Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 186 от 496 ПърваПърва ... 86136176184185186187188196236286 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,851 до 1,860 от общо 4956
  1. #1851
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Факт е обаче сгромолясването на цената на произвежданата от нас стока - мед и восък. . В крайна сметка не ни чака нищо хубаво.
    Къде ги виждате тия работи ? Апитрейд обяви цена от 5,00лв., вместо 5,20 лв.Това ли е сгромолясването .Като ви чета и като гледам с кого се сравнявате ,май ще почнете да се самоубивате бре. За новите участници по програмите ,направо не ми се мисли. Няма ли някой "умен " да пусне малко надежда в сърцата на българския млад пчелар.

  2. #1852
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте г-н Динев,

    Моля Ви предварително за извинение за въпроса който ще Ви задам.

    Много "СИЛНО" изказване (писане), но бих искал ако може малко повече. Какво Ви кара да смятате, че ФОРУМА ни манипулира? Позволих си да погледна профила Ви. От доста време сте "при нас", а чак сега ни "светнахте" за Вашето "ОТКРИТИЕ".

    НИКОЙ НЕ НИ КАРА ДА СМЕ ТУК НАСИЛА!!!! ТУК СМЕ ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ, И С ЖЕЛАНИЕТО ДА СПОДЕЛИМ И НАУЧИМ!!!!!!!!

    Поздрави, Г. Георгиев И простете за големите букви, за мен това е важно!

  3. #1853
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Къде ги виждате тия работи ? Апитрейд обяви цена от 5,00лв., вместо 5,20 лв.Това ли е сгромолясването .Като ви чета и като гледам с кого се сравнявате ,май ще почнете да се самоубивате бре. За новите участници по програмите ,направо не ми се мисли. Няма ли някой "умен " да пусне малко надежда в сърцата на българския млад пчелар.
    Ти не си ли продаде меда по 5,50лв, ако бъркам ме извини. Маржа не е 20 ст., а повече. Струва ми се, че си не само с розови очила, а и с такива слушалки. Както каза и Матеев, някои в това число и аз вече търпим загуби. Едни 1500 лв. ей така за някой друг ден. За някои ако тази сума е нищо, то за други е от значение.

  4. #1854
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти не си ли продаде меда по 5,50лв, ако бъркам ме извини. Маржа не е 20 ст., а повече. Струва ми се, че си не само с розови очила, а и с такива слушалки.
    Извинен си ,не съм си продал още меда.Не разбирам от маржове.Аз гледам офертата на Апитрейд ,преди кризата и сега.Компа ми е безмълвен ,затова не ми трябват слушалки.Що се отнася за очила по -добре си свалете / повечето от вас / тъмните слънчеви очила за да видите че живота не е толкова черен. Гледам ,че си си дописвал поста.Едва ли има нужда да се четкаш на Матеев.И ако му вярваш ,че аз съм виновен да загубиш някакви пари ,много си се объркал.

  5. #1855
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Като коментар мога само да кажа, че трябва яко да си "натискаме парцалите" и много сериозно да се замислим за намаляне на разходите по добива и повишаване на добивите защото Украйна започва да залива Европа с евтина продукция която по качество и полифлорност е същата като нашата. Определено пчеларството у нас ще става все по трудно печалившо занимание.
    Радвам се, че още един човек във форума осъзна, че трябва да търсим НАМАЛЯВАНЕ НА РАЗХОДИТЕ, основно перо от които е ТРУДА. И че най-важното в този форум е да обсъждаме как дадена пчеларска операция може да се направи с по-малко труд, а не да се самозалъгваме, че нашият труд струва нула лева. Сега, когато събитията доведоха до това да влезем в режим ОЦЕЛЯВАНЕ, в сектора ще настъпи ПРЕРАЗПРЕДЕЛЕНИЕ или по-скоро ОБНОВЯВАНЕ. Ще фалират много пчелари - най-вече тези с грешно мислене и от там с грешни действия от икономическа гледна точка. Ще оцелеят най-добрите - тези, които успеят да оптимизират производствените си разходи от позицията на чистата икономика. При следващия възход (а той ще настъпи - няма как) оцелелите ще натрупат добри печалби и ще имат небивал ръст (разширяване на мащаба). Фалиралите (неефективните) ........ ами тях просто няма да ги има.

    Като цяло пчеларския сектор ще оцелее, но ще се оттърве от НЕЕФЕКТИВНИТЕ ПЧЕЛАРИ. Не трябва да съжаляваме за тях. Тяхната съдба си беше ясна от самото начало. Просто беше въпрос на време това да се случи. И които бяха подготвени - ще оцелеят. Които живееха с илюзии - ще загинат. Така действуват кризите в пазарната икономика. Те имат ПРЕЧИСТВАЩА РОЛЯ, която в края на краищата се оказва ПОЛЕЗНА, защото способства за по-бързия ПРОГРЕС НА НАЙ-ДОБРИТЕ и на ОБЩЕСТВОТО КАТО ЦЯЛО. Така е работила цялата човешка история и в основата на прогреса стоят именно ПЕРИОДИЧНИТЕ КРИЗИ, които прочистват от обществото старото и прогнилото и дават път на новото и прогресивното.

  6. #1856
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Едва ли има нужда да се четкаш на Матеев.И ако му вярваш ,че аз съм виновен да загубиш някакви пари ,много си се объркал.
    Не обвинявам никого за моите действия или бездействия. Няма за какво да се четкам на човек, който не познавам, пък било то и собственика на форума, при условие, че присъствам тук, много преди той да е решил да се занимава с пчеларство. Говоря с факти и давам действителни примери.

  7. #1857
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Къде ги виждате тия работи ? Апитрейд обяви цена от 5,00лв., вместо 5,20 лв.Това ли е сгромолясването .Като ви чета и като гледам с кого се сравнявате ,май ще почнете да се самоубивате бре. За новите участници по програмите ,направо не ми се мисли. Няма ли някой "умен " да пусне малко надежда в сърцата на българския млад пчелар.
    Днес говорих с АПИТРЕЙД,цената от 5лв е до този четвъртък.След това ще е друга.При нас в Русе дават вече 4,60,звънях и на Оберон и техния служител буквално ми каза-Не звъним на хората и не купуваме,защото им трябва време да приемат цената от 4,50-4,60.Та сега някой да не ме обвини и мене в манипулаотр.....аз съм от онези които чакаха твърда цена от 5.50 и твърдо бях против да си дам меда на 5,20.А сега се чудя в коя стена да си ударя главата....

  8. #1858
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Манипулиране е когато казваш НЕИСТИСКИ НЕЩА от типа "не си продавайте меда, чакайте след нова година, вашият труд е безценен" и всякакви други подобни. Наистина във форума имаше такива манипулатори, които бръщолевеха врели-некипели, и който ги послуша - сега може да духа супата.

    Когато обаче се казва истината - само истината и нищо друго - това не е манипулация. Това е ИНФОРМАЦИЯ в най-чистата нейна форма. Точно манипулаторите във форума (да не им изреждам имената) ми попречиха на мене да ви кажа САМАТА ИСТИНА. Знаех я 2-3 седмици преди да набера смелост да ви я кажа, но си мълчах именно заради манипулаторите.

    Това, което се случи е, че много пчелари ЗАГУБИХА ПАРИ заради няколко МАНИПУЛАТОРА, които бръщолевеха глупости в тази тема. Тяхната некадърност или простотия - знам ли, беше заплатена от много други невинни пчелари, които можеха да си продадат меда на 5.20, но се подведоха по простотиите, плещени в тази тема. Можете да им видите имената, ако се върнете няколко страници назад в тази тема.

    Вземането на правилни бизнес-решения предполага получаването на НАВРЕМЕННА, ТОЧНА и ВЯРНА ИНФОРМАЦИЯ. Който я имаше, успя да се измъкне сух от тази каша. А който вземаше решения на базата ИЗМИСЛЕНИ ИЛЮЗИИ, сега може да се сърди само на себе си. Жал ми е за хората, които загубиха пари. Можех да помогна на поне част от тях, давайки им навременна информация, но за съжаление ПРОСТОТИЯТА ВЪВ ФОРУМА този път победи. Тези, които повярваха на простотията, сега могат само да ближат рани. Съжалявам ......... можеше да бъде предотвратено .......
    Матеев, с този пост наистина, ще накараш пчеларите със слаби нерви, да направят някое грешно решение, не дай си боже и фатално. Ако си спомняш, колега пчелар от форума си продаде меда на доста добре цена над 5.20 лв, след оповестения "крах", "спад" и т.н. на цените на меда в България.

  9. #1859
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Днес говорих с АПИТРЕЙД,цената от 5лв е до този четвъртък.След това ще е друга.При нас в Русе дават вече 4,60,звънях и на Оберон и техния служител буквално ми каза-Не звъним на хората и не купуваме,защото им трябва време да приемат цената от 4,50-4,60.Та сега някой да не ме обвини и мене в манипулаотр.....аз съм от онези които чакаха твърда цена от 5.50 и твърдо бях против да си дам меда на 5,20.А сега се чудя в коя стена да си ударя главата....
    Моля те не се самоубивай ,ще ми тежиш на съвеста.

  10. #1860
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Матеев, с този пост наистина, ще накараш пчеларите със слаби нерви, да направят някое грешно решение, не дай си боже и фатално. Ако си спомняш, колега пчелар от форума си продаде меда на доста добре цена над 5.20 лв, след оповестения "крах", "спад" и т.н. на цените на меда в България.
    Имал е късмет или някакви неизвестни на нас фактори са спомогнали за това. Колкото до мене - аз имам едно качество, което понякога ми помага, но в повечето случаи ми пречи. Каквото ми е в ума - това ми е и в устата. Казвам истината, дори и когато тя боли. В повечето случаи хората не искат да чуят истината, в резултат на което ме обвиняват и аз страдам. В конкретния случай се случи нещо подобно. Казването на истината обаче си има едно предимство - не се налага да помниш къде кого какво и как си излъгал. Защото ако лъжеш - трябва цял живот да помниш къде каква лъжа си казал, и понеже не можеш да го направиш това, рано или късно те изобличават.

    Специално за форума - тука е прекалено отговорно място, за да си позволи човек да лъже или да приказва врели-некипели, които после ще бъдат прочетени от хиляди негови колеги. Може дълги години да гради имидж, и после с една единствена издънка да срине всичко до кота нула. Така че поне за мене си аз непрекъснато се самоконтролирам какво пиша и как го пиша. Може да си позволя да премълча нещо, но да излъжа - това никога няма да стане. А тези които ме критикуват че лъжа или манипулирам - за тях само ще напомня поговорката "ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА". Само който има навика да лъже, мами или манипулира, само той може да си помисли, че и другите правят същото. Да, ама не ...........

 

 
Страница 186 от 496 ПърваПърва ... 86136176184185186187188196236286 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •