Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 141 от 496 ПърваПърва ... 4191131139140141142143151191241 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,401 до 1,410 от общо 4956
  1. #1401
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    От района на Плевен.

  2. #1402
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    а от къде е въпросния колега били споделил,че и аз ги чакам вече над 20 дни и ни вест ни кост...
    И на мене ми се обадиха днес след почти едномесечно чакане точно когато от „Апимел“ ми взимаха проби утре щели да дойдат да вдигат меда. Казах им че много са се забавили с купуването и вече съм намерил фирма която дава 5.50, ако искат на тази цена да заповядат, но те ми отговориха че е невъзможно и разговора приключи! Чаках един месец, що да не изчакам още един или два, 20 стотинки са си пари умножени по няколко хиляди килограма.......

  3. #1403
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Вчера го взеха от АПИМЕЛ на 5,50 жълтия ,коректни както винаги връщат само нови тенекии,маната замина на дребно,добива е по слаб обаче ръста на броиките е голям .

  4. #1404
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ГАЛДИМ Виж публикацията
    Днес колега сподели за финализирана сделка с Оберон, цена 5,50. Вдигнали са меда на 20-я ден.
    Специално за Оберон след малко ще отворя една тема. Тази година те са мафиотите, които мислят да внесат огромно количество китайски мед и да го "кръстят" на български. И да го дадат на пенсионерите - нашите майки и бащи. Купуването на малко по-висока цена от тях е с цел да си набавят за подобрител известно количество качествен български мед. Който български пчелар продава меда си на Оберон, той се явява ПРЕДАТЕЛ и СЪУЧАСТНИК в тяхната голяма далавера.

  5. #1405
    Последното е доста крайно. В условията на пазарна икономика, всеки сам преценява, как да реализира продукта си. Ако дадена оферта го устройва, не зависимо от целта на предлагащия я, то продавача в никакъв случай не такъв за какъвто го набеждаваш. Той просто си търси достойна реализация.

  6. #1406
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Последното е доста крайно. В условията на пазарна икономика, всеки сам преценява, как да реализира продукта си. Ако дадена оферта го устройва, не зависимо от целта на предлагащия я, то продавача в никакъв случай не такъв за какъвто го набеждаваш. Той просто си търси достойна реализация.
    Прав си - попресолих малко манджата.

  7. #1407
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    MATEEV това ще ти хареса виж? Apicultura Sin Fronteras Dos

  8. #1408
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Последното е доста крайно. В условията на пазарна икономика, всеки сам преценява, как да реализира продукта си. Ако дадена оферта го устройва, не зависимо от целта на предлагащия я, то продавача в никакъв случай не такъв за какъвто го набеждаваш. Той просто си търси достойна реализация.
    Най-вече защото няма как да знае какви са намеренията на купувача.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  9. #1409
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Това,което мисля е че има само един начин да повишим изкупната цена на меда.За съжаление той е свързан с обединение между пчеларите.Имам предвид да работим като комуна,кооператив,предприя тие.Сиреч всичкия мед да отива на едно единствено място,окъдето да се продава на цени определени от колектива.Как ще е ако 2000 от нас правят така?Кеф ти Германия,Франция,Испания пазари бол!Няма друг начин колеги,това е истината!

  10. #1410
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много съм го мислил, но няма как да стане. Дори и да събереш меда на 4-5 човека риска от издънка става много сериозен. Ако един е дори леко в издънка ще изложи всички. Ако пък са 100 човека и си пускат проба директно в Германия и има издънка? Една моя любима фирма закупчик на мед като усети че меда е сборен задължително "откриват " нещо нередно в меда и съответно шанса да се изпокарат ортаците е огромен.
    Типично по български виновния ще държи до край, че всичко му е в ред и нищо не ползвал забранено. На края ще измисли, че някой нарочно е умесил меда в неговите теникии с такъв който да го изложи по такъв начин. Това предполага и много труден начин на складиране на всичкия мед по начин по който всеки да е сигурен, че никой не му е "ровил" или подменял тенекии. Абе мнооого трудна и рискована работа, и накрая организатора на цялото мероприятие ще излезе виновен въпреки че ще си скъса гъза за да вземе най-добра цена.

 

 
Страница 141 от 496 ПърваПърва ... 4191131139140141142143151191241 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •