ти.
    До колкото си спомням, каза, че си продал меда си, още началото на декември, когато ни събра данните, за да ги предадеш някъде си. Да звъннаха ми и най-любезно ми обясниха колко са сериозни и как ще процедираме, пробите еди кога, купуването еди кога - ядец. От първата определена дата мина месец и половина. След това ги търсих два пъти и все отлагаха с измислени 1001 причини. По телефонния номер открих, коя е фирмата - Ловеч, поредните "сериозни и коректни" прекупвачи. За това ти казах да не ни вършиш мечешка услуга. След като си продал меда си, ами свържи ни по същата схема с тия, които ти купиха меда.
    През това време ми се обаждаха от Апитрейд да идват за проби, защото бях се записал - отказах, защото чаках "сериозната" фирма от Ловеч
    Като чета споделеното от Апитрейд се хващам за главата.

 

 
Страница 363 от 496 ПърваПърва ... 263313353361362363364365373413463 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •