Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 193 от 496 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203243293 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,921 до 1,930 от общо 4956
  1. #1921
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз все повече си мисля че между изкупувачите няма договорки, а просто продават на едно и също място и всъщност диктовката на цените идва от там.
    Един колега беше писал : ако има възможност за договорка ,бъдете сигурни ,че са я направили.

  2. #1922
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията

    Пари се изкарват, но при така създалата се ситуация не виждам защо трябва да наливам пари в един бизнес в който разходите са повече от приходите и рано или късно ще фалира???
    Гледай кога Матеев ще продава бизнеса и продавай.Само гледай да не разбереш след някой и друг месец.

  3. #1923
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Когато някой изкупвач ви звънне и ви поиска меда за 5.00, вие учтиво му кажете, че вашият мед струва 5.40 и че ще го дадете на първия изкупвач, който ви предложи 5.40.

    Бъдете сигурни, че изкупвача ще си го запише това, и когато закъса са мед, ще ви звънне и ще ви го вземе на 5.40, но ще ви помоли да си мълчите. Големия номер ще стане тогава, когато изкупвача звънне на някой с 5.40, но той учтиво му каже, че меда му отдавна е продаден на други негови колеги за 5.40. Изкупвача ще се панира, ще се ядоса, че негови колеги го лъжат и мамят с договорката за ниска цена, и ще започне повсеместно да изкупува на 5.40.

    Важното е да всеем смут между изкупвачите и те да си мислят, че техни колеги не си спазват тайната договорка, и изкупуват по-скъпо от тази договорка. Това е. Колкото и тайни договорки да си правят изкупвачите, те все пак са конкуренти, и сред тях също има предатели. Те го знаят това и ако се усъмнят, че някой вече изкупува на 5.40, всички ще хукнат да изкупуват на 5.40.

    Аз предлагам тази година да се опитаме да удържим цената от 5.40, а догодина вече ще се борим за 5.50 лева.



    P.S. http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=105&page=61 Горе-написаното е цитат от пост 610, като си позволих да променя само цифрите съобразени към днешна дата.

    Докато четях поста е сетих за неколцина пчелари - като извадят меда не смеят да звъннат на търговеца защото щял да си помисли че са на зор и ще им свали цената. Ослушват се и само подпитват другите на кого са звънели и какви цени са им казали. Като им звънне някой закупчик да пита дали са меда, ще продават ли първата им реплика след това е Опа щом ме търсят значи са на зор. Такаааа купуват на 5,20 лв. значи моята цена е 5.50 лв. като са на зор де ще идат.....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #1924
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Докато четях поста е сетих за неколцина пчелари - като извадят меда не смеят да звъннат на търговеца защото щял да си помисли че са на зор и ще им свали цената. Ослушват се и само подпитват другите на кого са звънели и какви цени са им казали. Като им звънне някой закупчик да пита дали са меда, ще продават ли първата им реплика след това е Опа щом ме търсят значи са на зор. Такаааа купуват на 5,20 лв. значи моята цена е 5.50 лв. като са на зор де ще идат.....
    Според мен това си е вид пазарлък.Не всички са с две " виши "по икономика .На теб какво не ти харесва ,нали не продаваш на едро.

  5. #1925
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе

    Wink

    до сега си писах с колега от Македония,при тях меда бил на 0,5 евро изкупна цена.Току виж утре ни залее евтин македонски мед :D

  6. #1926
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    напротив продавам...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #1927
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    до сега си писах с колега от Македония,при тях меда бил на 0,5 евро изкупна цена.Току виж утре ни залее евтин македонски мед :D

    Че той по- евтин от захарта. Току виж от утре, ще започнат българските пчелари да го купуват, за да си подхранват пчелните семейства.

  8. #1928
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Добре е всеки пчелар да се пробва с ФОРЕКС търговията за месец ( приемаме че първата седмица е нужна за да разучи логиката на пазара). Все пак има БЕЗПЛАТНИ демо версии. Ако след месец е успял да натрупа значителна сума и се почувствал като факир, нека се пробва смело и със цената на меда!!!! (Някои хора наистина имат талант за тези неща, но мнозинството само си въобразяват че това е така)
    Искам да предупредя колегите, че форекса се приближава много до тотото, а демо версиите нямат нищо общо с реалното участие на пазара, не препоръчвам да си правите експерименти на форекс с реални средства има много и различни начини да загубите парите си.

  9. #1929
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    до сега си писах с колега от Македония,при тях меда бил на 0,5 евро изкупна цена.Току виж утре ни залее евтин македонски мед :D
    Да утре от Македония ,после следва Китай след това Бангладеш после идва ред на меда от Азербайджан!
    Докато не стане и при нас меда да кажем 3-4лв за кг. и успеят да ни извъртят прекупвачите. Докато успеят, което е на път да се получи ще приказват ,че вкарват евтин мед даже и от Африка!!!

  10. #1930
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Искам да предупредя колегите, че форекса се приближава много до тотото, а демо версиите нямат нищо общо с реалното участие на пазара, не препоръчвам да си правите експерименти на форекс с реални средства има много и различни начини да загубите парите си.
    Точно това имах в предвид - да си поиграят БЕЗ ДА СЕ ВЛАГАТ РЕАЛНИ СРЕДСТВА!!!!
    Просто със образователна цел човек да се научи как да избягва да губи пари, а не как да затъне още повече!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 193 от 496 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203243293 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •