Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само за сведение:

    В базата данни на форума са забранени и още около 700 други IP адреси, на които се намират публични Proxy сървъри. Обикновенно провокаторите и кофликтните личности се крият зад такива Proxy сървъри, защото не искат да им се разкрива самоличноста. Това не е направено заради vikel - това си е така от много време, и именно благодарение на тази мярка форума се поддържа сравнително чист от провокатори, избиващи комплекси за чужда сметка.

    Забрана на даден IP адрес означава, че дадения човек, който работи от него, не само че няма да може да пише във форума, но и въобще няма да може да вижда какво е написано. За него форума въобще не съществува в интернет пространството.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето статистиката за BAN-натите потребители за цялата история на форума:

    BanUsers.JPG

    Сами виждате, че става въпрос за 13 акаунта, които всъщност са само 5 или 6 човека. Вижте и датите на BAN-ване - имало ги е преди 2 години, после 2 години спокойствие, и сега отново активизация на 1 или 2-ма човека, които може да са същите физически лица като тези от преди 2 години, но с други акаунти.

    Като цяло сами виждате, че както съм ви казвал винаги, проблемите във форума се създават от малък брой хора, по-малко от пръстите на двете ми ръце. Като процент от общия брой посетители на форума това е по-малко от 1 на 1000. Като нанесени щети и предизвикани конфликти обаче това може би е над 20-30%.

    Според мене основния проблем се състои в това, че в този форум са позволени анонимните акаунти. Когато човек се крие зад анонимноста, много лесно може да ръси простотии или обиди, а в реалния живот да се прави на света вода ненапита.

  3. #33
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Отправил съм предупреждение към velislav80 в лично съобщение. Като имам време ще почистя след него.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форумът си има нов модератор - Трендафил Дончев.

    Той е един от най-големите активисти на форума, макар и под друг ник, и има голям процент от положителни ръчички. Познаваме се с него отдавна и му имам доверие. Освен това смятам, че има високо чувство за справедливост, така че според мене безпроблемно ще се справя с доброволно поетите нови задължения.

    Причината за увеличаването на броя на модераторите се корени основно в мене. Напоследък съм претоварен от работа и от всякакви допълнителни задължения и ангажименти най-вече в публична полза. Във връзка с това ми остава все по-малко и по-малко време да изчитам всичко новонаписано във форума. Факт е, че има десетки теми с нови постинги, които не съм ги поглеждал повече от месец.

    При това положение форума на практика е изоставен изцяло в ръцете на модераторите, и те го поддържат в изрядна форма само на базата на собствените си разбирания за честност, почтенност и справедливост. Аз се логвам от дъжд на вятър за по 5-10 минути и то най-вече като разведряване и почивка от другите ми задължения.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.12.2017 в 22:38.

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    На модератора Дамян Дамянов са отнети модераторските права. От този момент нататък той е нормален регистриран потребител, като всички останали потребители на форума.

    На модератора borislav aleksandrov са дадени права на Super Moderator. Това му дава следните допълнителни възможности:

    1. Има правото да модерира всеки един форум, подфорум или раздел на форума дори и тогава, когато не е изрично упоменат като модератор на този раздел. Тоест дори и да не му виждате името в дадения раздел, той ще може да го модерира. Ще може да модерира и всички допълнителни екстри на форума - календари, групи, албуми, блогове и т.н. Въобще има достъп и права за редактиране / триене / възстановяване на всичко и навсякъде в този форум.

    2. Вече разполага с пълен комплект модераторски инструменти за писане в чужди теми и мнения, за триене, рязане, смесване, обединяване - поединично или групово.

    3. Разполага и с част от административните инструменти, като най-важния от тях е възможноста да налага или отменя BAN по свое усмотрение.

  6. #36
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форумът си има нов модератор - Искрен Мутафов от Русе. Директно са му дадени и права на Super Moderator.

    Познаваме се отдавна и си имаме доверие. Искрен Мутафов е честен, почтен, с висок морал и с високо чувство за справедливост. Според мене идеално ще се справя с ролята си на модератор, който всеотдайно ще се грижи за реда и спокойствието в този форум.

  7. #37
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Slavi 13 получава 3-дневен BAN за следното:

    1. Оспорване на решенията на Модератор в публичното пространство.
    2. Изваждане в публинчото пространство на текстове от Лични Съобщения, което по принцип е МНОГО ГРУБО НАРУШЕНИЕ.
    3. Въпреки направените му културни забележки продължава с оспорване на решенията на Модератори и Администратори в публичното пространство.
    4. Нещо повече - нарочно го прави това в много на брой последователни мнения. Явно целта му е тотално оспамване на темата.

    По спора за топлоизолациите:
    1. Самият спор по топлоизолациите го води с обиден стил на изразяване.
    2. Самият спор по топлоизолациите го води не от позицията "аз мисля така", а от позицията "ти нищо не разбираш по въпроса", което вече е обидно, когато незнаещ спори с експерт по въпроса.
    3. Отстоява тотално некомпетентни лични мнения (измислици), които е повече от ясно, че са грешни. На практика той оспорва цяла една ТОЧНА НАУКА, базираща се на математиката и физиката, с много точни и ясни формули и следствия от тяхното прилагане. На практика оспорва мнението и математическите доказателства на хиляди експерти от целия свят, като това го прави от позицията "аз съм най-велик, а всички останали специалисти по топлотехника от целия свят са некомпетентни".

    Именно заради Слави 13 и Василевса въвеждам едно ново правило във форума:
    Забранено е да се публикуват грешни мнения и да се спори за тях тогава, когато по даден въпрос НАУКАТА има точно и ясно становище.

    Ако го няма това правило, утре Василевса и Слави 13 ще започнат да спорят, че 2 + 2 = 5, и на база на законното им право да участват с мнения, те лесно могат да превърнат поредната полезна тема в мазал. Това не им е за първи път, така че от този момент нататък новото правило влиза в сила.

    По принцип всеки може да напише грешно мнение, когато се изказва от позицията "аз си мисля така", така че това не е нарушение на правилото. Нарушение е когато някой започне да отстоява грешно мнение, дори и тогава, когато му се предоставят неоспорими научни доказателства, че не е прав. Все пак форума се бори да предоставя на потребителите ИСТИНСКА ДОСТОВЕРНА НАУЧНО-ДОКАЗАНА ИНФОРМАЦИЯ, а не измислици на некомпетентни спорещи с високо самочувствие на специалисти по всичко.

    Потребителите на форума не са длъжни да изчитат хиляди грешни мнения, за да отсеят ПЛЯВАТА и да намерят къде е зрънцето ИСТИНА. Поради тази причина от този момент нататък модераторите освен СПАМА и ОБИДИТЕ имат право да почистват и НЕКОМПЕТЕНТНАТА ПЛЯВА от всеки един спор. При вземането на решение кое е истина и кое - плява, модераторите много внимателно ще преценяват предоставените доказателства от двете спорещи страни, и на базата на тях ще решават коя от тях е права и коя спори с цел да опорочи поредната тема.

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във всички търговски теми и раздели са забранени отрицателните ръчички!!!
    Забранени са и в раздела за цени на пчеларско оборудване или на пчелни продукти!!!


    Причината - никой няма право да дири сметка на който и да било търговец за това какви цени е обявил за продажба и/или покупка. Това си е право на търговеца и обсъждането на цените е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО !!! Даването на отрицателни ръчички по причина цени също е абсолютно забранено. Живеем в пазарна икономика и всеки има правото да предлага каквито си иска цени за продажба/покупка, както и каквито си иска условия за доставка/покупка. Също така всеки има правото и да обявява какви са цените в други държави, без да го е страх, че ще получи отрицателни ръчички.

    Искам да ви припомня, че в търговските теми имате право САМО ДА ЗАДАВАТЕ ДОПЪЛНИТЕЛНИ ВЪПРОСИ, свързани с предлаганата стока. Всякакви други коментари, особенно отрицателните, моментално ще бъдат изтривани без предупреждение.

    Администратор

    ПС: В раздела за некоректни търговци можете да давате отрицателни ръчички, но във всички останали търговски и/или ценови раздели от сега нататък те са забранени.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •