Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 223 от 496 ПърваПърва ... 123173213221222223224225233273323 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,221 до 2,230 от общо 4956
  1. #2221
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз също най-хубавия си мед го запазих за себе си и за моите приятели и познати. И това го правя вече години наред. При това положение защо се сърдим на Германците, когато казват че Българския мед е посредствен. Ами че то наистина си е така - най-хубавия те не го виждат, не го чуват, не го помирисват и не го опитват.
    Какво значи хубав мед? Кой мед е хубав и кой не? Всички видове мед са хубави, но произведени по друг начин, а този начин всичко го знаем, но малко са тези които го спазват. А след като не се спазва този начин започват да се получават огромните количества мед от кошер, а такъв мед не е мед. Мед е този който не надвишава една тенекия от кошер, че и по - малко. Това го казвам за кошер който не се форсира.

  2. #2222
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    А знаете ли защо не можем да продаваме директно на германски търговци без нашите прекупвачи?

  3. #2223
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    А знаете ли защо не можем да продаваме директно на германски търговци без нашите прекупвачи?
    Щом Матеев не може, то и ние не можем ( остава да направим една супер мощна кооперация но това не демократично и евроориентирано).

  4. #2224
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А регистрираните като био-пчелари, имат ли право да подхранват със захарен сироп или не, че знам един био-пчелар, който дъни здраво със шекер, и ако не знае - та да му кажа, че няма право да го прави!

  5. #2225
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А регистрираните като био-пчеларите, имат ли право да подхранват със захарен сироп или не, че знам един био-пчелар, който дъни здраво със шекер, и ако не знае - та да му кажа, че няма право да го прави!
    Ами ето един тарикат.

  6. #2226
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А регистрираните като био-пчелари, имат ли право да подхранват със захарен сироп или не, че знам един био-пчелар, който дъни здраво със шекер, и ако не знае - та да му кажа, че няма право да го прави!

    Шекера може да е от кафява непреработена захар.

  7. #2227
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Не че съм био,но био пчеларите са длъжни да купуват био захар,внасяна от двама в България.Интересното е,че единия вносител много ги плюеше миналата година,пък те завалиите от него са длъжни да купуват.Иди,че го разбери.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #2228
    От къде тръгна темата до къде стигна. Какво излезе ние вадим слънчогледов тибешир, гаден кориандър, гадна рапица всичко де що е на полето .... Изобщо всичко ни е гадно, да махаме кошерите и да гледаме пеперуди .... Малко по сериозно с изказванията, защото ако вие бяхте в такива райони и бяхте заобиколени от тези паши нямаше да говорите така. Всеки си има определени предпочитания към някой вид мед но това не означава че другите трябва да ги отрича. Честно да ви кажа аз меда от кориандър не мога да го сравня с друго и клиентите са повече от доволни. От не масовите медове ако мога така да се изразя мога да отлича драка, липа и кестеновия мед! Напълно съм съгласен че цената им дребно трябва е двойна на слънчогледа но все пак ..... Лично аз се засегнах незнам за другите колеги ... Голямо мерене!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #2229
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    всичко е шменти капели

  10. #2230
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Честно да ви кажа аз меда от кориандър не мога да го сравня с друго и клиентите са повече от доволни.
    Този мед съм го опитвал веднъж и съм останал много очарован от вкус и цвят. И както казах всеки мед е с добри качества, но произведен КАЧЕСТВЕНО.

 

 
Страница 223 от 496 ПърваПърва ... 123173213221222223224225233273323 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •