Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 333 от 496 ПърваПърва ... 233283323331332333334335343383433 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,321 до 3,330 от общо 4956
  1. #3321
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тъй! за мераците и сърбежите! Лично за мене си съм решил, че е по-добре така. Отколкото периодично да пускам инфо и снимки на сиропи, инверти, казани, сухи хранилки, питки и т.н. Че ме е гнус да продължавам. Па после да се хваля, че съм добър търговец и да омайвам клиентелата, че меда е лекарство! И още нещо за мераците и сърбежите.... Произвеждам и продавам (на едро и дребно) и друга селскостопанска продукция. Е там нямам АБСОЛЮТНО никакви оплаквания. Всичко си продавам и си взимам парите!!!!!!! За разлика от меда!
    П.П. А сега за главните букви. Когато публично се обявява, че ще се променя цялото пчеларско законодателство, ще наблягам, ще повишавам тон, ще викам! На който не му изнася- да ме изхвърли. Дреме ми. Но не за 3 дена или месец, ЗАВИНАГИ!

  2. #3322
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тази другата тема (ако държавата ни сложи изисквания като при другите въдства) гледай какво ще стане в тази тема.
    Що си мислиш, че и сега няма изисквения! Ако не е тайна, регистриран ли ти е пчелина в БАБХ, регистриран ли си по наредбата за продажби на дребно, ако продаваш на едро търгашите не ти ли налагат изисквания......?

  3. #3323
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Що си мислиш, че и сега няма изисквения! Ако не е тайна, регистриран ли ти е пчелина в БАБХ, регистриран ли си по наредбата за продажби на дребно, ако продаваш на едро търгашите не ти ли налагат изисквания......?
    Не не съм регистриран но тази моята пчеларска дейност е хоби тоест не завися от нея и продукцията ми е мижава работа.
    Но човек ако види изискванията в наредба 44 за регистрация на другите въдства (там пчелите ги няма) ще си помисли. До края на 10 или 11 месец тази годината за другите въдства са пуснати предписания за изпълнение на изискванията. (после какво ще стане с тях нямам си на идея).

  4. #3324
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не не съм регистриран но тази моята пчеларска дейност е хоби тоест не завися от нея и продукцията ми е мижава работа.
    Но човек ако види изискванията в наредба 44 за регистрация на другите въдства (там пчелите ги няма) ще си помисли. До края на 10 или 11 месец тази годината за другите въдства са пуснати предписания за изпълнение на изискванията. (после какво ще стане с тях нямам си на идея).
    Щом пчелите ги няма (в наредба44) какъв е проблема тогава!

  5. #3325
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Щом пчелите ги няма (в наредба44) какъв е проблема тогава!

    Точно това и аз казвам.

  6. #3326
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз така казах на единия от шерифите, ма той се расърди. И продължава да твърди, че.......в бъдеще, някога, някъде.....ще станело еди-какво си!
    П.П. Коя е гаранцията, че като прекроят цялото пчеларско законодателство, в бъдеще няма да стане.....еди-какво си! А и как ли ще го прекроят.....е най-важно!

  7. #3327
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    П.П. А сега за главните букви. Когато публично се обявява, че ще се променя цялото пчеларско законодателство, ще наблягам, ще повишавам тон, ще викам! На който не му изнася- да ме изхвърли. Дреме ми. Но не за 3 дена или месец, ЗАВИНАГИ!
    Хайде да постъпим така: Ти не пишеш с големи букви. Аз не ти правя забележки и във форума цари мир и разбирателство. Надявам се да се разберем.

  8. #3328
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Според скромното ми мнение има вероятност цените на дребно да се сринат и те. Защо мисля така? Защото днес по друг повод ми се наложи да проверя из нета и на пазара цените на дребно. Отделно говорих и с някой колеги които основно реализирват меда си на буркани. Та това което прави впечатление и идва от срива на пазара на едро че предлагането на дребно се увеличава всекидневно а потребителите (клиентите) са едни и същи няма отлив но няма и растеж от хора които търсят мед.
    Пазара се пренасища вече от предложения кое от кое по-хубаво и примамливо - може би тук е момента всеки пчелар които се занимава с това от години да види до колко му са лоялни редовните клиенти. А онези които излизат сега по принуда дали могат да се оправят в една силно конкурентна среда на сравнително малък пазар.... Може би трябва да спомена и темата за идеи как да повишим консумацията и продажбите си, която за съжаление не бе възприета но ако нещата продължават в същата посока може да стане доста актуална.
    Та след това леко отклонение малко суха статистика. Ако преди една година и началото на тази един буркан с мед на дребно е вървял от 9 до към 12 лв./кг. То към настоящия момент масовата цена на дребно е 7 - 7,50 лв., а цени от 5-6 лв./кг все по често се поевяват, дори видях цени на дребно от 4,80 лв. за букет... Не претендирам че съм ясновидец и мога да предсказвам но си мисля че това поведение относно ценовата политика на дребно вреди на всички и ще доведе до срив и на този пазар...
    Пределно ми е ясно как стоят нещата пред мнозина но това надцакване и прецакване на колеги и продаване на мед на цени под реалната му себестойност с мисълта че тази година и без това е на загуба поне да е по малка както писах не е добре. Разбирам ако всички държат на една цена примерно 9-10 лв. и да си размърдаш мозъка аджеба как да привлека клиентите, а не я да видим обявите я 8 лв./кг такааа моята значи е с един лев на долу.....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #3329
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз пък виждам обратното. Като гледам как се търси яко мед на дребно и още не е дошла зимата и грипа, а меда се стопява си мисля, че може и да се вдигне. Това, че някои му бутат цената явно си има някакви причини, но не искам да ги споменавам. Те си ги знаят.

  10. #3330
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    То причини много... относно търсенето, то винаги си го е имало, но бих се съгласил, и с търдението, че има някакво леко повишение, относно цената не виждам как ще стане обаче... това занижаване може да ни изиграе лоша шега в по далечен план...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 333 от 496 ПърваПърва ... 233283323331332333334335343383433 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •