Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    8

    Към колегите от Варна.

    Здравейте,
    Търся да закупя многокорпусен кошер Лангстрот-Рут. Можете ли да ми кажете къде от Варна се продават качествени кошери. Цената е без значение.
    Благодаря предварително !
    "Както вярата , така и страхът може да спрат в твоето пристанище.Позволи обаче само на вярата да пусне котва."
    Беър Грилс

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Bee Varna Е името във форума на един човек ,той продаваше кошери ако се не лъжа

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Вече не продава, отидите на синият пазар във Варна, на обръщача на тролеи има един магазин на Лега, там има кошери и са качествени.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2016
    Мнения
    9
    Здравейте колеги ако мога да се нарека пчелар де.. питането ми е към колегите от Варна за това пиша тука а и да не наводнявам форума с нова тема. Поръчал съм 10 отводки които очаквам някъде средата на Май. Смятам да пчеларствам във вилна зона Боровец, в парцела на семейната вила на спокойно място без много комший и движение. До мене комшията по място има един останал кошер с пчели от няколко, по неговите думи останах с впечетление че му е минал мерака и го е оставил на авто пилот, но и наличието на толкова много фиданки и лозя които се пръскат целогодишно в целия район ме карат да се замисля, как ще се отрази това на пчелите в дългосрочен план. Другият вариянт е да ги оставя на село, което е на 70 км от Варна и да ги посещавам по-рядко. А зимата около 5 месеца няма да имам възможност за контрол и наблюдение... налага се да се работи ,няма как Очаквам адекватни съвети и най-вече от такива които пчеларстват в местност Боровец.
    Благодаря предварително.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2016
    Мнения
    1
    Здравей колега преди време и аз бях в същото положение.Когато започнах кошерите ми бяха на вилата но нямаше лозя близо до мен но имаше доста овошни дръвчета и постояно имаше умрели пчели край прелките загубите бяха жестоки и се пренудих да ги изместя.Моя съвет е да ги закараш на село.След като си зазимил кошера неможе да го отваряш колега.Става въпрос за зимата. Дано да съм ти бил полезен.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Всичко трябва да се предвиди тъй като на село пак има лозя и овошки,които хората ръсят.Но разхода за транспорт е доста тъй като в сезона се ходи понякога и всеки ден зависи от много неща.трябва да се вземе впредвид и на кое място е повече пашата и да се съпоставят нещата дали си заслужава по-големия раазход за транспорт и още много много неща трябва да се съпоставят за да се предпочете мястото.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2016
    Мнения
    9
    Пашата на Боровец доколкото съм запознат се състой в акация и овошки а селото се намира на 13 км от Обзор, малко селце. Там се разчита на маната основно, селото е между две гори, има малко посевни колтури като декари а проблеми с пръскането поне няма да има заради малката численост на живущите там. Имам и втори вариант, да ги оставя в двора на едно варненско село, 20 мин път с кола , с. Водица. Но там никой не живей а и парцела се намира почти в центъра на селото.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Боровец- лудо пролетно развитие, акация и след това глад ако иссъхнат цветя и тревички.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2016
    Мнения
    9
    Пролетното развитие го пропуснах, началото на месеца оставих две отводки на 5 рамки с пило и мед, сега са с по 10.Още носят прашец - мръсно жълт и малко липа има на близо и това ще е май.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •