Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 496 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 4956
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Зависи от какво е маната. 2010 изкарах сносни количества липова мана. За да конкретизирам за качеството ще отбележа, че електропроводимостта беше над 16. Та една госпожа на базара се спря и като и предложих манов мед се дръпна "ааа не не мога да го ям аз този мед." Викам и опитайте, пък ако не ви хареса ще предложа нещо по-леко. Ами склоних я да опита и след това всеки месец си купуваше по 3 буркана и сега още пита за тая мана. Така че има голяма разлика от мана до мана. А цената на мановия мед е такава, каквато е и на повечето монофлорни медове. По същата причина. Говорим за рапицата. Ами съпругата ми много го харесва. А има и доста добри лечебни своиства. Всичко опира до вкус и маркетинг. В Германия меда от рапица много се цени.

  2. #112
    Вярно е че има мана от растителен и друга от животински произход....може да има разлика във вкуса им....възможно е в твоята мана ,колега Бонев,да е имало примес на някакъв нектарен мед който да е облагородил тръпчивия манов вкус....при мен маната е 100% от дъб/благун,космат дъб,летен дъб/ и е много гъст и тръпчив вкуса на тоя мед....

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашаката.
    Какво ви става бе хора, всеки мед си има своите вкусови и лековити качества.
    А и морска сол да ближем, я стига бе...
    Не случайно е по- скъп от всички други видове мед.
    ... има високи лечебни качества и хранителна стойност, силно подчертано анти бактериално, антипротозойно и антимикотично - противогъбично действие... и тн.

  4. #114
    НЕ вярвам да има по-добри лечебни свойства от един хубав ливаден мед например....Няма никаква логика да е така...

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Да, предпочитам да ям нектарен мед и да ближа морска сол.

    Нищо не ни става, бе хора. Нищо лошо не съм казала, само съм споделила вкусовите си предпочитания и мнението си за мановия мед.

    Смятам, че другите медове заслужават по-високо признание /ценово/, смятам че нектарните медове са подценени в сравнение с мановия.

    Това е мнението ми и е по темата.

    Моля да оставите повече време за корекция на мненията. Поне 20-30 минути.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Същата работа е и при мен . Миналата есен един колега от Балкана ми подари два буркана манов мед , в началото малките в къщи го похапваха , пък след две седмици викат - Я давай от нашия . Сега имам половин буркан , прилича на болкит , може и на вкус да е същи , от време на време с ножа слагам по малко в чая . На мен лично най си ми харесва смеската рапица-акация /смесен от пчелите разбира се/ , като го почна направо го изгребвам с лъжицата . Ливадният , особено късния ливаден , както беше миналата година , също си е перфектен .

  7. #117
    НЕ случайно търговците ползват ливадния мед за подобрител на слънчогледовия.....

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Какво ви става бе хора, всеки мед си има своите вкусови и лековити качества.
    А и морска сол да ближем, я стига бе...
    Не случайно е по- скъп от всички други видове мед.
    ... има високи лечебни качества и хранителна стойност, силно подчертано анти бактериално, антипротозойно и антимикотично - противогъбично действие... и тн.
    Интелигентния пчелар си е интелигентен и като човек wink;
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    [quote="iris"]
    Нищо не ни става, бе хора. Нищо лошо не съм казала, само съм споделила вкусовите си предпочитания и мнението си за мановия мед.

    Само, дето предполагам обиди доста колеги -ама ти нищо лошо не си казала след като им сравняваш продукцията с кучешки,маймунски.........това не е достатачно лошо нали?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Не, не съм сравнила продукцията ви нито с кучешки ..., нито с маймунски.

    Само използвам руски и български фолклор.

    А аналогията я направи ти сам в поста си, съжалявам, за което.

    И защо трябва да се обиждаш, като взимаш подобаваща /най-висока/ цена за продукцията си.

    По-обидени трябва да другите, дето не могат да продават нектарния мед на цената на мановия.

 

 
Страница 12 от 496 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •