Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    От това което чувам.... тази година няма да има есенни прегледи ако не си платиш.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    3
    Абе какво става с прегледите вече е септември ??? Някакжо развитие че съм по 141 и се чудя да не ме резнат заради тия прегледи

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    До колкото знам няма никакво развитие. Подочух нещо, че официалните ветеринари ще получат временно разрешение да подписват прегледите, но официално няма нищо. Мен ме тресе същата треска.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Днес ми завериха есенния преглед в дневника. Прегледа и заверката я направи официалния ветеринарен лекар на общината.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23

    Wink

    Прегледал ги е????????????
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Днес ми завериха есенния преглед в дневника. Прегледа и заверката я направи официалния ветеринарен лекар на общината.
    Ще има проблем със заверката на есенния преглед в дневника- ако частнопрактикуващите ветеринари нямат официален договор, а официалните ветеринарни лекари не искат и препращат към частнопроктикуващите, защото така им "разяснили"!? Поне така е засега във Великотърновска област! Някой "съветник" пак е посъветвал министъра "правилно"- т. е. да се тормозят пчеларите. А уж има толкова пчеларски съюзи- а никаква загриженост- явно, наистина нямат "живи кошери" тези пчеларски председатели!

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    27.09.2013
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Закъснелите сте! Това трябваше да го направите до 25.04. До тогава бяха договорите на ветеринарните лекари с държавата.
    Колега, съжелявам ако те притеснявам, виждам че си запознат за тези договори с ветеринарните лекари имам няколко въпроса на които ще съм много благодарен ако ми помогнеш.
    Задължителни ли са тези договори?,държавата поема ли разходите за транспорт до пчелина на ветеринаря или ние пчеларите сме задължени да го правим?
    Благодаря предварително

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от crystalice Виж публикацията
    Колега, съжелявам ако те притеснявам, виждам че си запознат за тези договори с ветеринарните лекари имам няколко въпроса на които ще съм много благодарен ако ми помогнеш.
    Задължителни ли са тези договори?,държавата поема ли разходите за транспорт до пчелина на ветеринаря или ние пчеларите сме задължени да го правим?
    Благодаря предварително
    Да задължителни са. Държавата нищо не поема. За сметка на това, ако ветеринарят ти дойде до пчелина ти, вероятно това ще е първият подобен случай в страната...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е моя редовно идва. Преглежда маркировката на кошерите поглежда летежа разпитва за третиранита и пише в дневника. До същински прегледи не стигаме, но съм сигурен, че ако кажа че имам проблем с някой кошер ще го прегледа. Друг е въпроса дали от това ще има някакъв ефект.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз пък ходя при моя, пита ме как са пчелите, имам ли мед за продаване и по колко го давам, спазарва 2-3 буркана мед, пише в дневниците (каквото му кажа ако се налага) заверява ги и по живо, по здраво след 6 месеца пак се виждаме, за болестите сам си гледам кошерите.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •