Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 144 от 496 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,431 до 1,440 от общо 4956
  1. #1431
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Гогол,за Матеев дори и при тези количества няколко стотинки не го бъркат.От това което е писал до сега,на него приходите са преди всичко от продажбата на малки пчелни семейства.

  2. #1432
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Свалили са цената на меда от 5.30лв. на 4.80лв. Ранком бяха ми взели проби и днес ми се обадиха че пробите са готови, но ако искам на новата цена. Оберон и те са свалили на същата цена, бях дал проби на още един човек, даже не знам на коя фирма е, той пък си е изключил телефона. Отказах да го продавам на тези цени, призовавам никой да не се поддава на тези манипулации, да си купуват фалшивия мед от чужбина, но нали трябва да го мешат с истински и ще клекнат.

  3. #1433
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Съмнително всички спряха да купуват по едно и също време.Това -4,80лв. е ако някой се хване.Раковски нямало да купуват около месец.Всички накупиха определени количества и сега ще пробват да смъкнат цената.Ще има голямо изпитание на нерви.

  4. #1434
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    Така трябва да е! То много от колегите се уляха с това: "за бога, не продавайте, не си давайте меда за без пари". Питам аз 5,30 - 5,50 на килограм ниска цена ли ли е? Я ми кажете колко си разходите на кошер, че да се иска цена 8-10 лв. Някой стават смешни. Няма как да туриш 20 кошера в наследствения имот на село, дето преди това не си поглеждал, в същото време да ближеш на шефа гъза за 500 лв. месечно, пък да искаш 10 лв. на килограм мед! Които иска да печели трябва и да инвестира. При добре организирани и обмислени неща и техника, както и добре устроени пчелини при изкупна цена на 5,50 може да се живее доста добре. И пак питам колко са разходите на кошер, че да се иска още по - висока цена?
    П.П. не съм прекупвач. Пчелар съм. Дадох си меда още август, на 5,2 и 5,5 лв. на куп. и си щракам с пръсти. Не ми побеляха косите, както и не получавам нервни кризи от постоянното следене на цените и от това дали цената няма да падне.

  5. #1435
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Щракай си пръстите ,но ако стане 6,00 лв. и нагоре да не си ръбаш задника. Убих се да питам кой къде продал на колко ,а ти се спотайваше.

  6. #1436
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Става това , което се случва всяка година. Търговски номера за притискане на пазара надолу. Това тръгва от крайния купувач в Германия , сега имат количества и очакват добивите от Южното полукълбо, това се пренася на нашите търговци и те се ослушват и не пазаруват на пазарните цени и изчакват нови поръчки. Лошото е че нямаме статистическа информация за ЕС , такава каквато имат САЩ. А може и някой от нашите преработватели да е пратил партида с кофти мед за Германия и тогава всички германски фирми ще откажат да вземат български мед докато не се изясни произхода и причините. Аз гледам цените в САЩ, там пазара на едро и дребно си стой на най-високите нива за последните 10 години, както и цените които се плащат на пчеларите. Няма основание за спад на цените, това е игра на нерви и показва колко лесно се манипулира пазара в БГ.

  7. #1437
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_mm Виж публикацията
    Така трябва да е! То много от колегите се уляха с това: "за бога, не продавайте, не си давайте меда за без пари". Питам аз 5,30 - 5,50 на килограм ниска цена ли ли е? Я ми кажете колко си разходите на кошер, че да се иска цена 8-10 лв. Някой стават смешни. Няма как да туриш 20 кошера в наследствения имот на село, дето преди това не си поглеждал, в същото време да ближеш на шефа гъза за 500 лв. месечно, пък да искаш 10 лв. на килограм мед! Които иска да печели трябва и да инвестира. При добре организирани и обмислени неща и техника, както и добре устроени пчелини при изкупна цена на 5,50 може да се живее доста добре. И пак питам колко са разходите на кошер, че да се иска още по - висока цена?
    П.П. не съм прекупвач. Пчелар съм. Дадох си меда още август, на 5,2 и 5,5 лв. на куп. и си щракам с пръсти. Не ми побеляха косите, както и не получавам нервни кризи от постоянното следене на цените и от това дали цената няма да падне.
    Защо като ти се виждат толкова малко разходите за един кошер не вземеш, че да го подаряваш?

  8. #1438
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    И това ако не е картел здаве му кажи

  9. #1439
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    с.Братя Даскалови
    соларис иди се прегледай ,нещо не си добре.Сега ми е ясно малка държава идиоти над път и най вече близо да теб.НАПРАВИ КАЛКУЛАЦИЯ ЗА ДЕЙСТВИТЕЛНАТА ЦЕНА НА КИЛОГРАМ ПЧЕЛЕН МЕД

  10. #1440
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от idjo_52@abv.bg Виж публикацията
    соларис иди се прегледай ,нещо не си добре.Сега ми е ясно малка държава идиоти над път и най вече близо да теб.НАПРАВИ КАЛКУЛАЦИЯ ЗА ДЕЙСТВИТЕЛНАТА ЦЕНА НА КИЛОГРАМ ПЧЕЛЕН МЕД
    Само като гледам колко ти е граматически и смислово издържан поста и ми е ясно какви са ти и разбиранията за калкулациите.

 

 
Страница 144 от 496 ПърваПърва ... 4494134142143144145146154194244 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •