Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 220 от 496 ПърваПърва ... 120170210218219220221222230270320 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,191 до 2,200 от общо 4956
  1. #2191
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Защо 150,250 пчелни семейства не могат да изхранят семейство а се налага да работиш някъде а в същото време не ти стига времето да си свършиш работата в пчелина да не говорим за наемане на работници.Бизнес ли е пчеларството или не ? .....!!!!!!!
    Извинявам се за отклонението но 150-200 семейства са повече от достатъчни да си издържаш семейството.... дори и 50 стигат ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2192
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Да колега и 10 са достатачни ако си на 1000лв заплата.

  3. #2193
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не защитавам монополистите (нещо нормално в една пазарна икономика(между другото чиста пазарна икономика съществува само теоретично )).
    Но парите за животни който цитираш сигурен ли си че са за де минимис.
    Но това което аз знам е че за овца до 50 бр. е осемдесет и няколко лв. а над 50бр. трийсет и няколко но въпреки всичко те се неколкократно по голями от парите за пчели. Аз мисля че една от целите на конфедерацията е точно за повече пари за пчели и това е една от причините да чатя тук.

  4. #2194
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Да колега и 10 са достатачни ако си на 1000лв заплата.
    От 20 години не съм на заплата и се издържам само от пчелите...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #2195
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Извинявам се за отклонението но 150-200 семейства са повече от достатъчни да си издържаш семейството.... дори и 50 стигат ...
    Не си съвсем прав.В Добруджа сигурно е така, но не всички живеят там. Колегата Георги 1974 пише за 7кг от кошер и един магазин при нормална година.Сложи си разноските по 200 кошера и транспорта по баирите за тия средно 10 кг. Защото от 200 кошера на един баир и 5 кг от кошер ,ще са постижение.Медоносната база на декар гора не е като на декар рапица или слънчоглед. Продай тия 10кг. по 5 лв. и намери начин да живееш нормално, без мизерия на цялото семейство. Цяла година ще влачиш за една-две софийски заплати. То народът го е казал "На чуждо д..е и сто тояги са малко!". Чуждите сметки винаги излизат ,но да не си на мястото на тоя чиито сметки правиш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #2196
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Извинявам се за отклонението но 150-200 семейства са повече от достатъчни да си издържаш семейството.... дори и 50 стигат ...
    Замислете се

    один, два, три, четыре, пять, шесть, семь(Семья), восемь, девять, десять

    Почвате ли да долавяте? Използвам руски език понеже е близък до старославянския език. Та така за семейство са нужни поне 7 човека.

    Пчелин от 50 кошера изисква инвестиция от около 27500 лв., което означава заем за 10 г. което удвоява сумата. Дори при 5 лв. за 1 кг., смъртност 0%, 35 кг. добив среден от кошер и една отводка, се получава месечен доход от 600 лв.

    В момента данъка за жилище в Пловдив + данък към ТЕЦ надхвърля възможностите за оцеляване на човек който работи примерно като пазач.

  7. #2197
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...... Но аз силно се съмнявам дори и 1 кг. на колегата Зуница да е изследван в германска лаборатория просто не вярвам че и 1кг. от неговия мед е тръгнал по тази пазарна пътека на тази изкупна цена за този вид мед.
    Така е. На едро отиват по- нискокачесвените медове , а другите отиват за собствена консумация или на пазара.Иначе колегата с 200-те кошера при добив 35кгр/кошер се получава доход около 35 хил. Много му са завишени критериите за нормален живот. Може пък моите да са много занижени ,не знам.

  8. #2198
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ... Но аз силно се съмнявам дори и 1 кг. на колегата Зуница да е изследван в германска лаборатория просто не вярвам че и 1кг. от неговия мед е тръгнал по тази пазарна пътека на тази изкупна цена за този вид мед.
    Не се съмнявай.Такава пазарна пътека е силно не ефективна за мене. До месец след изваждането продавам всичко, което съм определил за продажба.Никога предлагането ми не задоволява търсенето.С всяка година търсенето и цената растат.Цената на, която продавам ми възстановява разходите и имам за семейството си колкото душа ни иска неповторим мед. Какво му трябва повече на човек?
    А мой мед е попадал в Гърция, Италия и Дания като подарък от мои клиенти за техни приятели.Както са ми споделяли, да се похвалят с това, какви хубави неща имаме в България.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #2199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не си съвсем прав.В Добруджа сигурно е така, но не всички живеят там. Колегата Георги 1974 пише за 7кг от кошер и един магазин при нормална година.Сложи си разноските по 200 кошера и транспорта по баирите за тия средно 10 кг. Защото от 200 кошера на един баир и 5 кг от кошер ,ще са постижение.Медоносната база на декар гора не е като на декар рапица или слънчоглед. Продай тия 10кг. по 5 лв. и намери начин да живееш нормално, без мизерия на цялото семейство. Цяла година ще влачиш за една-две софийски заплати. То народът го е казал "На чуждо д..е и сто тояги са малко!". Чуждите сметки винаги излизат ,но да не си на мястото на тоя чиито сметки правиш.
    Човека който е сложил 200 кошера на някъкяв баир и очаква и 10 кг от кошер явно разчета не на природата а на държавни помощи.За такива не ми говорете.Не искам да ги определям, че може да засегна някой.

  10. #2200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    ...при добив 35кгр/кошер се получава доход около 35 хил. Много му са завишени критериите за нормален живот. Може пък моите да са много занижени ,не знам.
    Забравяш разходите

 

 
Страница 220 от 496 ПърваПърва ... 120170210218219220221222230270320 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •