Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 234 от 496 ПърваПърва ... 134184224232233234235236244284334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,331 до 2,340 от общо 4956
  1. #2331
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    защото в него ЗДРАВО СЕ РАБОТИ.
    Известно време работих в село до Теруел провинция Арагон Испания .Едно планинско плато в Пиринеите там работих в кланица която имаше овцеферма (капацитетът на фермата бе 100 000 бр. овце.). Та там 2005г. средната работна заплата конкретно бе 1200евро испанците който работеха там за да се подпомагат финансово в къщи отлеждаха от 700 до 2000 овце (само за месо) и обработваха около 100хектара земя. И бяха подпомагани от държавата с или 30лв. или 30 евро не помня вече на овца и декар.
    И въпреки всичко не мисля че бяха много заможни и щастливи защото имаха други разходи като ипотеки зъболекари (вадеха зъби -поправката беше от 800евро нагоре )и т.н.
    Работех от 6 сутрината до 10 вечерта разбира се с почивки, та като ми изтече договора трябваше да подпиша нов за 2 години и аз си взех багажа та в България.
    Между другото със всичките си недостатъци това е държавата в която съм роден и тук се родиха моите деца и не съжалявам затова.

  2. #2332
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Подтемата е много сериозна както и самата тема та малко смях че всеки човек има различен поглед за едно и също нещо:
    -Жена защо плачеш
    -Казаха ми че съм много дебела
    -Глупости грабвай два стола да седнеш и идвай при нас.

  3. #2333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Та каква е актуалната цена на меда някой има ли инфо

  4. #2334
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Етиен Брюно, много точно и ясно каза къде е проблема с цена. Българският мед е много качествен, но се продава на цената на най-нискокачествения.
    Цитирам недословно: "Вие се нареждате на 3-то или 4-то място по производство на мед в Европа." "Вие сте много голям и важен европейски производител на мед."

    Колеги събудете се...човека ви го казва директно.
    По производство на качествен мед , а не по количество . Защо , сърбите го могат , а ние не ? Явно прекупвачите ... !

  5. #2335
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И ние го можем!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #2336
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Никой обаче не им каза на тези хора, че капитализма е по-добър, защото в него ЗДРАВО СЕ РАБОТИ. Всеки си мислеше, че ще продължи да мързелува и да краде от държавата...
    Може би са казали на чехите, на поляците и на не знам още кои, след като те вече са доста напред от нас!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  7. #2337
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    ... Защо , сърбите го могат , а ние не ? ...
    1139_usmivka.jpg
    Това e част от отговора.
    Този пост е редактиран от зуница; 23.02.2016 в 08:48.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #2338
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Превежда се като ЕВРОПЕЙСКИ ИЗНОСИТЕЛИ на пчелен мед. Точно това са числата, които ни интересуват, но по неведоми причини България не е включена в таблицата.
    Какво показват числата? Че Германия е изнесла на Унгария или че Унгария е изнесла на Германия? Или, че и Германия и Унгария изнасят извън ЕС? А Словакия като е на - ? Откъде внася? Че и Турция е на-.
    П.П. А България на къде изнася? Изнася в ЕС или извън ЕС?
    П.П. Ако България изнася за Германия ще бъде ли записана като износителка? А пък Германия след това ако изнесе и българския мед ще значи ли че произвежда......свръхколичес тва? И е на първо място по износ.

  9. #2339
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Износ означава напускане на границата на собствената страна.

    Трябваше да разгледаш целия файл - в него има огромно количество информация не само за износа, но и за вноса, за вътрешното производство или потребление и т.н. Имаш го файла - чети и черпи информация.

  10. #2340
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Г-н. Гогол радвам се че ми отговори.

    P.S. Г-н. Гогол езиковите средства който използвате понякога не ви правят чест все пак това е форум както да научим нещо ново така и да прекараме приятно.
    Жорка,прочетох си поста многократно заради P.S. ти.Не намерих и една нецензурна дума в него .Старая се да пиша с мек тон,защото форума се чете и от дами,деца ненавършили пълнолетие,колеги с бързо палещ магнет.Виждам ,че твоето обръщение е строго официално .В следващите списвания ще го спазя и аз .

 

 
Страница 234 от 496 ПърваПърва ... 134184224232233234235236244284334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •