Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 280 от 496 ПърваПърва ... 180230270278279280281282290330380 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,791 до 2,800 от общо 4956
  1. #2791
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Днес говорих с 3-ма прекупвачи и положението изобщо не е розово. Цената на едро на липата е между 5.50 и 6.50 лв/кг.
    Първият с който се срещнах лично, направо ми каза "Цената на полифлорния е 2.40 Евро/кг, за 30 стотинки не си заслужава". Рапица от 2-3 години не купува. Другата информация ще си я запазя
    Толкова с лошите новини! Добрата новина е, че 2-ма от прекупвачите потвърдиха, че мед от Китай и Аржентина не се внася, а ако все пак се внесе, то той отива на БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР. В ЕС (и в САЩ - непотвърдено) откриват произхода на меда и направо им го връщат. Още по-интересно става когато изпратят проби и те се различават от доставеното после. Тогава плащат и неустойките и транспорта и "Трябва да си луд, че да внесеш и да се пробваш да го пробутваш на някоя голяма фирма".
    Следователно, всеки който твърди, че може да си внесе мед от Аржентина и Китай е или лъжец или самоубиец.
    Питах за обществените поръчки и отговора беше "Бой за трохи, не ме интересува"
    Искат по-висока крайна цена в България, но търсенето е слабо и с инвертирания сироп за 3 лева няма как да се конкурират.
    Третият прекупвач направи ми каза "Търся малки фирми в чужбина, защото иначе не става. Нито има мед, нито цена."

    Че,,,такова е положението в милата ни родина.

    п.п Подсетиха ме нещо много важно: Голяма далавера е да смесиш 99% рапица с 1% ливада и да го пишеш "Полифлорен". На дъното на буркана 2 пръста захар, но това е. Няма да казвам коя е фирмата
    След като се прави поленов анализ, защо го няма на опаковката? Ето за това трябва да се настоява пред МЗХ.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #2792
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Липа 5.40 - 6.00 лева
    Скоро чуждите фирми излизат в отпуска. Затова каквито и промени да има в цената, ще се случат сега или след като започнат отново работа.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #2793
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дамяне а цена за слънчувката има ли вече или ще чакаме пак фирмите да си сверят часовниците

  4. #2794
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Дамяне а цена за слънчувката има ли вече или ще чакаме пак фирмите да си сверят часовниците
    За слънчогледа изобщо няма цена. Сигурно ще предложат цена след почивката.
    Липата в Германия се върти около 5 евро на едро и тя е от миналата година. Няма как нашите да предложат над 7 лева, защото не знаят дали ще има повишение. Най-вероятно, изкупната цена ще си остане 6.00 - 6.50 лв.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #2795
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Абе нали през стотинки превъртаха. Сега от 6лв та на 5 евро. Ми те гладни ще умрат горките.

  6. #2796
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Абе нали през стотинки превъртаха. Сега от 6лв та на 5 евро. Ми те гладни ще умрат горките.
    На малко над 5 евро излиза от германското предприятие, все пак и те трябва да печелят. Няма как да си кривим душите. На толкова продават нашия мед, а какво реално има в него е друг въпрос.
    Между 10 и 11 лева е цената на кг липа(миналогодишна). Тоест 5-6 лева трябва да си ги разделят прекупвачите тук и там(това е без разходите). Минималната им печалба наистина е около 50 стотинки, но никой не казва колко печели от акация, липа, лавандула, кестен и кориандър.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #2797
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Апитреид ми предложиха 5.40лв. за липа.

  8. #2798
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Апитреид ми предложиха 5.40лв. за липа.
    Значи имат нови цени и не са ги актуализирали в темата им тук във форума.Там в постинг от 20.06 са посочили цена от 4.20 за липа

  9. #2799
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Сутрешно почистване.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #2800
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Обедно почистване.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 280 от 496 ПърваПърва ... 180230270278279280281282290330380 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •