Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 253 от 496 ПърваПърва ... 153203243251252253254255263303353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,521 до 2,530 от общо 4956
  1. #2521
    Подобно писмо ми показа един от износителите на бг. Мед (няма да споменавам имена)само,че там цената беше1,7 евро на килограм накрая пишеше ,че в у-на има около17000т мед а очаквания добив за 2016г.е около 65000-70000т

  2. #2522
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Гответе се за протест.
    Нашите изкупвачи имат нови цени. Вече ми предложиха нова цена за рапица 3,50 при договока от миналата седмица 3,90лв. Бях решил като ми се обадят за проби да им кажа че за дега няма да продавам и ще изчакам по добра цена а те ме сюрпрезираха. Аз тази подигравка с труда ми няма да я преема. Само за информация ще ви кажа че както и миналата така и тази година рапицата в Румъния е вървяла малко над 5.00лв. а акацията над 10.00лв. за кг. Явно ние сме най големите глупаци.

  3. #2523
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Може би най-ефективния протест ще е колкото се може повече пчелари да си задържим продукцията,това е ясно на всички ни.Но как може да се постигне това е въпроса?Има хора,които ги чакат сметки,банки,малки деца и семейства да хранят...ако се отече така ситуацията за повече от година какво правим?Но Рости е прав как е възможно в съседна Румъния да работят на такива цени,а нашите да се оправдават с Украйна?Много е гнила работата.

  4. #2524
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Прессъобщение: Невероятно големи загуби при германските млекопроизводители...
    извинявам се за отклонението от темата

    млечния сектор е нещо като военна територия в ЕС за производство и най-вече за пазари... напоследък все по-често а и вече по-отговорни хора говорят че ЕС се опитва да унищожи животновъдството в България за да осигури пазар за западните фермери които нямат къде да продават продукцията си след ембаргото за Русия.... Например след протест на млекопроизводители във Франция за по малко от 2 дни бе взето решение и им бяха отпуснати 600 млн. евро помощ, в същата ситуация в България - еврокомисарят просто отговори че не вижда проблем в България и пари няма...
    Дори преди време един френски председател на някаква асоциация на млекопроизводители при посещение в България и срещи с тукашни фермери най-нагло заяви нещо от рода на - като не можете да произвеждате мляко то ще ядете френско мляко....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #2525
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Може би най-ефективния протест ще е колкото се може повече пчелари да си задържим продукцията,това е ясно на всички ни.Но как може да се постигне това е въпроса?Има хора,които ги чакат сметки,банки,малки деца и семейства да хранят...ако се отече така ситуацията за повече от година какво правим?Но Рости е прав как е възможно в съседна Румъния да работят на такива цени,а нашите да се оправдават с Украйна?Много е гнила работата.
    И аз мисля, че това е варианта. Иначе протест ама пред кого? Това е пазарна икономика, държавата не може да нарежда на изкупвачите. Все едно на нас да ни нареждат за колко пари да купуваме рамки.

    А иначе в писмото което е публикувал Матеев от украински доставчик, има два сайта най-долу. В единия сайт има форма за чат. В момента дава, че са онлайн и може да се задават въпроси. Който е по-добре с руския (или украинския) може да пробва да си почати и да разбере какви са тия и какъв е тоя мед. Иначе от изследванията, които са публикували изглежда, че меда е от рапица и слънчоглед.
    http://tprestige.com.ua/

  6. #2526
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Кога ще и теглим май.ата на тая ши.ана Европа? Нашето си е най- хубаво! Не им искам нито виното, нито вмирисаното сирене! Нито калпавата ракия! И жените им не стават- нито мусака правят, нито шопска салата. В леглото въобще не стават! Като не искат хубав мед, какво да ги правим?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #2527
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кога ще и теглим май.ата на тая ши.ана Европа? Нашето си е най- хубаво! Не им искам нито виното, нито вмирисаното сирене! Нито калпавата ракия! И жените им не стават- нито мусака правят, нито шопска салата. В леглото въобще не стават! Като не искат хубав мед, какво да ги правим?
    Ние ако им теглим майната на Европа, те ще гърмят шампанско. А нашите изкупни цени моментално ще се сринат още повече. Другаде е заровено кучето.

  8. #2528
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Имам предвид да си отстояваме качеството на продукцията.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #2529
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    “ За бога братя, не продавайте“. Протест няма да свърши работа.

  10. #2530
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А относно писмата изпратени от укаинците........дали действително сами се натискат на нашите търгаши, или.......писма мога и аз да си напиша......

 

 
Страница 253 от 496 ПърваПърва ... 153203243251252253254255263303353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •