Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 330 от 496 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380430 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,291 до 3,300 от общо 4956
  1. #3291
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ха-ха-ха те 90% чакат да им излязат пробите, включително и администратора.
    Преди два месеца ми взеха проби от Масларево - за 4,20. Звъни вчера - 3,50 и щяла да пада още надолу. Звъни втори - пак същия разказ с добавката, че цената щяла да се задържи такава, години напред. Сетне - ма какъв голем келепир имало в пчеларството ....... е има де, има: добре, че са европрограмите, налЕ. (;
    Е сори - ма поне за сега ще стискам, са озъбя, като куче с запек у царевица, ала под 4лв да си дам меда, го преживявам, като подигравка. Няма никакъв смисъл някой да ми вади от сто кладенеца вода в обяснения, колко била реалната цена - колкото ще да е, но със сигурност е над 4лв.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #3292
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    С всеки изминал ден меда намалява и то драстично. Доста често чувам колеги да казват: свърших го. Аз такава търговия на дребно като тази година не съм имал. Бурканите ми свършиха и се чудя как да си изпълнявам поръчките. А цената пада?

  3. #3293
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Е на това му се вика наглос по сергиите и магазините меда на дребно се вдигна

    а на едро спада КАКВА Е ТАА ПАЗАРНА ИКОНОМИКА? ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ,ЧЕ ДОБИВИТЕ СА МНОГО НИСКИ А ЦЕНИТЕ НА ЕДРО ДА СПАДАТ А НА ДРЕБНО ДА СЕ УВЕЛИЧАВАТ ТОВА СЕ НАРИЧА ПОЛИТИКА! Та това е убиство на производителите за смедка на търговците.
    Аз не виждам да се качват на дребно цените вчера в фейса всички обяви за пчелен мед на буркан които разгледах бяха на цени от 5,50 лв/кг до 8 лв./кг като масовата цена е 7 лв./кг, тук таме някой пуснал на по 9-10 лв. И на всички меда им от най- та по най- а искат цена отпреди поне 8-10 години на дребно (5-6 лв./кг) На тенекия 5,20 лв. до 6 лв. .....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #3294
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    5,5лв знаем кой продава Борка основната цена 7,5-8,0лв е на дребно.Важното е че прекупвачите търпят загуби нямат избор или да дигнат цените или да купуват проблемен мед.Браво на колегите задържат стоката и продават който където може на дребно.

  5. #3295
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    5,5лв знаем кой продава Борка основната цена 7,5-8,0лв е на дребно.Важното е че прекупвачите търпят загуби нямат избор или да дигнат цените или да купуват проблемен мед.Браво на колегите задържат стоката и продават който където може на дребно.
    Прекупвачите, не решават сами? На тях, както и на повечето от нас, други определят цените. В момента, крайната изкупна цена е под 4 лева. Ако няма прекупвачи, колегите които произвеждат големи количества, ще бъдат принудени да продават на дребно. Но, някои нямат подобна възможност! Защото са в малки населени места, например. Тук, настъпва момента да проявим креативност, и единомислие. Моя мед, свърши, но на колегите не. Започвам да продавам от техния. А сезона тепърва предстои! Успех на всички!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #3296
    Не мога да се оплача от пазара си на дребно, общо взето върху това трябва да се фокусира всеки пчелар с добив до 2-3 тона. Разработи ли си пазара на дребно няма да се вълнува много много от цената на едро. Много зависи от града в който продава но и на това има алтернативи, доста колеги продават през интернет и то значителни количества. Защо да не си продадеш единия един тон за 8000 лв като приспаднеш 500 лв капачки,етикети и буркани ти остава едно добра сума ... Не го разбирам това, колеги с 1 тон мед се притесняват какво ще го правят тази година меда а даже не си правят труда да си разработят пазар на дребно, сигурен съм че до Коледа ще са го продали ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #3297
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Не мога да се оплача от пазара си на дребно, общо взето върху това трябва да се фокусира всеки пчелар с добив до 2-3 тона. Разработи ли си пазара на дребно няма да се вълнува много много от цената на едро. Много зависи от града в който продава но и на това има алтернативи, доста колеги продават през интернет и то значителни количества. Защо да не си продадеш единия един тон за 8000 лв като приспаднеш 500 лв капачки,етикети и буркани ти остава едно добра сума ... Не го разбирам това, колеги с 1 тон мед се притесняват какво ще го правят тази година меда а даже не си правят труда да си разработят пазар на дребно, сигурен съм че до Коледа ще са го продали ...
    В нашия край ако човек има 7лв. ще ги даде за ракия а не за мед и пазара на дребно е много слаб. Мед се взима само и единствено когато някой е болен.

  8. #3298
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Не мога да се оплача от пазара си на дребно, общо взето върху това трябва да се фокусира всеки пчелар с добив до 2-3 тона. Разработи ли си пазара на дребно няма да се вълнува много много от цената на едро. Много зависи от града в който продава но и на това има алтернативи, доста колеги продават през интернет и то значителни количества. Защо да не си продадеш единия един тон за 8000 лв като приспаднеш 500 лв капачки,етикети и буркани ти остава едно добра сума ... Не го разбирам това, колеги с 1 тон мед се притесняват какво ще го правят тази година меда а даже не си правят труда да си разработят пазар на дребно, сигурен съм че до Коледа ще са го продали ...
    Пак да кажа, С ДИСАГИТЕ НЕМА ДА ТРЪГНА! Обявил съм, че продавам и през интернет. И познай колко кандидати има! А предположи и колко ще има до нова година! И пак да кажа, НЕ СРАВНЯВАЙТЕ БУРГАС СЪС НИКОПОЛ, ВАРНА С ЛОМ, ПЛОВДИВ С ВИДИН! НИЩО ЛИЧНО!
    П.П. Най-близкия ми голям град е Плевен. По пазарите там на 8-10лв буркана си седи. На ден 5 буркана ако продадат хората е добре. По дребните градски-селски пазари МАКС цена е 8лв. Така седят хората сега да мръзнат за 2-3 буркана на седмица. Не сравнявайте курортите със селата.

  9. #3299
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Валка прав си,че не могат да се сравняват градовете,но кибрит не продават само в Костенец.Човек за да продаде 1т мед му трябват контакти,а сега с тоя интернет дал господ.В София има много пчеларски магазини които предлагат мед за продан.Но човек трябва да отиде и да ги попита да ли ще искат да му продават меда и какви са условията.

  10. #3300
    Не сравнявам курортите с селата! И колега си мислеше че няма файда в интернет продажбите но след седмица е на друго мнение ... Aз съм разхвърлял чрез познати и в други градове ... Всичко е въпрос на желание ... Има групи из фейсбук с 20-25000 потребители главно жени (домакини) и поръчват доста, не само мед а каквото се сетиш, някой дори кисело зеле си поръчват :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 330 от 496 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380430 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •