Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 327 от 496 ПърваПърва ... 227277317325326327328329337377427 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,261 до 3,270 от общо 4956
  1. #3261
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Цената на меда ще достигне 6лв. До края на септември. Затова още много изкупвачи не обевяват актуални цени.
    Бих искал да се обърна към n_markov а и всички останали.
    Уважаеми колега и колеги, Ако бях повярвал на този пост, това щеше да ми струва над 8 000 лв. загуба. Пари които щях да загубя заради твърдението че цената ще достигне 6 лв. Тя не само че не стигна но и значително падна. Още тогава попитах откъде автора на поста е убеден в това но отговор не получих. Едва ли ще получа и сега или просто ще чуем нещо от рода на ами не съм уточнил годината, ами пошегувах се....
    Щях да съм убеден че колегата ме е подвел и да имам въпрос как ще ме компенсира за загубите. И дали ще се чувства поне малко виновен....
    Затова моля ви не пишете подобни неща.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #3262
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Темата е пълна с измислици, самозаблуди, грешни разсъждения, грешни твърдения и всякакви други подобни недомислици или дори безсмислици. Умният човек обаче трябва да може да лавира между тази плява и да открива зрънцето истина, която от време на време се появява публикувано от отговорни и сериозни хора.

    Вижте колко е дълга темата - 327 страници, 320 от които са ненужен спам, спорове, емоции и конфликти. И това при положение, че поне още 320 страници са били изтрити от модераторите през годините.

    Общо 500-600 страници недомислици, а трябваше да са само 7-8 страници статистическа информация как са се развивали цените на меда през годините. Към днешна дата тази тема от уж най-полезната се е превърнала в НАЙ-БЕЗПОЛЕЗНАТА от целия форум. Никой никога не се е връщал да я чете от самото начало, защото това е МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА.

    Чудя се дали да не я прехвърля в Свободния раздел или дори в Кошчето, и на нейно място да създадем нова тема с лимитиран достъп за писане в нея така, щото наистина човек да може да влезе в нея и да получи интересуващата го ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЦЕНИТЕ НА МЕДА ПРЕЗ ГОДИНИТЕ.

  3. #3263
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Според мен темата трябва да се прочисти от откровените глупости и да се раздели на две:
    1. Цена на меда - факти, анализи и прогнози (ограничен достъп на писане)
    2. Цена на меда - свободни коментари, предвиждания и информация. (свободен достъп за писане)
    Ако във втората тема се появи наистина сериозна и проверима информация, тя може да се прехвърли от модераторите и в другата тема.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #3264
    Матеев, това е форум, а не официален сайт на НСИ (или както там се казва сега). Би било чудесно ако не изтриете нищо.
    А щом искаш, нищо не ти пречи да си направиш една заключена тема само със статистика.

  5. #3265
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Макар че ще има пак "против" или "за", то аз също съм за прехвърлянето и в свободния раздел и създаването на нова или две нови както е предложил tsc1 (като тази може да си остане за коментари както и досега)... мотива ми за предложението е абсолютно същия като на Матеев
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #3266
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Аз предлагам да се създаде правен раздел от който човек да може да тегли всички бланки необходими при контакт с БАХ,министерсто на земеделието,общини и други държавни организации свързани с пчеларството,в този раздел да се публикува съответната нормативна база данни и съответните промени в нея.

  7. #3267
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Аз предлагам да се създаде правен раздел от който човек да може да тегли всички бланки необходими при контакт с БАХ,министерсто на земеделието,общини и други държавни организации свързани с пчеларството,в този раздел да се публикува съответната нормативна база данни и съответните промени в нея.
    http://pchelari.com/forum/forumdisplay.php?f=39
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #3268
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2014
    Мнения
    21
    Здравейте колеги!.Следя темата от начало.За мен цена под 4 лева означава да зарязвам този занаят.Всичко отгоре е бонус.Този сезон стартирах с 126 семейства и въпреки лошата година,ниските цени на меда-спрямо миналия сезон -продадох 50 малки пчелни семейства,добих средно по 30 кг мед,смених 80% от майките(някои от най-добрите развъдници,вкл.Матеев),изгр адих към700 рамки,експериментирах нови технологии и към момента са 140 + 10% запасни майки-доволен съм.Всичко третирано,запасено и ври от пчели.

  9. #3269
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Бих искал да се обърна към n_markov а и всички останали.
    Уважаеми колега и колеги, Ако бях повярвал на този пост, това щеше да ми струва над 8 000 лв. загуба. Пари които щях да загубя заради твърдението че цената ще достигне 6 лв. Тя не само че не стигна но и значително падна. Още тогава попитах откъде автора на поста е убеден в това но отговор не получих. Едва ли ще получа и сега или просто ще чуем нещо от рода на ами не съм уточнил годината, ами пошегувах се....
    Щях да съм убеден че колегата ме е подвел и да имам въпрос как ще ме компенсира за загубите. И дали ще се чувства поне малко виновен....
    Затова моля ви не пишете подобни неща.
    “Щях“..... На каква цена си продаде меда?

  10. #3270
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    “Щях“..... На каква цена си продаде меда?

    За последо съм продавал на фирма изкупуваща, преработваща и изнасяща мед през 2006 година. За цени трябва да погледна документите от тогава.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 327 от 496 ПърваПърва ... 227277317325326327328329337377427 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •