Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 270 от 496 ПърваПърва ... 170220260268269270271272280320370 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,691 до 2,700 от общо 4956
  1. #2691
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Обсъжданите цени са за килограм, не за паунд, но не желая да влизам в излишни спорове, за да ви убеждавам в противното. В момента цената на Аржентински мед е 1.8 - 2.0 щатски долара за кг CIF европейско пристанище. Върху тази цена се добавя митото + транспортните разходи тук. Казват, че новата им реколта (добита в началото на тази календарна година) е добра - от порядъка на 70 000 тона. Има застъпване с мед от стара реколта около 8 000 тона.
    Цената на украинския мед е около 2 Евро / кг закаран до склад на клиента в Германия, включително платено мито. Докаран до България е с 5-8 цента по-евтин. Също има останали непродадени количества от стара реколта.
    Ако цените на външните пазари не бяха такива, а доста по-високи, както някои от вас мислят - каква тогава е логиката всички да изкупуват на 3 и - максимум 4 лв за кг? Нали не смятате, че ние диктуваме цените в България с публикациите ни във форума?

    Примерът с Турция не е подходящ - първо защото Турция не е нетен износител на мед и второ - защото има редица търговски и административни ограничения на вноса. Там цената е по-висока, но вносът се изразява в прекарването по някоя тенекия мед в багажника от наши изселници, която са купили от познати пчелари в България.
    Украйнския мед трябва да се тества с гайгермюлеров брояч и ниското му качество е всеизвестно. Нямах предвид внос или износ. В турция меда е скъп и се изкупува скъпо от техните производители, та моя въпрос е как той малко зависи от международната цена, и защо се хващаме за Канада и САЩ да не би те да са света? Нека погледнем при нашите съседни страни как седят нещата? В БГ всичко се изкупува ниско и се препродава високо големите печалби ги трупат търговците за производителя са трохите, това не е стимул за икономическо развитие , а обратното демотиватор. незнам тая година лоша кой ще Ви продаде акация на 6 лв за килограм успех.
    Този пост е редактиран от vasilevsa; 21.06.2016 в 11:43.

  2. #2692
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз определено смятам, че купувате меда по 4лв. и го продавате по 8 лв.
    Не вярвам и че осъзнавате добре че с тези добиви и с тези цени ни обричате на тотална загуба, но заедно с нас вие търговците ще тръгнете към дъното.
    Изкоментирайте ми с ясно и обосновано, защо изкупните цени в Румъния с в пъти по високи и като проверя дали коментара отговаря на истината ще застана до вас и до Матеев да защитавам вашите теории, до тогава за мен сте манипулатори търсещи по ниска цена с цер реализация на огромна печалба (имам предвид всички изкупвачи).

  3. #2693
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Ще се повторя - не налагаме мнение на никого, както и не заставяме никого да си продава меда на 4 лв. - това е доброволна сделка и в момента има доста хора, които го правят. Логиката Ви не я намирам - ако ние купувахме на 4 и продавахме на 8, тогава защо други колеги обявяват 3.80 например? За да спечелят още 20 стотинки? Едва ли.

    Няма нужда да ме подкрепяте в тезата ми - цените по света ги знаем добре, тук просто ги споделям с вас - пчеларите. Ако в Румъния цената беше в пъти по-висока, румънските износители отдавна да са започнали масово изкупуване на български мед. А тогава Вашият проблем с нашата цена къде е - товарите си продукцията на един камион и я продавате в Румъния - както ние товарим нашата и я продаваме в Германия например.

    Поздрави!

  4. #2694
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Както Турция не е подходящ пример така и Украйна не е подходящ пример. Не знам кой ще е германския търговец който ще пусне мед в магазината мрежа от района на Чернобил. За това Украйна само се ползва като плашило, но реално за сега повече украински мед влиза от други страни като се представя за техен колкото директно от Украйна за 2 Евро директно в Германия. И германците с които търгувате не са прости и ние също. Всички разбрахме че в БГ се внася украински мед който след това се продава като български. За това за румънците изкупната цена в Германия е една, за сърбите друга и за нас трета. Пълни глупости говоря, а ?

  5. #2695
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Как ще коментирате количествата Украински мед на пристанище Варна?

  6. #2696
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Ще се повторя - не налагаме мнение на никого, както и не заставяме никого да си продава меда на 4 лв. - това е доброволна сделка и в момента има доста хора, които го правят. Логиката Ви не я намирам - ако ние купувахме на 4 и продавахме на 8, тогава защо други колеги обявяват 3.80 например? За да спечелят още 20 стотинки? Едва ли.

    Няма нужда да ме подкрепяте в тезата ми - цените по света ги знаем добре, тук просто ги споделям с вас - пчеларите. Ако в Румъния цената беше в пъти по-висока, румънските износители отдавна да са започнали масово изкупуване на български мед. А тогава Вашият проблем с нашата цена къде е - товарите си продукцията на един камион и я продавате в Румъния - както ние товарим нашата и я продаваме в Германия например.

    Поздрави!
    Не разбрах, отричате ли че цената в Румъния е повече от двойно по висока или не?
    Ако отричате то тогава каква е вашата информация за цената там?
    Ако не отричате как защитавате теориите си със световно ниските цени?

  7. #2697
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    И у Македония е по висока

  8. #2698
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Вие ме подкарахте все едно съм на изпит в университета Разбира се, че цената в Румъния не е в пъти по-висока, това е несериозно да се твърди не само за меда, а за която и да било стока. Обадете се или пишете мейл на която и да е румънска фирма и проверете - останолото са приказки от рода "Една жена каза...".

    Несериозно е и да се хвърлят във въздуха твърдения за украинския мед от Чернобил - украинците по 6 крака ли имат? Всяка партида украински мед се окачествява в немска лаборатория по същия начин и критерий, по който и българския, аржентинския, румънския, китайския и т.н.
    Относно вноса на мед от Украйна в България - има общодостъпна статистика, можете да влезете и да проверите колко е влязъл. Колко има на пристанище Варна нямам идея и не ме интересува - ние с внос не се занимаваме. Споменах ви и за NMR методиката на анализ, която хваща произхода на меда по спецификата на нектара. За едно сте прав - немците не са прости.

    Поздрави и останете със здраве!

  9. #2699
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не разбрах, отричате ли че цената в Румъния е повече от двойно по висока или не?
    Какви доказателства имаш, че цената в Румъния е двойно по-висока? Защо вярваш на измислици?

    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ако не отричате как защитавате теориите си със световно ниските цени?
    Това не е теория, а истина. Ти обаче явно не си чел официално публикуваните статистики, линкове към които не един път се публикуват на страниците на форума или в тази тема.

    Абе хора, каква е тази масова психоза, която ви е обзела? Измисляте си, самонавивате се, и най-накрая сами си вярвате на собствените си измислици. Няма никакви световни или Български конспирации по отношение на цената на меда. Просто пазарната икономика си функционира така, както си е функционирала винаги (със или без нас).

  10. #2700
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За сега само четем достъпната информация в нета за цените в Румъния. Мейли ще започнем да пишем като успеем въпреки всичко да извадим някакъв мед. Сигурен съм че колегите ще ви качат инфо за актуалните цени, и пак ще се окаже че ни заблуждавате.

 

 
Страница 270 от 496 ПърваПърва ... 170220260268269270271272280320370 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •