Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 319 от 496 ПърваПърва ... 219269309317318319320321329369419 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,181 до 3,190 от общо 4956
  1. #3181
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от пчелар Виж публикацията
    Напротив,в северна България изкупвачи все по-често прилагат следната схема:
    Вземат ти меда,плащат ти/например за 4.00лв/ и след 2-3 месеца ти се обаждат и започват надълго и нашироко да ти обясняват,как пробите от Германия са пристигнали/дори и копие от анализа ти изпращат по мейла/ и в меда са открити захари,антибиотици или други недопустими вещества.Започва заплаха с БАБХ,МЗХ и т.н и накрая ти предлага за да се спестят всичките тези неприятности,да ти задържи меда,но на цена 3.50.Така примерно за 1тон мен ти иска 500лв и всеки по пътя си.Така,че колеги-внимавайте и не се поддавайте на подобни изнудвания.
    И как доказва, че точно твоя мед е причината ако няма изследване в друга, референтна лаборатория на втора, контролна проба, взета и запечатана по надлежния ред???
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #3182
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Един бърз цитат:

    Like other animals, honey bees need carbohydrates as an energy source. All carbohydrates are first converted to glucose, which enters the Krebs cycle and produces ATP, the fuel in nearly all cells, and carbon dioxide and water as by-products. Aside from being used as an energy source, glucose can also be converted to body fats and stored. A worker bee needs 11 mg of dry sugar each day (Huang et al., 1998). This translates to about 22 ul of 50% sugar syrup per worker per day. A colony with 50,000 bees therefore needs 1.1 liter (about 2 pounds) of 50% sugar syrup per day (about half a gallon of nectar at 25% sugar concentration), which does not include brood rearing and other activities. A colony of this size, therefore will consume almost 700 pounds of nectar per year, assuming the nectars having a 50% sugar concentration,! Of course, consumption is lower during winter times when temperature is not regulated at 35C, but perhaps that cancels out the brood rearing and flight activities.
    Подобно на други животни, пчелите се нуждаят от въглехидрати като в източник на енергия. Всички въглехидрати първо се превръщат в глюкоза, която влиза в цикъла на Кребс и произвежда АТФ, горивото в почти всички клетки и въглероден диоксид и вода, като странични продукти. Освен, че се използва като енергиен източник, глюкозата може да се превърне в телесни мазнини и се съхранява. Пчелата работничка има нужда от 11 мг на суха захар всеки ден (Huang и сътр., 1998). Това означава около 22 ul от 50% захарен сироп на работник на ден. Колония с 50,000 пчели следователно се нуждае от 1.1 литра (около 0.900 гр) на 50% захарен сироп на ден (около 1.9 литра нектар в концентрация 25% захар), която не включва отглеждането на пило и други дейности. Колония с този размер, ще консумира почти 317 кг нектар на година, като се предполага нектара, има концентрация на 50% захар,! Разбира се, потреблението е по-ниско по време на зимата, когато температурата не се регулира на 35 ° С, но може би се компенсира от липсата на отглеждане пило и полетите.
    Аз съм прост, моля някой да ми обясни как при годишна консумация от 317кг нектар, нашите 5-10-20-50кг захар ги откриват.
    Пчелата консумира между 5 и 7 пъти повече мед, отколкото складира. Тоест, ако в питите има 50кг мед, пчелите са изхарчили 250кг.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #3183
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук е мястото да се кажат кои са тези фирми.
    Колега Дончев , и аз писах , че трябва да се каже но .....

  4. #3184
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Един бърз цитат:
    Явно e така .

  5. #3185
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега Дончев , и аз писах , че трябва да се каже но .....
    Ами да ги кажат. За какво ги крият? Страхуват се, че същите тези, които са ги прецакали тази година, утре няма да дойдат да им го вземат. Има и други. Обадете се на тях.

  6. #3186
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    А , кой се страхува не зная ?
    Аз центруфужа и го връщам в кошера . Луд -умора няма .
    Не съм в тази група , дето търсят прекупвачи .

  7. #3187
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от пчелар Виж публикацията
    Напротив,в северна България изкупвачи все по-често прилагат следната схема:
    Вземат ти меда,плащат ти/например за 4.00лв/ и след 2-3 месеца ти се обаждат и започват надълго и нашироко да ти обясняват,как пробите от Германия са пристигнали/дори и копие от анализа ти изпращат по мейла/ и в меда са открити захари,антибиотици или други недопустими вещества.Започва заплаха с БАБХ,МЗХ и т.н и накрая ти предлага за да се спестят всичките тези неприятности,да ти задържи меда,но на цена 3.50.Така примерно за 1тон мен ти иска 500лв и всеки по пътя си.Така,че колеги-внимавайте и не се поддавайте на подобни изнудвания.
    Нещо не го разбирам този пост??? Първо ми плащат меда и след това ме рекетират че уж ми е кофти меда и да им правя ресто по 500 лева на тон, или ми взимат меда с уговорка че ще ми го платят по една цена, но след известно време ме шантажират че пробите са ми кофти и ще ми го платят на по ниска цена (това последното го знаем отдавна)???

  8. #3188
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Един бърз цитат:





    Аз съм прост, моля някой да ми обясни как при годишна консумация от 317кг нектар, нашите 5-10-20-50кг захар ги откриват.
    Пчелата консумира между 5 и 7 пъти повече мед, отколкото складира. Тоест, ако в питите има 50кг мед, пчелите са изхарчили 250кг.
    Сигурно зависи кога са подадени „нашите ...кг захар“, дали по време на развитие на пчелното семейство, или по време на складиране на запасите???

    п.п. тази година можех спокойно да извъртя целия плодник на моите семейства без да се притеснявам че меда може да се окаже некачествен - края на май бяха толкова гладни (нямаха по 1 кг мед в семейство) че се притесних да не загинат от глад.

  9. #3189
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Нещо не го разбирам този пост??? Първо ми плащат меда и след това ме рекетират че уж ми е кофти меда и да им правя ресто по 500 лева на тон, или ми взимат меда с уговорка че ще ми го платят по една цена, но след известно време ме шантажират че пробите са ми кофти и ще ми го платят на по ниска цена (това последното го знаем отдавна)???
    Цеко, наскоро говорихме по темата, та ти казах, че тези орица докато не разтоварят целя мед от камиона - тенеке по тенеке и и не отворят същите за проверка, и в последствие натоварят обратно тенекетата, няма да се опомнят къде се намират, а ще продължат да се гаврят с народеца! Някое и друго упражнение от рода и не само...би имал като за начало добър превъзпитателен ефект...
    Keep Walking...

  10. #3190
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Един бърз цитат:





    Аз съм прост, моля някой да ми обясни как при годишна консумация от 317кг нектар, нашите 5-10-20-50кг захар ги откриват.
    Ако си спомням правилно, за да бъде една проба положителна, тя трябва да отговаря на определени критерий при поленовия анализ.Тоест в дадено количество мед, трябва да се намира определено количество полени в нея.За всеки мед параметрите са различни.При обилното хранене със захар, присъствието на полените ще бъде намалено.Друг метод е изотопния анализ.Но нека някой по-запознат да каже, че не съм сигурен в паметта си.

 

 
Страница 319 от 496 ПърваПърва ... 219269309317318319320321329369419 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •