Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 21
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282

    Обединение на пчеларите

    Тази тема е създадена от отделни постинги, които не са по тематиката на темата ФОРУМА СИ ИМА НОВ СОБСТВЕНИК.
    Mateev


    Браво,ти си истински меценат на пчеларството ,само дано не е заради дразгите с Румен,и успех на форума иначе според мен е време да си направим и обединение на пчеларите от този и на Динко форума както и тези от фейсбук група ПЧЕЛИН с учредително събрание и там както се прави един законен пчеларски съюз и да разобличим и разбием мафията в пчеларството у нас ,след това дори паралелно можем и ние като румънците да си направим кооператив ,през него да си продаваме меда на едро и общо взето да изолираме прекупвачите ,а дано мечтите ми станат реалност

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    .....и успех на форума иначе според мен е време да си направим и обединение на пчеларите от този и на Динко форума.....
    Това с обединението е добра идея. Глупаво е пчеларите да са разединени. Ще направя предложение на Динко, пък да видим какво ще отговори.

    Иначе по принцип ако и двата форума минат на vBuletin, има функция темите и потребителите да се обединят в един единствен форум.

  3. #3
    Ние от фейсбук група Пчелин повече в обединения не участваме! Не щем пак да бъдем използвани. Ако правим нещо ще е самостоятелно от името на нашата група. В никакви коалиции няма да влизаме. Желая успех на новия собственик на форума!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #4
    Ами честито на новия собственик.
    За мен смяната на собствеността е нещо нормално. Въпрос на договорка. Какво ще последва, времето ще покаже. За сега виждам само добри намерения, дано да станат реалност.

    И не забравяите, че форума го правят потребителите, а не админа или модераторите. Щом Ванката е решил така, така да бъде.

    П.п. Пчеларите в Б-я сме едни и същи, следователно и потребителите в над 10-те пчеларски форуми сме си същите.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    ... потребителите в над 10-те пчеларски форуми сме си същите.
    10? толкова много ли има ха учудих се много

  6. #6
    Ами и те са като "националните" пчеларски организации. :D

  7. #7
    Нищо общо Юри нищо общо! Поне някой от тях но неща да влизам в излишни спорове
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #8
    Нищо общо с какво? Аз говоря за бройката. Дали не съм прав? Да не говорим, че в някои от тях не е писано от месеци. wink;

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Когато написах, че мисля да предложа обединение на Dinko, имах предвид обединение на информацията в двата форума, а не обединение на пчеларите. Технически е възможно темите от два различни форума да се обединят, като това ще спомогне на новите пчелари само с едно търсене да получат достъп до обобщения архив от пчеларски знания в двата форума. Наистина направих предложение на Динко в лично съобщение, но отговор до момента нямам.

    Колкото до групите във Facebook - там няма никаква техническа възможност за обединение на темите и мненията с форумите, затова не го и предлагам.

    Колкото до обединението на пчеларите - там съществува една единствена законова възможност - Създаване на юридическо лице с нестопанска цел, регистрирано по Закона за юридически лица с нестопанска цел и кръстено СЪЮЗ или АСОЦИАЦИЯ или ОБЕДИНЕНИЕ или както си го измислим. Съгласно българското законодателство ДЪРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ КОМУНИКИРАТ само с такива орканизации. Не може просто да се съберат N човека и да започнат да отправят писма, искания и т.н. Трябва организацията да е официално регистрирана и тогава и само тогава се появяват една камара екстри, като например че държавата е длъжна да изпраща проектотекстовете на закони и наредби и да ги съгласува с дадената асоциация, да кани представители на асоциацията на обсъждания по разни кръгли и квадратни маси, самите медии вече обръщат по-специално внимание, получава се правото на пресконференции и т.н.

    Въпроса е, че такива официално регистрирани обединения на пчелари ВЕЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ. Какво е новото в предложението за обединение? Може би да се направи КОНФЕДЕРАЦИЯ, в която да обединят всички асоциации? С молба estabien6 да ни доизясни идеята си.

  10. #10
    За да се регистрира дружество с не стопанска цел е нужно точно 5 човека. Свидетелство за съдимост на всеки от тях но преди да се премине въобще към това трябва предварително да са си направили учредително събрание с избран управителен съвет. Освен това ще им трябва и устав. Цялата работа финансово по регистрация на едно такова начинание е около 200 лева. За разлика от Матеев имам друго мнение за фейсбук групите относно активността им в всяко едно отношение. Дори чисто форумно са едно ниво по напред. Но ние за да затворим цикъла си направихме сайт и форум. Като на сайта и форума качваме неща който са в помощ на всеки начинаещ колега. Вярно Владо малко се пооля с пропагандата но форума си е ваш и винаги може да си решите как да действате. Еstabien6 адаш може да ми се разсърдиш но както писа наскоро че форума ни никой не пишел това много скоро може да се обърне обратно и ти да дойдеш да пишеш там. Тогава как ще кажеш съжалявам че ви плюх на форума. И отделно като последно темите и мненията който се разискват в групата за 1 ден не може да се съберат толкова мнения в този форум за седмица. Вярно и ние сме си зевзеци и се майтапим от време на време но и Матеев не може да отрече нашия принос. Все пак и той е член на групата и може да се убеди с очите си кое и как.

    И не на последно място спрете с дребните си игри и караници че отблъснахте хората от този форум! Включително и мен!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •