Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 258 от 496 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,571 до 2,580 от общо 4956
  1. #2571
    Яснота по цената ще има към края на месеца.никои не проява интерес само подпитват за количества и дотам незнам дали е някаква договорка или страх да не би некои да се мине или пьк искат да разберат какво количество има и как че се очертае годинната като добив

  2. #2572
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разходите ни се вдигат, така че е нормално и продукцията да поскъпва.
    Тя че ще поскъпне, ще поскъпне, но не и преди да фалират половината от пчеларите. Нали ви обясних какъв е пазарния цикъл. В него всичко се балансира, но с голямо закъснение. А за да настъпи новия баланс в новия цикъл, някои от участниците от стария цикъл ТРЯБВА ДА ФАЛИРАТ. Техния фалит всъщност ще даде глътка въздух на оцелелите, и това като цяло ще бъде предпоставка за НОВИЯ ВЪЗХОД. И така ще циклим до безкрай .....

    Такъв е вечния цикъл и на живота - БЕЗКРАЙНА ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ ОТ ВЪЗХОДИ И ПАДЕНИЯ. По време на паденията окапват ГНИЛИТЕ КРУШИ, а по време на възходите се появяват нови участници, кандидати да си премерят оная работа с вече съществуващите ОЦЕЛЕЛИ СТАРИ УЧАСТНИЦИ. Такъв е живота ...... и бизнеса .....

  3. #2573
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тя че ще поскъпне, ще поскъпне, но не и преди да фалират половината от пчеларите. Нали ви обясних какъв е пазарния цикъл. В него всичко се балансира, но с голямо закъснение. А за да настъпи новия баланс в новия цикъл, някои от участниците от стария цикъл ТРЯБВА ДА ФАЛИРАТ. Техния фалит всъщност ще даде глътка въздух на оцелелите, и това като цяло ще бъде предпоставка за НОВИЯ ВЪЗХОД. И така ще циклим до безкрай .....

    Такъв е вечния цикъл и на живота - БЕЗКРАЙНА ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ ОТ ВЪЗХОДИ И ПАДЕНИЯ. По време на паденията окапват ГНИЛИТЕ КРУШИ, а по време на възходите се появяват нови участници, кандидати да си премерят оная работа с вече съществуващите ОЦЕЛЕЛИ СТАРИ УЧАСТНИЦИ. Такъв е живота ...... и бизнеса .....
    За първи път да не се съглася с вас господин Матеев,значи пазар за хубав мед има винаги стига да знаеш къде да го търсиш.А от гнили круши става убава ракия на същата цена на меда

  4. #2574
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По принцип има цикли и цикли ако някой го интересува тук има малко информация за циклите на Кондратиев според автора има надежда 2016г. е поседната от цикъла на великите сътресения и 2017г. започва нов на революция на международния пазар:
    http://kaloyan-haralampiev.info/wp-c.../Statiya18.pdf
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 09.05.2016 в 21:22. Причина: допълване

  5. #2575
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Доколкото аз знам, най-съвършенната теория на вълните и пазарните цикли е дал Ralph Nelson Elliott. Неговата вълнова теория е ОСНОВОПОЛАГАЩА в съвременната наука за финансите и движението на цените. Разровете Google с думичките Вълнова теория на Елиът или Elliott wave principle.

    Ето и линкове:
    http://blog.elana.net/2013/01/vulnov...tkrivane-na-n/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Elliott_wave_principle

  6. #2576
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Яснота по цената ще има към края на месеца.никои не проява интерес само подпитват за количества и дотам незнам дали е някаква договорка или страх да не би некои да се мине или пьк искат да разберат какво количество има и как че се очертае годинната като добив
    Ако се зачетем между редовете може да излезе и друга истина:

    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    В момента във Варна има 500 тона украински мед на една фирма, още 200 тона са на склад на друга варненска фирма. Бил е предназначен за Германия но оттам са прекратили всякакво изкупуване на мед от български фирми. Пробвано е да се продаде в Франция, Италия, САЩ, Канада, Близкия изток никъде не го искат...

    Скоро и на восъка ще падне цената (още) на пристанище Варна има 40 тона украински восък. Не пожелаха да кажат фирмата вносител но казаха че не е варненска
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Поради големия брой обаждания, които получаваме със запитване за цени както на стара реколта, така и на мед от рапица от нова реколта, за да сме максимално коректни, искам да Ви уведомя, че към момента спираме изкупуването до понеделник, 9. Май. Тогава ще обявим новите ни цени за тези видове мед.

    Поздрави и успешен сезон!
    Винаги може по-добре.

  7. #2577
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е, то преди една седмица тука се говореше за извиване на ръчички до счупване, после съвет да отхапят от печалбата на немеца, ся къде изчезнаха прекупвачите... Ами изпокриха се в миша дупка завалиите и сигур ще ходят да продават "кисели краставички", цитат по г-н Матеев. В началото на годината някъде, мисля, ви споменах, че големите играчи с укр мед на германския пазар са си техни фирми, германски и полски(?), нашите, за зло или добро са слаба ракия, ако ползвам форумната терминология. Ако това, че 20-30 контейнера със стока, стоварени на някое пристанище е достатъчен фактор да блокира целия вътрешен едрови пазар, то тогава за какви криви и прави да говорим? Ако се поотвори нещо нанякъде, Изток или Запад, може и да се усети някакво раздвижване...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #2578
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    .... Ако това, че 20-30 контейнера със стока, стоварени на някое пристанище е достатъчен фактор да блокира целия вътрешен едрови пазар.....
    може и да се окаже фактор - когато в склада имаш мед за които си платил поне 2,6 милиона лева и аз да съм и аз няма да изкупувам...
    не зная дали е вярно (знам само че въпросния търговец наистина от декември е прекратил всякакво изкупуване на мед) но близки до него колеги се кълнат че е закупил на 4,50-5.00 лв. поне 200 мед от областта и немците са го отсвирили... пари и пазар за новата реколта - нямал и няма да изкупува докато не разкара стария мед....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #2579
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Е, то преди една седмица тука се говореше за извиване на ръчички до счупване, после съвет да отхапят от печалбата на немеца, ся къде изчезнаха прекупвачите... Ами изпокриха се в миша дупка завалиите и сигур ще ходят да продават "кисели краставички", цитат по г-н Матеев. В началото на годината някъде, мисля, ви споменах, че големите играчи с укр мед на германския пазар са си техни фирми, германски и полски(?), нашите, за зло или добро са слаба ракия, ако ползвам форумната терминология. Ако това, че 20-30 контейнера със стока, стоварени на някое пристанище е достатъчен фактор да блокира целия вътрешен едрови пазар, то тогава за какви криви и прави да говорим? Ако се поотвори нещо нанякъде, Изток или Запад, може и да се усети някакво раздвижване...
    Не могат да съберат достатъчно(трябвало да обикалят много) и ще чакат липата и с нея ще купуват и рапицата. А през това време, ако някой будала се навие на 3.50, защо да не му вземат меда.

    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    може и да се окаже фактор - когато в склада имаш мед за които си платил поне 2,6 милиона лева и аз да съм и аз няма да изкупувам...
    не зная дали е вярно (знам само че въпросния търговец наистина от декември е прекратил всякакво изкупуване на мед) но близки до него колеги се кълнат че е закупил на 4,50-5.00 лв. поне 200 мед от областта и немците са го отсвирили... пари и пазар за новата реколта - нямал и няма да изкупува докато не разкара стария мед....
    Ела ми на гости и ще отидем да ги видим тези хиляди, милиони, милиарди, трилиони тонове...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #2580
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ами наистина трябва да си направите поне по едно гости и да се разберете - има ли "горещ" мед в момента или верно не могат да съберат достатъчно и ще чакат да се натрупа количество при производителя?!?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 258 от 496 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •