Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 496 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 4956
  1. #101
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    моят мед отговаря на условията ти ако искаш да ти продам 5-6тона

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Дето се вика докато умните се наумуват , лудите се налудуват...
    меда замина на 4.00лв букет и 4.30 акация

  3. #103
    Цитат Първоначално публикувано от недялко
    Ами като чета не разбирам някой да е доволен от цената независимо каква е ?ще дам само пример искаха да им опрашвам една градина с вишни и череши и даваха по 10лв на кошер ставаше въпрос за 40 кошера .и като си направих сметка трябваше пазач да наема или всеки ден да пътувам 30км в едната посока да си ги пазя ,защото не поемаха ангажимент за тях.за 20дни пазач ми поиска 300лв .транспорта е от мен само гориво .някой замисля ли се как се качват основи ,рамки ,кошери ,горива ,електричество,осигоровки, а меда се е закотвил на 4лв .и затова 90% от пчеларите са пенсионери да не казвам и 95%.само да кажа че съм на 36години и имам над 100 кошера .успех на всички пчелари .
    Първо с 40 кошера не правиш сериозно пчеларство....Второ - ако искаш да гледаш 40 кошера а не повече трябва да работиш нещо допълнително....аз отглеждам 50 кошера и ходя на държавна работа...ако се наложи да се храня само от пчеларството ще ги направя минимум 200 броя...иначе не става...

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Не съм наясно с пазара на едро за мановия мед , но мой роднина на 1 братовчедка мъж -продаде 1 тон и нещо на цена 6 лв.Бях чул 8 лв , но това било на дребно за 1 буркан мед.Сега вие ще кажете добре ли е .
    Мед ям всякакъв .

  5. #105
    Някой може ли да ми даде нормално обяснение ,защо цената на мановия мед е по-висока от тая на ливадния? Да не би да е по-вкусен или по хубав?!?

  6. #106
    Най-съществената разлика между мановия и нектарния мед е в съдържанието на минерални вещества. В мановия мед те са от 5 до 9 пъти повече.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    На вкус и цвет товарищи нет, казала маймуната и си близнала отзад.
    Така е и с мановия мед.
    Минерали може да се набавят с къде по-евтината морска сол.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    http://agronet.bg/bee-keeping/bee-ar...manov-med.html
    Горе за мановия мед.
    "На вкус и цвет товарищи нет, казала маймуната и си близнала отзад."
    Приказката май е за кучето което всички знаем какво ближе ,а за маймуната е : "Какво става когато маймуната се качи на палмата? Лъсва и голия г..."
    От две, едно.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Да, възможно е за кучето да става въпрос, но аз винаги казвам маймуната, не знам защо.

    Даниел Йорданов повдига този въпрос за високата цена на мановия мед, предполагам, не защото не ги знае тези неща, а защото вкусово този мед отстъпва на всички останали медове. Може би дори и на рапицовия.
    Поне за мен е така. Никога не бих си купила за ядене манов мед, предпочитам да ближа морска сол. wink;

  10. #110
    Именно....в района където пчеларствувам стационарно понякога в сухи лета се появява мана по дъба и пчелите събират известни количества манов мед който смесват с ливадния и направо го съсипват....на вкус мановия е направо гаден,а на цвят е нещо като отработено моторно масло...и ми става много интересно и чудно като почнат да го рекламират като едва ли не най-добрия вид мед....имал високо минерално съдържание ...че какво от това?! да не би това да е най-важната характеристика на добрия мед?! просто хората които по Странджа вадят много манов му правят реклама за да го продадат успешно в конкуренцията на по-изтънчените на вкус и аромат медове от акация,липа и ливади....ЗА рапицата нямам преки впечатления....виждал съм в буркани по пазарите...прилича ми на нещо средно между свинска мас и сапун....

 

 
Страница 11 от 496 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •