Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 219 от 496 ПърваПърва ... 119169209217218219220221229269319 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,181 до 2,190 от общо 4956
  1. #2181
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Така би трябвало да е и ще се радвам ако стане някога!

  2. #2182
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На нашите пазари, меда се продава средно по осем лева за буркан с винт. Разбира се, има и за повече и за по- малко. Грамажа също варира. В тоя ред на мисли, аз знам че моя мед е изключителен! Но ако го продавам, примерно за 12 лева- надали ще има опашка. Така че, моята цел е да произведа възможно най- евтин и висококачествен мед. А голямото количество- според търсенето. Така че, моите приоритети са качество и постоянни клиенти!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #2183
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Аз искам да се извиня от името на много от моите колеги/надявам се/ на представителя на изкупвачите за това, че изразява мнението си и гледната си точка в този форум. Призовавам го да продължи да го прави въпреки, че някои от колегите не го оценяват. Едва ли някой вярва ,че няма колеги които хитруват за наша сметка и влошават имиджа на "уникалния" български мед. Мисля че в тази тема се изкараха данни за цените на меда в конкурентни на нас държави и се равенчаха доста митове. Търговците се съобразяват с пазара. Естествено че искат да спечелят , но понякога губят. Поемат рискове които не всеки от нас могат да поемат. Така че призовавам за малко повече уважение към бранша.

  4. #2184
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    . Търговците се съобразяват с пазара. Естествено че искат да спечелят , но понякога губят. Поемат рискове които не всеки от нас могат да поемат. Така че призовавам за малко повече уважение към бранша.
    Извинявам се , ама нещо не ми е ясно . Как се съобразяват с пазара , значи се продават само шльокавици навсякъде и за това цената е такава ? . Аз поне така го разбирам - продаваш качество , хората те търсят и цената не е определяща , продаваш измислици цената е ниска. Щом си сигурен във качеството на стоката , няма рискове . Докато не се въведе един контрол на качеството на стоката , ще има милиони прекупвачи който ще си продават боза за сметка на нашето реноме. Смятам че нашия мед е в ТОП 3 на най - качествените в Европа.

  5. #2185
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Смятам че нашия мед е в ТОП 3 на най - качествените в Европа.
    Ти това къде го прочете? За определени ведове мед пи говориш или като цяло? Меда кото се продава на едро е купаж от различни производители. Ако имаш нещо уникално ти отиваш на пазара на дребно. Имам познат който продава балканския си мед по 17 лв/кгр и то наведнъж.

  6. #2186
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    [QUOTE=srg;86389]Ти това къде го прочете? За определени ведове мед пи говориш или като цяло? Меда кото се продава на едро е купаж от различни производители. Ако имаш нещо уникално ти отиваш на пазара на дребно. Имам познат който продава балканския си мед по 17 лв/кгр и то наведнъж.[/QUOTE


    Никъде не съм го чел , лично мнение базирано на опит (пробвал съм и от други държави). Другите видове мед на запад да не са добити само от кокичета , минзухари , липа и т.н ? Говоря ти за качествен продукт без измислици или май се сетих нито рекламата ни като реклама , нито фирмите ни като фирми ,а да не говорим за отстояване на качество.За това хората ни имат не като 2 а 10 ръка . Даже си мисля че мед от ЦАР ще е по скъп от нашия . За твоя познат радвам се , но защо го продава на такава цена замислял ли си се , а ние защо не можем (като държава ).

  7. #2187
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Ти това къде го прочете?... Имам познат който продава балканския си мед по 17 лв/кгр и то наведнъж.
    http://susherbsbg.eu/bg/medicinal-plants/
    Тука е и отговорът на въпроса. Защо балканският мед не е на цената на рапичния?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #2188
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Ето една пазарна низша чрез която можеш да станеш богат.Събираш каческвени медове и излизаш на международния пазар. Сега поне има ефтини пари. Толква програми от ЕС.
    Ама ние искаме държавата да го направи.

  9. #2189
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Ето една пазарна низша чрез която можеш да станеш богат.Събираш каческвени медове и излизаш на международния пазар. Сега поне има ефтини пари. Толква програми от ЕС.
    Ама ние искаме държавата да го направи.
    Защо 150,250 пчелни семейства не могат да изхранят семейство а се налага да работиш някъде а в същото време не ти стига времето да си свършиш работата в пчелина да не говорим за наемане на работници.Бизнес ли е пчеларството или не ? Защо се подиграват така с демини мис вместо да дадът поне по 50лв на семейство те го раздават на другите сектори който вземат директни субсидии .Пример за ена овца може да се вземе около 160лв,за крава около 1000 а за земята надхвърля 30лвна дк. Превърнато всичко това в икономически еденици показва,че едно пчелно семейство трябва да получи около 80,85лв за да има някаква равнопоставеност. Не може в БЪЛГАРИЯ меда да се изкупува на 2,30евро а да се продава на ГЕРМАНИЯ на цена от 12 евро. Мария Габриел!Алчност и безсрамие от страна на прекупвачите.МОНОПОЛ!!!!!!!

  10. #2190
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Моят пчелин се намира в полето медът получен пролетта когато цъфти акацията,детелината и кестените е добър даже доста. Но медът от рапица и слънчоглед на мен лично не ми харесва и мисля че такъв мед дали е от България или друга страна няма голяма разлика. Но миналата година закарах 15 кошера в една гора над Врачанския язовир от там получих мед с тъмночервен цвят със страхотен вкус никога до тогава не бях ял такъв мед. Но добива бе средно 7кг. от кошер срещу 27кг. кошерите от полето. Този мед по себестойност многократно надвишава изкупната цена дори да го продам на 2пъти изкупна цена пак щях да съм на загуба естествено този мед остана за моето семейство и близки приятели а другия продадох.След тези добиви попитах колегите в околността колко нормално вадят мед казаха тази година е лоша но средно по 1 магазин на кошер. От тук аз си направих извода че български билков мед едвали се изкарва на пазара за цена от 8лв. или пък на изкопна цена 4-5лв. просто той е за лични нужди а медът продаван в центъра на Враца с тъмен цвят за билков за 8лв. просто е от стари тъмни пити. Тук не коментирам българския липов мед , ливадния и другите получени не от медоносните култури (слънчоглед и рапица) .Мисля че колегата Зуница дава отговора на въпроса много точно. Но аз силно се съмнявам дори и 1 кг. на колегата Зуница да е изследван в германска лаборатория просто не вярвам че и 1кг. от неговия мед е тръгнал по тази пазарна пътека на тази изкупна цена за този вид мед.

 

 
Страница 219 от 496 ПърваПърва ... 119169209217218219220221229269319 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •