Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 300 от 496 ПърваПърва ... 200250290298299300301302310350400 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,991 до 3,000 от общо 4956
  1. #2991
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз чух за 2 фирми че всичкият им изнесен мед са го върнали,но не само захароза.Чух също че много от върнатия мед бил от ГМО култури
    И почти сигурно меда не е произведен в България.

  2. #2992
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз чух за 2 фирми че всичкият им изнесен мед са го върнали,но не само захароза.Чух също че много от върнатия мед бил от ГМО култури
    Някъде четох или чух (вече не си спомням), че в България е разрешена само един вид царевица ГМО, всички други семена не би трябвало да са модифицирани. Ако е вярно това и ако наистина са открили ГМО в меда, значи не е добит в България.

  3. #2993
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    ........
    Или, че в България се сеят неразрешени семена.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #2994
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Някъде четох или чух (вече не си спомням), че в България е разрешена само един вид царевица ГМО, всички други семена не би трябвало да са модифицирани. Ако е вярно това и ако наистина са открили ГМО в меда, значи не е добит в България.
    Царевицата не пуска нектар. Рапицата е ГМО. Без значение в България ли се отглежда или Франция, Испания и т.н. Възможно е да има и слънчоглед ГМО.

  5. #2995
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Истина ли е че връщат партиди Български мед защото пчеларите използват инвентиран сироп и в анализите е открита захароза. Источник Централна емисия новини на Агро ТВ - 09.08.2016г
    А не може ли фирмата износителка да е закупила качествен мед и сама да си е добавила в меда инвертирания сироп за по голяма печалба? Та те са си предимно търговци и а ако на тях не им е хрумнало първи, то на пчеларите ли.

  6. #2996
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Имам около 22 тона , продавам го по 5 лев , другото за този които намери пазар .

  7. #2997
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А не може ли фирмата износителка да е закупила качествен мед и сама да си е добавила в меда инвертирания сироп за по голяма печалба? Та те са си предимно търговци и а ако на тях не им е хрумнало първи, то на пчеларите ли.


    Те не го мешат с инвертс друго го бъркат но си прав пак от казан излиза

  8. #2998
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Имам около 22 тона , продавам го по 5 лев , другото за този които намери пазар .
    22 тона какво?

  9. #2999
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Цеко я напиши тук твоята фирма дето да де меда и координатите и да видим какво ще стане.Не се заяждам
    Какво очакваш че ще стане??? Иначе още не съм приключил с ваденето на меда и за това не съм търсил контакти с никой, но щом напълня последната тенекия ще почна да звъня на всички прекупвачи на които знам телефоните и непременно ще споделя информацията тук, да видя какво ще стане? Продавам на дребно букет (друг нямам) на буркани 8 лв и на тенекия 7 лв/кг, но доста тегаво върви търговията и с това темпо ще го продавам сигурно 10 години

  10. #3000
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А не може ли фирмата износителка да е закупила качествен мед и сама да си е добавила в меда инвертирания сироп за по голяма печалба? Та те са си предимно търговци и а ако на тях не им е хрумнало първи, то на пчеларите ли.
    Те най-офицялно се наричат преработватели и чиновниците се гордеят с това.

 

 
Страница 300 от 496 ПърваПърва ... 200250290298299300301302310350400 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •