Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 274 от 496 ПърваПърва ... 174224264272273274275276284324374 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,731 до 2,740 от общо 4956
  1. #2731
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Единствения начин някоя изкупна цена/вкл. и на меда/ да е с отклонение от пазарната цена е някакъв закон, наредба или друг ограничителен атрибут/напр. мафия/, даващ предимство на определени играчи на пазара, на който останалите търговци да не могат да участват пълноценно. Такова ограничение в изкупуването на мед аз не зная, всеки търговец е свободен да го прави. Поправете моето незнание, ако знаете нещо друго.
    Колега, следва изкупната цена да е винаги по-ниска от пазарната, за да има печалба, или аз нещо не разбрах поста ти. Пазарните цени в различните части по света са различни и зависят от много фактори.
    Спомням си предаване по телевизията една баба продава магданоз на улицата, и я питат бабо защо е поскъпнал магданоза, а тя вика долара баби-долара. Това е малка шега. Та живи и здрави това е положението.

  2. #2732
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Още нещо да допълня. Понякога свръхнасищането на даден бранш с търговци и производители става дори само заради слухове, че от нещо добре се печели. Хората инвестират, теглят кредити и накрая се оказва, че слуховете са били неверни и повечето начинания в областта фалират, често съпроводено с банкрут и лични трагедии за доста хора. Виждал съм го в моя бранш и в тези на клиентите ми. Така че нямам никакво основание да смятам, че в изкупуването на мед има някакви свръхпечалби, няма логика.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #2733
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    вече имам 5,30 цена липата

  4. #2734
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    ....
    Следя темата с интерес,да видим на къде ще се развият нещата.Моето мнение е,че никой няма интерес от конфликтни ситуации и всички сме на една страна,НО ....
    И аз и виждам как за пореден път става ясно, че конкретни цени не бива да се обсъждат в публичното пространство. В една сделка винаги има две страни и всяка от тях защитава собствените си интереси. Обективност е почти изключена!!! За това личното ми мнение е че в темата могат да се обсъждат общите тенденции за цената на меда, от какво и как зависи, какви са международните цени и т.н., но не и конкретни цени между купувач и продавач. Това винаги се е правило и се прави "face to face", защото само така се постига равновесие на интересите без външно влияние.
    Аз лично се съмнявам Апи трейд да се отличава с нещо съществено от другите фирми, изкупуващи мед. Не прочетох тук нито едно конкретно обвинение, подплатено с някакви доказателства. Вината им според мен е само в това, че имат смелостта да излязат открито пред пчеларите и да коментират този чувствителен проблем. Приписвайки им обаче всички грехове на прекупвачите, пчеларите ще ги загубят като единствен публичен източник на инфомация от компетентни хора. И ще продължават да си измислят неща, както им се иска да се случват и да надуват балони. Да не говорим, колко е смешно да се коментират офертни цени в началото на сезона, когато няма реални сделки. Ами аз не видях и един пост тук, в който да пише - "Аз продадох Хкг мед от (.....) за Улв/кг на фирма "Бабинатитрънкина" ООД. А се изписаха десетки емоционални постове на база информация ЕЖК.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #2735
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И аз и виждам как за пореден път става ясно, че конкретни цени не бива да се обсъждат в публичното пространство. В една сделка винаги има две страни и всяка от тях защитава собствените си интереси. Обективност е почти изключена!!! За това личното ми мнение е че в темата могат да се обсъждат общите тенденции за цената на меда, от какво и как зависи, какви са международните цени и т.н., но не и конкретни цени между купувач и продавач. Това винаги се е правило и се прави "face to face", защото само така се постига равновесие на интересите без външно влияние.
    Аз лично се съмнявам Апи трейд да се отличава с нещо съществено от другите фирми, изкупуващи мед. Не прочетох тук нито едно конкретно обвинение, подплатено с някакви доказателства. Вината им според мен е само в това, че имат смелостта да излязат открито пред пчеларите и да коментират този чувствителен проблем. Приписвайки им обаче всички грехове на прекупвачите, пчеларите ще ги загубят като единствен публичен източник на инфомация от компетентни хора. И ще продължават да си измислят неща, както им се иска да се случват и да надуват балони. Да не говорим, колко е смешно да се коментират офертни цени в началото на сезона, когато няма реални сделки. Ами аз не видях и един пост тук, в който да пише - "Аз продадох Хкг мед от (.....) за Улв/кг на фирма "Бабинатитрънкина" ООД. А се изписаха десетки емоционални постове на база информация ЕЖК.
    Спекулации нали от това печелят. Да не е само с меда я вижте цената на ечемика в момента каква е шарена варира от 230 до 280 лева за тон . Пък той кораба дошъл на порта, пък не дошъл, забавил се , всичко поръчано на зелено , а сега и зърно ще връщат и фактури, на това му викам пазарлък . Който го може печели защото се договаря с 1000 не с 1. Ако е с един ще кляка ще сваля маржа ще го усуква увърта но няма къде да иде иначе е аут.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #2736
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Tsc1, поста ти няма нищо общо с действителноста. Ти не знаеш кога е началото на сезона и т.н. има теми които са доста горещи и некомпетентното ти мнение може да ти донесе само негативи.
    С Апитрейд не съм работил, но за тяхната работа чувам само положителни коментари. До колкото съм запознат, а аз съм имформиран човек това е фирма която си държи на думата. Моите претенциии към тях са че ни дезинформират за да поддържат изкупните цени много под цените на балканите че и в цяла европа. Това е част от тяхната работа и те трябва да я вършат много "нежно" за да не обират негативи. Сега малко се издъниха и обраха малко пчеларска злоба и само защото правилата го забраняват не бяха псувани публично до десето коляно. В това също има позитиви защото действа като предпазен клапан за изпущане на парата от пчеларите, а на тях мноооого им дойде този сезон. От доста време има подготвен от колеги сигнал към министерството респективно НАП, Агенция читници, КЗК, ДФЗ, ОЛАФ и т.н. Този сигнал колегите не го пускат по една единствена причина. След него ще последва апокалипсис в бранша и може да се окаже че ще извадим все пак някакъв мед от слънчогледа но няма да има на кой да го продадем. Аз нямам съмнения че този сигнал ще тръгне по съответния ред рано или късно, апокалипсиса е търговията с мед ще настъпи. Така и трябва. Случки като тази във форума само изпускат парата и отлагат еременно неизбежното.
    В една друга тема се видя колко скромни искания за цена имат пчеларите- 5,50 - 6,50 за рапица, слънчоглед и букет. Изкупвачите които ни се пишат за парньори въобще не искат да чуят за такива цени и за това се стига до тук. Сега се почва надхитряване и ще видим на края кой без кого не може БГ изкупвачите без БГ пчеларите или обратното. Аз си мисля че по скоро изкупвачите ще пострадат и ще бъдат заменени с нови от колкото пчеларите. Има и трети вариант Те вдигат леко цените и ни замазват очите и играта продължава. Това е доста лош сценарий, но за съжаление е най-вероятен.

  7. #2737
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Tsc1, поста ти няма нищо общо с действителноста. Ти не знаеш кога е началото на сезона и т.н. има теми които са доста горещи и некомпетентното ти мнение може да ти донесе само негативи.
    С Апитрейд не съм работил, но за тяхната работа чувам само положителни коментари. До колкото съм запознат, а аз съм имформиран човек това е фирма която си държи на думата. Моите претенциии към тях са че ни дезинформират за да поддържат изкупните цени много под цените на балканите че и в цяла европа. Това е част от тяхната работа и те трябва да я вършат много "нежно" за да не обират негативи. Сега малко се издъниха и обраха малко пчеларска злоба и само защото правилата го забраняват не бяха псувани публично до десето коляно. В това също има позитиви защото действа като предпазен клапан за изпущане на парата от пчеларите, а на тях мноооого им дойде този сезон. От доста време има подготвен от колеги сигнал към министерството респективно НАП, Агенция читници, КЗК, ДФЗ, ОЛАФ и т.н. Този сигнал колегите не го пускат по една единствена причина. След него ще последва апокалипсис в бранша и може да се окаже че ще извадим все пак някакъв мед от слънчогледа но няма да има на кой да го продадем. Аз нямам съмнения че този сигнал ще тръгне по съответния ред рано или късно, апокалипсиса е търговията с мед ще настъпи. Така и трябва. Случки като тази във форума само изпускат парата и отлагат еременно неизбежното.
    В една друга тема се видя колко скромни искания за цена имат пчеларите- 5,50 - 6,50 за рапица, слънчоглед и букет. Изкупвачите които ни се пишат за парньори въобще не искат да чуят за такива цени и за това се стига до тук. Сега се почва надхитряване и ще видим на края кой без кого не може БГ изкупвачите без БГ пчеларите или обратното. Аз си мисля че по скоро изкупвачите ще пострадат и ще бъдат заменени с нови от колкото пчеларите. Има и трети вариант Те вдигат леко цените и ни замазват очите и играта продължава. Това е доста лош сценарий, но за съжаление е най-вероятен.
    Аз не виждам написаното от мен като констатации и написаното от теб да се разминават. Къде са ни различията?
    Почнал ли е сезона на масовите продажби на мед за да се обсъждат конкретни цени на база продажби, а не на база оферти? Какво продавате, като мед няма?
    И защо искате да воювате срещу всички, които макар и да не са пчелари работят за този бранш? Какво печелите от това?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #2738
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Война с никого не се търси.
    Да реални продажби има и сега. Аз вече съм продал два тона и съм реално ощетен с няколко хил. лева. Моите думи бяха съвет, ако искаш го приемай.

  9. #2739
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    гр.Пловдив
    Момчета чета темата с интерес,затова реших и аз да изразя мнение.
    Все пак това е България.
    Аз работих в една много голяма фирма и бях на доста висок пост,всяка година фирмите от бранша ни се събираха и решаваха каква ще е цената на даден продукт и каква ще е работната заплата,навярно и тук става нещо такова (това е мое мнение и не го налагам на никои просто го споделям може и да бъркам) и не визирам конкретна фирма.Предполагам че поста ми ще бъде бързо изтрит .
    Колкото до мед аз не продавам на прекупвачи,иска да сме задружни и тогава прекупвачите ще трябва да се съобразяват с нашите цени а не те да поставят цена,меда е траен продукт,ако всички пчелари запазят таз годишния мед и не го дадат на прекупвачите какво ще правят фруктоза ли ще продават.ако никои не даде мед ще им се наложи да внасят но навън няма да им го вземат защото не е същия които е бил предната година, и ако не фалират то много здраво ще олекнат затова моя съвет е не продавайте евтин мед по този начин сами си вредите,по добре направете един протест за ниска изкупна цена и залейте жълтите павета(аз лично ще излея всичко което извадя само 2 тиникиики за мен ще си оставя ) отколкото да го давате по 3,5 лв. .килограма.Прекупвачите и идея си нямат колко труд и време струва на един пчелар да извади 1 кг мед .
    Сега Вече чакам да ме бамнат и само ще чета и няма да пиша
    Този пост е редактиран от vasill83; 23.06.2016 в 09:31. Причина: Допълване

  10. #2740
    Има една хубава поговорка:
    Когато няма риба и рака е риба.
    Та в този смисъл, меда е доста траен и лесно съхраним продукт. Аз лично моя (ако извадя) ще го държа да чака по-добри времена.

 

 
Страница 274 от 496 ПърваПърва ... 174224264272273274275276284324374 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •