Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 235 от 496 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,341 до 2,350 от общо 4956
  1. #2341
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На изложението в Плевен преди седмица взех листовка на лаборатория за изследване на пчелен мед от Ловеч. Основните показатели могат и тук да се изследват.....не търгашите да ни плашат- видите ли ние пращаме проби в Германия и там доказват, че българския мед е....... А почти съм сигурен, че големите фирми дето изнасят меда си имат собствени лаборатории. И ако се получи издънка в Германия то значи издънката е в лабораториите на нашите фирми износителки. Не при пчеларите.

  2. #2342
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Износ означава напускане на границата на собствената страна.

    Трябваше да разгледаш целия файл - в него има огромно количество информация не само за износа, но и за вноса, за вътрешното производство или потребление и т.н. Имаш го файла - чети и черпи информация.
    И да четем, като не знаем Английски- кел файда.

  3. #2343
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Жорка,прочетох си поста многократно заради P.S. ти.Не намерих и една нецензурна дума в него .Старая се да пиша с мек тон,защото форума се чете и от дами,деца ненавършили пълнолетие,колеги с бързо палещ магнет.Виждам ,че твоето обръщение е строго официално .В следващите списвания ще го спазя и аз .
    Извинявай ако съм те засегнал нямах в предвид нецензурни думи. Наистина се надявам разлика в различните мнения да не е повод за отрицателно отношение.
    Няма нужда от официално обръщение моето се дължеше неволно от снимката на профила (вдъхва респект).
    Не знам но имам чувството че споделям някой твой възгледи по икономически въпроси но по различен начин изразени за пчеларски не говоря там страхувам се съм в началното училище и нямам претенции за знания.

  4. #2344
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Само споделям мисли без лоши чувства.
    По мое мнение-Да така е През соца са конфискували добитъка на хората и са ги вкарали в ТКЗС-тата но това не е вярно Нищо не са създали
    Колега, отговорих ти в темата за "икономика, политика" за да не разводняваме тази тема.
    http://pchelari.com/forum/showthread...6885#post86885

  5. #2345
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Няма нужда от официално обръщение моето се дължеше неволно от снимката на профила (вдъхва респект).
    Не знам но имам чувството че споделям някой твой възгледи по икономически въпроси но по различен начин изразени за пчеларски не говоря там страхувам се съм в началното училище и нямам претенции за знания.
    А.а...а ,аватара ли ? МНОГО Е ИНТЕРЕСЕН .СВАЛЯМ МУ ШАПКА НА ТОЗИ КОЙТО ГО Е СЪБРАЛ / рисувал ,може би /Комплексен е,лицето се получава от няколко самостоятелни компонента,вгледай се .Обичам ребусите,затова го сложих.Иначе съм от народа ,и преди и сега . И аз разбрах от поста ти ,че имаме сходство ,особено като говориш / с болка/ за разрушителната и унищожителна мания на българина да не продължи достигнатото ,а да го унищожи и да започне от кота 0 . А ПОНЯКОГА И ОТ – . Може би ще се научим някога /ако ни има/

  6. #2346
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Защо не отворите една тема лаф моабет и в нея всеки да си говори каквото си иска. Не разбирате ли , че Дамян вече ще изкукурига.

  7. #2347
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На изложението в Плевен преди седмица взех листовка на лаборатория за изследване на пчелен мед от Ловеч. Основните показатели могат и тук да се изследват.....не търгашите да ни плашат- видите ли ние пращаме проби в Германия и там доказват, че българския мед е....... А почти съм сигурен, че големите фирми дето изнасят меда си имат собствени лаборатории. И ако се получи издънка в Германия то значи издънката е в лабораториите на нашите фирми износителки. Не при пчеларите.
    Почти си прав... Нашите фирми си правят тук анализ, но ако искат да изнасят задължително се прави анализ в Intratek (антибиотици и захари) и това не е тяхна прищявка, а наложено... самата проба струва 700 евро (това е проверено)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #2348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ

    производители на мед

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето го доклада, в който България не се споменава нито веднъж, или поне аз не можах да я намеря с функцията Search.

    Прикачен файл 6113

    Ето ги Европейските производители, сред които БЪЛГАРИЯ ЛИПСВА:
    Прикачен файл 6116
    :Къде ги тия кошери в Германия е 40 дена е обиколих надлъж и нашир каде ли не ходих и по села и планини и на Шварцвалд се качих и минах отатак в Швейцария е видях всичко на всичко 4 да точно 4 кошера и то боядисани лилаво в едно село в Бавария.Ако искате ми вярвайте кошери не видях.

  9. #2349
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цената на меда и качеството му са неща, които всеки консуматор разбира, НО покупвателната способност на Българина е доста ниска вече!
    Преди прехода дядо ми, а сега и аз гледам, пчели в планиската част на Средна гора, меда е акация и билков. Съседа и той беше пчелар, но пчелите му бяха в полската част, където се отглеждаше, слънчоглед. Неговите добиви винаги бяха по големи от нашите. Но хората тогава работиха във военните заводи в района, имаха много добри доходи. Медът го продавахме на дребно при цена, от 5 лева и количествата ни свършваха още септември. Меда на съседа не го искаха, купуваха го малко и той го продаваше на държавата тогава, при цена 2,10лв ако не бъркам.
    Да меда ни е уникален,но това е меда който се добива в малки количества, а се заплаща като меда от маслодайни и технически култури!
    Така и едно допълнение: Дядоми и други възрастни пчелари които слушах на времето винаги казаваха: Цената на меда винаги е била равна на цената на кравето масло.
    Тогава цената на маслото беше 0.72лв 125г. пакетчето! Сега всеки я знае.

  10. #2350
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    :Къде ги тия кошери в Германия е 40 дена е обиколих надлъж и нашир каде ли не ходих и по села и планини и на Шварцвалд се качих и минах отатак в Швейцария е видях всичко на всичко 4 да точно 4 кошера и то боядисани лилаво в едно село в Бавария.Ако искате ми вярвайте кошери не видях.
    Аз през 2014г. минах 600км. пеш през цяла Северна Испания и никъде не видях кошери.

 

 
Страница 235 от 496 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •