Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248

    ПРОЛЕТНО-ЕСЕННИ ВЕТЕРИНАРНИ ПРЕГЛЕДИ НА ПЧ.СЕМЕЙСТВА

    Здравейте,

    Интересува ме кой закон урежда дейността на участъковите ветеринарни лекари и по-конкретно прегледите на пчелните семейства.

    Днес участъковия ветеринар ми обясни, че са му спуснали наредба прегледите да се извършват през май месец. В същото време протоколи за прегледи издава до 26ти Април. С две думи, може да ми прегледа семействата през май, но неможе да ми издаде протокол. Или може до Петък да издава някакъв вид прогнозни протоколи за преглед, който ще извърши май?

    Каза ми да говоря с арменския поп, евентуално той щял да свърши работа и да се сърдя на тези, които мислят законите.

    Помагайте!

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    Re: Пролетно-есенни ветеринарни прегледи на пчелните семейст

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Велинов
    Здравейте,

    Интересува ме кой закон урежда дейността на участъковите ветеринарни лекари и по-конкретно прегледите на пчелните семейства.

    Днес участъковия ветеринар ми обясни, че са му спуснали наредба прегледите да се извършват през май месец. В същото време протоколи за прегледи издава до 26ти Април. С две думи, може да ми прегледа семействата през май, но неможе да ми издаде протокол. Или може до Петък да издава някакъв вид прогнозни протоколи за преглед, който ще извърши май?

    Каза ми да говоря с арменския поп, евентуално той щял да свърши работа и да се сърдя на тези, които мислят законите.
    Сега ми стана ясно защо толкова много недоволствахме да престанат да се отпускат стотици хиляди от програмата за пчелари-проверители. Просто всеки имаше усещането че нещо е недообмислено. За следващия път програмата ще трябва да се коригира за да може парите да отиват наистина по предназначение, но до сега просто не знаехме това как ще стане. За съжаление чак сега рещението на проблема си идва само - тези пари трябва да бъдат заложени като разходи за врачки ( на щат при ветеринарния лекар). И ако и този път предложението изложено по този начин бъде отхвърлено от "работната" група, ще остана много изненадан.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Вече се замислям да си намеря държавна работа. Трябва само две ключови умения:
    1. да можеш ловко да отказваш да свършиш работата за която си нает.
    2. да си даваш вид, че си много зает и под стрес.

    След това остава само да чакам 15-то и 30-то число. Какво в Сърбия, казват му професия - Държавен служител, щом се вредиш може да живееш спокойно, подсигурен си до живот.

    Тези в БАБХ са усвоили доста добре занаята. Аз мога да бъда изключително настойчив, дипломатично да премина от любезен и отстъпчив, към любезно-настоятелен и ако не се получава в крайна сметка да започна да креща че и да ме заплашват с полиция. Е не ми стана номера, категорично отказаха да прегледат пчелните ми семейства, поради някакви комплексни причини.
    Полиция не дойде, нямам акт, за това си пуснах жалба, поне да имам доказателство че съм се опитал..

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Друг вариант е да изпратиш проба за изследване в лаборатория и на база на това да ти издадат здравен сертификат.

    В бг лаборатория могат да засекат само паразитите - нозематоза ( само спори!!!!), вароатоза и други, и по-едрите едноклетъчни организми - бактерии (глинцовите заболявания), амеби и т.н. ... Т.е. всичко което можеш да си откриеш вкъщи и сам с един 400х микроскоп/стереоскоп.

    За по-точна и надеждна диагностика се използва ДНК анализ и специален софтуер. Хваща всичко - вируси и т.н., включително и тези които още не са открити и не им е дадено име ( например софтуера ги засича като % схосдтво с ДНК от базата данни)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Колеги, какво ще правим с задължителния пролетен ветеринарно - медицински преглед на пчелните семейства? Частните ветеринари, които ги извършваха до сега се дърпат с обяснението, че нямат сключени договори с държавата и чакат да им бъдат предложени такива. Срокът за пролетния преглед мисля че изтече на 10.05.2013 г..
    При договорите по "Деминимис" миналата година едно от изискванията беше да представим протокола от пролетния преглед и попълнен ветеринарно медицинския дневник за същия преглед. Тая година дори и да има "Деминимис" няма да отговаряме на изискването за преминат пролетен ВМ преглед, от който преглед се актуализира и регистъра на ветеринарите.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Явно нищо не може да се направи.Току що се обадих на моя участъков.Нямат още договори, щял да се обади...
    Пролетните, може да ги правят през септември....
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Закъснелите сте! Това трябваше да го направите до 25.04. До тогава бяха договорите на ветеринарните лекари с държавата.

  8. #8
    Колеги а в дневника кой трябва да вписва третирането с препарати,профилактично или не.Аз или участъковия ветеринарен лекар.Направиха ми проблем че не е вписвано слагането на ленти и нозестата във ветеринаромедицинският дневник.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Калапиш
    Колеги а в дневника кой трябва да вписва третирането с препарати,профилактично или не.Аз или участъковия ветеринарен лекар.Направиха ми проблем че не е вписвано слагането на ленти и нозестата във ветеринаромедицинският дневник.
    Ти трябва да си отразяваш третиранията в дневника.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Здравейте,някой да знае от коя дата започват есенните профилактични прегледи?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •