Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 194 от 496 ПърваПърва ... 94144184192193194195196204244294 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,931 до 1,940 от общо 4956
  1. #1931
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ви задам един въпрос:
    Колко от вас са готови да изтеглят от банката всичките си налични средства, и с тях да закупят мед през Август с цел да го продадат през Януари?

    Бас ловя, че никой не би го направил. Та това си е рискова сделка откъдето и да я погледне човек. Печалбата от тази сделка, ако въобще я има, ще бъде нищожна на фона на сумата, с която се рискува.

    Та с пари никой не би направил такава сделка, но с мед много я правят, което всъщност си е абсолютно същото. Все едно да си продадете меда на 5.20 и да внесете парите в банката. И вместо да ги оставите на депозит с някаква лихва, вие ги теглите и отново купувате мед, но този път с цел спекула. Залагате 5.20 срещу потенциална допълнителна печалба от 30-40 стотинки, а в същото време семейството ви гладува. Изживявате се като специалисти спекуланти, а всъщност нямате никаква подготовка по въпроса. Спекулирате с огромни суми, които не можете да си ги позволите, в рискови сделки с отрицателно математическо очакване, и със стока, която въобще не е подходяща за спекула. Ако сте толкова хазартни личности, има си по-добри алтернативи за спекулиране. Има си по-добри методи за спечелване на 30 стотинки при заложени 5.20 лева.

  2. #1932
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Не е възможно всички да си продадем меда август.Физически е невъзможно изкупвачите да успеят да се справят.Ако зависише от мен бих го продал още май-юни на зелено дори да е с 20-30 стотинки по-евтино.Ама прекупвачите не процедират така.

  3. #1933
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Разбрах, че в района на Ямбол, Елхово и Тополовград се изкупува на 5,50 мед от кориандър или букет, съдържащ кориандър.
    Следващата седмица ще идват да вземат проби, а изкупуването ще е по-следващата. За Елхово и Ямбол не рабрах дали вече са минали или тепърва ще минават.
    За съжаление нямам повече информация.

  4. #1934
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Матеев като имаше реална цена от 5,50 а ти го беше продал на по-ниска не пишеше много . С трети пост провокираш . В постовете преди сезона и по-време , когато се видя , че добивите няма да са големи , повечето декларираха , че няма да го дадат на ниска цена и това я вдигна , (както и след това някой от тях го дадоха на ниска) . Постовете , че едва ли не се срива и трябва веднага да се продаде също накараха доста колеги да започнат да търсят на всяка цена продажба което е добре дошло за изкупвачите . Казахте цена на едро в Украина 2 евро но никой не каза колко са условията да стигне дотук и евентуално да се препродаде , рисковете от препаратите ползвани там и контрола . Фирмите които са сключили договори за доставка ще трябва да си набавят нужните количества в определения срок и то основно от тук . Както писах и преди винаги трябва да се търсят и нови пазари където тази продукция си има цената която заслужава .

  5. #1935
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Матеев като имаше реална цена от 5,50 а ти го беше продал на по-ниска не пишеше много . С трети пост провокираш . В постовете преди сезона и по-време , когато се видя , че добивите няма да са големи , повечето декларираха , че няма да го дадат на ниска цена и това я вдигна , (както и след това някой от тях го дадоха на ниска) . Постовете , че едва ли не се срива и трябва веднага да се продаде също накараха доста колеги да започнат да търсят на всяка цена продажба което е добре дошло за изкупвачите .
    Цветомире,Колега,Приятелю, учудвам се че тези твои еретични слова още стоят и не са низвергнати от форумните анали .Това си е чиста ерес,как можеш да проповядваш подобни твърдения ? '' Ние сме непогрешими.Каквото и да сме декларирали преди ,по време и след сезона е маловажно .Важното е ,че се отървахме от ненужния баласт .Сега можем да даваме много акъл на тези които се гърчат в пресата на'' зайкуджиите '' т.е. изкупвачите на евтин труд. '' Моите постове с подобно съдържание не доживяваха и до 20 –та минута,а заради моите ,изгоряха и на други .Затова се учудвам .Може би са настъпили други времена–да търпим чуждо мнение,различно от нашето,колкото и да боли .Знам ли? Живота е пълен с превратности .Ако не ги изтрият ,значи перестройката е в действие,Горбачов на форума е жив .

  6. #1936
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Цветомире,Колега,Приятелю, учудвам се че тези твои еретични слова още стоят и не са низвергнати от форумните анали ......
    Не приказвай глупоти. Постингите ти си стоят - трият се само постинги с обидни думи или провокативни постинги. Ако ти си беше мерил езика, нито един твой постинг нямаше да бъде изтрит. Ето и сега - прочети си първото изречение. Позволяваш си ГРУБИ ОБИДИ, и после се сърдиш че ти се трият постингите.

    Та ако искаш всичко да е наред с твоите мнения - постарай се да изхвърлиш от тях емоциите и обидните думи. Този последния твой обиден постинг го оставям да постои още ден-два, но на базата на обидите в него него ти правя ПЪРВО ОФИЦИАЛНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ. Прочети още веднъж правилата на форума и се постарай за в бъдеще да ги спазваш, ако искаш никой никога да не ти трие постингите.

    Искам само да припомня на посетителите на форума, че писането на спам е сравнително маловажно нарушение и мерки се предприемат само ако някой го прави систематично и не си взема дума от забележките. Писането на обидни постинги обаче е ГРУБО НАРУШЕНИЕ, заради което съм готов да изхвърля някого от форума без да ми мигне окото.

  7. #1937
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Матеев като имаше реална цена от 5,50 а ти го беше продал на по-ниска не пишеше много . С трети пост провокираш . В постовете преди сезона и по-време , когато се видя , че добивите няма да са големи , повечето декларираха , че няма да го дадат на ниска цена и това я вдигна , (както и след това някой от тях го дадоха на ниска) . Постовете , че едва ли не се срива и трябва веднага да се продаде също накараха доста колеги да започнат да търсят на всяка цена продажба което е добре дошло за изкупвачите . Казахте цена на едро в Украина 2 евро но никой не каза колко са условията да стигне дотук и евентуално да се препродаде , рисковете от препаратите ползвани там и контрола . Фирмите които са сключили договори за доставка ще трябва да си набавят нужните количества в определения срок и то основно от тук . Както писах и преди винаги трябва да се търсят и нови пазари където тази продукция си има цената която заслужава .
    Ако си мислите, че цената на меда в България зависи от моите постинги - жестоко се лъжете. Прекалено много ме възвеличавате, за което благодаря, но истината е съвсем на друго място. Има си глобални фундаментални причини, които движат цените на меда и на всяка една друга стока. Постарайте се навреме да получавате НОВИНИ за тези фундаментални причини, за да вземете правилното решение, и именно тази тема е мястото за тези новини. Няма къде другаде да ги пишем. А това че освен хубави новини ще има и лоши - за това не съм виновен аз или който и да било друг пчелар.

    Важното е само новините да са ВЕРНИ и да са НАВРЕМЕ ПОЛУЧЕНИ !!!
    Та искам да благодаря на колегите, които публикуват в тази тема верни, точни и навременни новини, касаещи движението на цените на меда. И тъй като темата е много специфична, от сега нататък ЗАБРАНЯВАМ В НЕЯ ДА СЕ ОТПРАВЯТ ОБВИНЕНИЯ КЪМ КОГОТО И ДА БИЛО. Приемето го това като основно правило, касаещо тази тема. Някои хора си позволиха да създадат ПСИХОЗА, в резултат на която изключително важни новини за цената на меда стояха непубликувани дълго време, а това доведе до финансови загуби на някой пчелари.

  8. #1938
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не ве ,тука са си .Снощи гледаха финала ,сега спят. По темата :ако в нея ще има само непроверена информация ,най вече от заинтерисовани хора или цифри на цена ,по-добре да не съществува.Цената може да се провери директно по телефона.За мен темата е полезна по друг начин.Вчера четох в нея от предни години.Препоръчвам го и на други -има интересни неща.

  9. #1939
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    ЗАБРАНЯВАМ В НЕЯ ДА СЕ ОТПРАВЯТ ОБВИНЕНИЯ КЪМ КОГОТО И ДА БИЛО
    Дори и към прекупвачите, който внасят китайски, а от тази година украински мед и след това го препродават на запад, като българки такъв?

  10. #1940
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не приказвай глупоти. Постингите ти си стоят - трият се само постинги с обидни думи или провокативни постинги. Ако ти си беше мерил езика, нито един твой постинг нямаше да бъде изтрит. Ето и сега - прочети си първото изречение. Позволяваш си ГРУБИ ОБИДИ, и после се сърдиш че ти се трият постингите.

    Та ако искаш всичко да е наред с твоите мнения - постарай се да изхвърлиш от тях емоциите и обидните думи. Този последния твой обиден постинг го оставям да постои още ден-два, но на базата на обидите в него него ти правя ПЪРВО ОФИЦИАЛНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ. Прочети още веднъж правилата на форума и се постарай за в бъдеще да ги спазваш, ако искаш никой никога да не ти трие постингите.

    Искам само да припомня на посетителите на форума, че писането на спам е сравнително маловажно нарушение и мерки се предприемат само ако някой го прави систематично и не си взема дума от забележките. Писането на обидни постинги обаче е ГРУБО НАРУШЕНИЕ, заради което съм готов да изхвърля някого от форума без да ми мигне окото.
    Колега Матеев,Г–н Матеев! Използвам и двете обръщения защото не зная кое ще приемете .Едното е към пчеловъд,а другото към Собственика на форума .Прочетох поста си многократно,и отново ,и отново.Коя дума, кой израз,кое изречение е груба обида и към кого ? Просто исках да предпазя младежа да не се впуща в задълбочени анализи на пчеларското небитие.Прекалено много облаци и мъгла има в настоящия момент ,особено когато стана ясно че неблагополучията в изкупните цени не са конюнктурни ,а чисто политически .Вие сте го приели като обидно писание и може би, че съм агент –провокатор от противниковия лагер .НЕ,АЗ СЪМ ЗА ПЧЕЛИТЕ,ПЧЕЛАРИТЕ/истинските/ и за ........МЕН ,редовия пчелар с почти половин вековен стаж .Като написах тия последни думи се сетих нещо и ще Ви попитам ,Г–н Матеев ––в поста ми констатирахте ''груби обиди'' ,а когато в този форум ,млади ,надъхани ''пчелари '' с голям опит от година и три месеца ,упрекваха бабките и дъртаците ,че си продават восъка без пари и подбиват цената,къде бяхте ? Аз съм прост,на светлинни години назад в разсъжденията си за настоящето демократично о–во,но не понасям подобно отношение.Според Вас това груба обида ли е или си е нормално отношение ?Не държа да ми отговорите.Знам какво е да си пат.Уважавам личното его ,дори и на клошаря,ровещ в кофата с отпадъци.Така сме възпитавани ,ние ,дъртаците.Или друг бисер от рода –...........чети /или следи /некролозите за да си купиш евтин инвентар или пчелни с–ва.Къде бяхте ,Г–н МАТЕЕВ или и това е нещо нормално за форума.След като взех отношение ,единствено Дамян с половин уста изказа мнение ,като се опита да тушира нещата.ВИЕ, КЪДЕ БЯХТЕ ТОГАВА ?Примери много .Не може да мерим с два аршина.Впрочем –можем.Вие сте собственик,ножа е във Вас,сиренето и хляба –също.Режете толкова колкото............. Това е в мое ''оправдание'',преценката е твоя .
    Този пост е редактиран от Гогол; 15.11.2015 в 00:11. Причина: правописна

 

 
Страница 194 от 496 ПърваПърва ... 94144184192193194195196204244294 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •