Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 291 от 496 ПърваПърва ... 191241281289290291292293301341391 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,901 до 2,910 от общо 4956
  1. #2901
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да бе сигурно така ще стане.А и немам желание после да ме плюете че цената малка е 5-6,5лв.Аз тоя филм съм го гледал минала година на колеги 8-8,5 им се виде малко
    Остави какво ще стане....Ако благоволиш, да отговориш на един въпрос? Казваш, че изкупната цена ниска? Добре, но спрямо твоите счетоводители, или по-принцип? Та въпроса ми е- колко е себестойноста на килограм от твоя мед, тази и миналата година?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #2902
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Остави какво ще стане....Ако благоволиш, да отговориш на един въпрос? Казваш, че изкупната цена ниска? Добре, но спрямо твоите счетоводители, или по-принцип? Та въпроса ми е- колко е себестойноста на килограм от твоя мед, тази и миналата година?

    миналата съм 8хил лева назад.За тая още не мога да кажа защото сезона не е приключил.Без труда който съм вложил и новосъздадените отводки5-6лв но аз имам много транспортни разходи,това е засега

  3. #2903
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не те питам това, а колко ти струва да произведеш един килограм мед? И можеш ли да го докажеш?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #2904
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Съгласен съм,но ти ми кажи сега как мога да сметна себестойноста
    Себестойноста е колко пари си похарчил за поддръжката на кошер-третиране,рамки,ВО,транспо т,подхранване......и получената сума се дели на добива.Например-за поддръжката на кошер си похарчил 30лв.,изкарал си 30кг. мед от кошер.Делиш и получаваш 1лв.себестойност.

  5. #2905
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Себестойноста е колко пари си похарчил за поддръжката на кошер-третиране,рамки,ВО,транспо т,подхранване......и получената сума се дели на добива.Например-за поддръжката на кошер си похарчил 30лв.,изкарал си 30кг. мед от кошер.Делиш и получаваш 1лв.себестойност.

    То това ясно за първата реколта,а за втората пак ли требва да слагам разходите

  6. #2906
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тази година счетоводният ми баланс е така увеличение на дълготрайните активи (рояци=пълноценни семейства) за сметка на краткотрайните активи (мед). Тоест на теория увеличих капитала (средствата за производство) на практика пак съм вътре.

  7. #2907
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тази година счетоводният ми баланс е така увеличение на дълготрайните активи (рояци=пълноценни семейства) за сметка на краткотрайните активи (мед). Тоест на теория увеличих капитала (средствата за производство) на практика пак съм вътре.
    В счетоводството пчелните семейства са Краткотраен материален актив. Срещу тях не можеш дори да теглиш кредит. В момента цената на едно семейство е колкото на отводка.
    Винаги може по-добре.

  8. #2908
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не те питам това, а колко ти струва да произведеш един килограм мед? И можеш ли да го докажеш?
    Имам 2 кошера хвърлени в двора на къщата. Хранил съм ги 2 пъти април. Третия път когато ги отворих беше да им взема меда, общо 7 магазина. Себестойността на меда ми от тях е най-много 50 ст на килограм. Затова предлагам тази година меда да се изкупува по лев на килограм пък който иска да продава. За мен си е 100% печалба.
    Винаги може по-добре.

  9. #2909
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Имам 2 кошера хвърлени в двора на къщата. Хранил съм ги 2 пъти април. Третия път когато ги отворих беше да им взема меда, общо 7 магазина. Себестойността на меда ми от тях е най-много 50 ст на килограм. Затова предлагам тази година меда да се изкупува по лев на килограм пък който иска да продава. За мен си е 100% печалба.
    Въпроса ми не е насочен конкретно към Друмев. А е по-скоро риторичен към всички, които се оплакват от ниските цени. Редно е, когато нещо се твърди, то да бъде подкрепено със съответните доказателства. А именно, след като цената е ниска, нека да е ясно защо това е така? До сега не съм видял нито един смислен отговор ? Ако твоят мед струва толкова значи трябва да си пример за подражание!!!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #2910
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Въпроса ми не е насочен конкретно към Друмев. А е по-скоро риторичен към всички, които се оплакват от ниските цени. Редно е, когато нещо се твърди, то да бъде подкрепено със съответните доказателства. А именно, след като цената е ниска, нека да е ясно защо това е така? До сега не съм видял нито един смислен отговор ? Ако твоят мед струва толкова значи трябва да си пример за подражание!!!


    Аз на ли ти казах 5-6лв/кг продадох всичко на средна цена 7лв

 

 
Страница 291 от 496 ПърваПърва ... 191241281289290291292293301341391 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •