Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проблема с конфликтите и обидите е, че Гугъл ги индексира и дълго време (а може би завинаги) стоят в кеша му за стари страници. И излизат като резултати при търсене. Затова е добре въобще да няма обиди или конфликти или най-малкото при възникването им темите бързо да се скриват от "погледа" на Google и след почистване да се възстановяват. Затова такава е и моята идея, като това не съм го измислил аз, а съм го гледал по други форуми.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Възстановени са модераторските права на Борислав Александров.

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Временно е премахната темата "Форума си има нов собственик" поради непрекъснатите опити на определени хора да предизвикват конфликти.

    За в бъдеще всички постинги от типа "Напускам форума защото....." ще бъдат възприемани като молба за забраняване на акаунта и тази молба незабавно ще бъде удовлетворявана. Естествено ако напусналия размисли и реши да се върне, акаунта му отново ще бъде активиран.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Наказвам Iris със забележка за нарушаване на Правилата на форума.
    Също така наказвам и borislav aleksandrov също със забележка за нарушаване на Правилата на форума.
    При последващи нарушения от тяхна страна ще получат 48 часов БАН.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Създадох две теми в скрития раздел на форума:
    ОБИДИ
    ОБИДНИ НАМЕЦИ

    В тези две теми ще се прехвърлят всички обиди и обидни намеци. Искам да проверя предположението си, че само 0.1% от посетителите на форума са инициатори на всички конфликти. Ако това наистина се окаже вярно, няма какво да му мислим. Този 0.1% ще бъдат BAN-нати за вечни времена, заедно с IP адресите, и ще настъпи мир и спокойствие така, както е в повечето форуми по света.

    Нека да се понатрупа повечко информация - да кажем 1 месец, и след това тези две теми ще ги извадя на светло и всички ще можем да видим истинската статистика на обидите и конфликтите. Нищо лично. Горещо се надявам тези теми да си останат празни, но да видим какво ще стане.

    Ще ви кажа една статистика, която не знам дали я знаете. От 36 000 написани постинга в този форум, в момента има само 25 000. Това означава че през годините са били изтрити 11 000 постинга спам, обиди или конфликти. Доста висок процент - почти една трета. По другите форуми е във пъти по-малко.

    Въпроса обаче е друг - дали една трета от хората са конфликтни личности или истинските конфликтни личности се броят на пръстите на едната ръка?

    Това не го знаеме, защото няма останали никакви следи. Ако обаче всички изтрити постинги от сега нататък се натрупват в скрити теми, тогава ще може да се направи статистика и да се види и проанализира каква е всъщност първопричината за високото ниво на конфликти в този форум.

    Още веднъж - нищо лично. Има си правила на форума и те трябва да се спазват. Дали някой ваш постинг ще попадне в тези две скрити теми зависи само и единствено от вас.

  6. #16
    Тези 11 хил. изтрити постинги, не са конфликтни мнения, е има и такива, но в голямата си част това са постинги само с усмивки, дублирани такива и много не актуални цели теми с коментари от обяви. Това е правено, за да не се товари излишно сървъра.
    Искри са прехвърчали и преди, но конфликти не е имало. До сега.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Възстановени са модераторските права на Syzi.

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По желание на buci59 акаунта му е деактивиран (забранен). Също така той искаше името му да не стои под неговите постинги, така че и то е сменено. Ако за в бъдеще размисли и пожелае да се върне, акаунта лесно може да бъде възстановен.

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Темата "Кое правило е нарушено ????" временно е скрита поради конфликтния и характер.

    Имам много голямо желание веднъж завинаги да премахна конфликтите от този форум, но няколко човека явно не го желаят това. Все още не ги знам кои са, но вече започна да се оформя една малка групичка. Тази групичка хора използва една и съща стратегия - непрекъснато прави опити да въвлече мене или някой модератор в спорове за една или друга измислица или с едно или друго обвинение, обида или провокация. В момента в който се опитаме културно да обясним истината, веднага попадаме в капана на безкрайните обвинения и обяснения. Ами да ви кажа честно - писна ми. В последната една седмица не ми остава време да прочета пчеларските постинги, защото непрекъснато един или друг от групичката въвлича мене или някой друг модератор в безкрайни и безсмислени личностни диалози.

    В повечето форуми по света са забранени обсъжданията на действията на модераторите и администраторите в публичното пространство. Въвеждам това правило и тука за период от 1 месец. След това ще го отменя, но преди това ще BAN-на за вечни времена акаунта и IP адреса на тези, които продължават да търсят провокации на личностна основа.

    Съжалявам. Исках да бъда добър и справедлив, но явно определени хора това не ги устройва, и те използват тази моя слабост с цел да превърнат форума в бойно поле.

    На тези от вас, които са дошли в този форум да пишат за пчели, ви обещавам, че всичко казано от мене за справедливостта, демокрацията, приятелството и взаимопомощта ще бъде изпълнено и е въпрос на време това да се случи. Обаче за да стане това факт, трябва преди това да се премахнат конфликтните личности. И аз ви декларирам моята готовност временно да бъда "лош" и да почистя форума от тях. Кои са те още не го знам, но в следващия месец ще си проличи. Засега е ясно само едно - те са малцинство и съгласно демократичните принципи това малцинство трябва да се съобразява с мнозинството. А мнозинството идва в този форум да си пише за пчели.

    От сега нататък в продължение на следващия един месец няма да давам обяснения на никого за действията си. Няма да отговарям на нито един конфликтен постинг, както и на нито един постинг на личностна основа. Просто ще ги трия (местя) и ще изпращам предупреждения на ЛС. Ако в ЛС не успея да се договоря със съответния човек да прекрати провокациите и да започне да пише само за пчели, ще го BAN-вам.

    След изтичането на този месец или след като провокациите престанат, и при желание на останалите, ще извадя временно на светло всички скрити теми и мнения, и тогава ще се остава хората да ме разпитват и критикуват, ако преценят че някъде съм сбъркал. Но поне ще знам, че ме критикуват колеги-пчелари, дошли да пишат в този форум за пчели.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По молба на estabien6 премахнах темата "Работа в SOUTH AFRICA".

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •