Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Тази майка веднага бих я сменил.Няма какво да я чакаш.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от nelly
    Да, във всички и пилото е разположено не където е нормално, а в страни.

    Ако предизвикам тиха смяна,няма ли да е рано. Има ли по това време вече търтеи. Кошерите са в Стара планина.
    Има вече търтеи.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2011
    Мнения
    12
    Все още не мога да кажа , че всичко е наред с кошера. Смениха си майката, новата започна да снася, след което намерих мъртва майка на прелката. Отворих кошера и се оказа, че отново са заложили маточници. Вече имам нова майка, която започна да снася нормално. Защо убиха предишната млада майка не ми стана ясно и се опасявам да не стане същото с новата. Не бях ги отваряла, не ги бях безпокоила с нищо, не е оставал без майка, за да има търтовка.

    Сложих и нови основи за градене, но те много не им се израдваха, едвам едвам ги градат. Предполагам, че покрай смените няма достатъчно млади пчели.

    Освен това забелязах, че пада сянка от едни съседски дървета и го преместих на два пъти са по 20 см напред. Повече незнам какво да направя. Ще чакам да видя какво ще стане.
    По- добре да станеш богат, отколкото рано.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Времето не беше стабилно и нямаше добър приток на нектар и затова не градят бързо. Масово пчелите са на поилките. Ливадите цъфтят, но цветята не пускат нектар, трябва да позагрее. Вече виждам пчели по мащерката, това е добре. Аз имам контролен кошер и от 2 седмици не е мръднал изобщо нагоре. От вчера започнаха масово да летят и носят. Поне при мен в полупланинския район е такава ситуацията.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •