Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 321 от 496 ПърваПърва ... 221271311319320321322323331371421 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,201 до 3,210 от общо 4956
  1. #3201
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ефекта е върху тялото или тялота ?

  2. #3202
    Забранен
    Регистриран
    03.10.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    с. Благово, Монтана
    В понеделник, 19.09, аз също продадох моя мед на Апитрейд, с които работя от няколко години. Коректни както винаги. Доверих се на прогнозата им, че не се очаква покачване на изкупната цена и не съжалявам. Приемам реалността, че цената е пряко свързана повече с конюктурата на международния пазар и почти никак с ниските добиви и неблагоприятната година у нас. По-голямата част от нашия мед отива за износ, консумацията в страната е малка и зависимостта на цената му от тия международни пазари е неизбежна. Затова считам, че бойкотиране на изкупуващите фирми не би довело до никакъв резултат. Възможно е и да греша, затова пожелавам на колегите, изчакващи по-добри цени успех!

  3. #3203
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    57b4bf74a8a3b6c043b12b189e60c806[1].jpg

    Ех цени, цени.

  4. #3204
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията

    Ех цени, цени.
    Каква е таз сиромашка сергия.Гръцка ли е.Как са братята гърци.

  5. #3205
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цените добре, ама къде е опашката пред сергията?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #3206
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Стига с тия опашкаи бат тянко. Пред кита за тест за опаразитяване, да не би да имаше опашка?

  7. #3207
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Каква е таз сиромашка сергия.Гръцка ли е.Как са братята гърци.
    Ти не гледай каква е сергийката, а гледай цените на меда. Тук и в лева не можем да ги докараме до толкова, камо ли в евро. А как са братята гърци? Честно да ти кажа - едва дишат от кеф.


    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 25.09.2016 в 23:03.

  8. #3208
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Та снощи се заплеснах по тия наредби дето ще унищожат пчеларството в България......За фирмата от Раковски, в Бяла Слатина, преди месец са обещали 5лв. за кило мед и са взели проби. След 20 дни, като са излезли пробите са рекли, че ще плащат 4,50. Аз не участвам в тия сделки, казвам само какво чух от колегите по сергиите. И никой не продава, САМО ПСУВА.
    П.П. Неведнъж съм казвал, че един от най-големите проблеми у Бг пчеларството е цената на продукцията. ТА, пак да кажа, трябва да се направи нещо по въпроса. Пред(със) ДФЗ, МЗХ, БАБХ.....и т.н. Не да се “избием“ едва ли не за едни табелки и номерации.

  9. #3209
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не знам какво става с тази цена, ама всичко съм задръстил с мед, ако и тази година не се продаде няма къде де го складирам следващата. Не че имам много мед около 2 тона, просто нямам помещения. На дребно по 1-2 тенекии в месеца слаба работа. Работя на 2 места и жената работи и вместо трудът ни да се отплаща ние взимаме пари от банката.

  10. #3210
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не знам какво става с тази цена, ама всичко съм задръстил с мед, ако и тази година не се продаде няма къде де го складирам следващата. Не че имам много мед около 2 тона, просто нямам помещения. На дребно по 1-2 тенекии в месеца слаба работа. Работя на 2 места и жената работи и вместо трудът ни да се отплаща ние взимаме пари от банката.
    Повсеместно е колега за съжаление имаме висок праг на търпимост. Този факт добре се разбира и злоупотребява

    Как добре го е казал

    "България има лозя, градини, масло и малини. Тя има ягоди и вино, хубаво вино. А където има вино, там има и всичко друго за ядене. И той-великият ще иска да го храните със зеленчуци и плодове. Той току тъй не влезе в България, знаеше, че влиза в блажен оазис. Ето защо той няма да допусне България да му се изплъзни. И ще ви насилва, без да разберете. Но аз няма да го видя..."
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 321 от 496 ПърваПърва ... 221271311319320321322323331371421 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •