Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 30
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Румен Димитров не е проблем за форума, а проблем за Матеев.

    Румен Димитров не е простак, а умен човек.
    А това пречи на Матеев.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Колкото до рамките:

    Ами измислих си и си направих идеалната според мене рамка. Перфектна е като визия и като здравина. В нея има вградена скрита RFID лепенка против кражба и за нуждите на инвертаризацията и/или пчеларската информационна система, която вече създавам. Живот и здраве - ако Румен се махне, ще отворя теми и ще опиша всичко това. Ще има и снимков материал.

    Рамката е съобразена с възможните сили, които предизвикват натоварвания и с посоката на тези сили (натоварвания). От горната и от долната страна восъчната основа е захапана и притисната от летвички и по този начин издържа на големи сили на измъкване както от собствената си тежест, така и от силата на центрофужене в радиална центрофуга. На странични сили не издържа, но то такива няма и откъде да се появят.

    Температурните разширения също са премерени, изчислени и отчетени. За да е възможна някаква компенсация в двете странични рамки има прорези (канали) в които влиза восъчната основа, но в тях има около 1 мм луфт именно заради топлинните разширения.

    Восъчната основа е нестандартна и нейните размери са специално пригодени за моята рамка - такава, каквато съм я измислил и изтествал. Цялата рамка е минала на топлинни тестове посредством замразяване във фризер и контролирано нагряване в термокамера с електронен терморегулатор. Изкривяванията са измерени и въобще всичко е надлежно документирано, като е използван научен подход към експериментите с изолиране и измерване само на един параметър в даден момент от време.

    Обтелване реших да не слагам, защото експериментите с обтелени рамки показаха, че те имат същите температурни коефициенти на разширение, същите провисвания и въобще - същите недостатъци. Нещо повече - появиха се и допълнителни проблеми, които ги няма при необтелените рамки.

    Армиране с мрежичка отпадна по същите причини - мрежичката с нищо не допринася за намаляване на разширенията или провисванията.

    Единственото ново усъвършенствуване на технологията, по която се сглобява рамката и основата е това, че самото помещение се нагрява, за да може рамката да се сглоби в максимално изпънато положение при температура, колкото се може по-близка до тази вътре в кошера.

    Направени са експерименти с изграждане на така направените рамки и основи. Няма никакво мръщене от страна на пчелите. Напротив - изградиха ги за норматив.

    По въпроса със съмненията дали при центрофужене все пак няма да настъпи странично измятане?
    Ами няма, по една много проста причина. Вместо да си правя труда да обтелвам хиляди рамки, много по-добре е да направя специални приспособления на гнездата на центрофугата, където рамките ще се притискат странично от опъната мрежичка от хромникелова тел. Това е всъщност "великата тайна" - ще модифицирам една центрофуга вместо обтелване на десетки хиляди рамки. При това тази модификация ще я направя само ако стане нужда.

    При всички случаи обаче аз НЯМА ДА ОБТЕЛВАМ РАМКИ, независимо че целокупното пчеларско общество го е правило това 100 или 200 години.

    А сега с молба към администраторите да изтрият постинга на РУМЕН ДИМИТРОВ, с който той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ МЕ ОПЛЮЕ след малко.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    матеев прави каквото си намислил и хич да не ти пука какво пише или пък мисли тоя кавал Р.Д.- мисли си че е ентелегент и нарочно пише като селяндур демек народен човек

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Съгласен съм, че начина ми на изказ е малко в разрез с общо приетите етични норми, но в повечето случаи, по какъвто и начин да говоря, се придържам към темата в която пиша и никога не обиждам съфорумец!
    Освен това във всеки мой пост се крие някаква насока или начин за решение на проблемите.
    Има някои, които не винаги са в час с темите, ама не е моя работа да обсъждам нарушения на правилника!
    Поставянето на условия и опити за психологично въздействие, също не правят чест, ама и това не е моя работа wink;

    Относно "тестваните" в лабораторни условия рамки, ще кажа, че тестването не винаги може да даде реална представа за полевите условия в които ще се работи!
    Малък пример е, ако дадения работник установи неналичие на шеф в обсега и запали цигара, за да си отдъхне. При този случай, извадените за центрофужене пити, ще бъдат в някакъв съд, който под слънчевите лъчи, ще темперира цяла пита по различен начин. Оттам ще се получат и t° аномалии при центрофужене в помещението със строго определена температура, което неминуемо ще доведе или до "свличане" или до "бушене" на питите.
    Това е един от проблемите!
    Можех и да го кажа с две думи, ама щеше да бъде прекалено лесно, готово решение, и вместо да се подложат нещата на научни експерименти, щяха да се представят наготово дадените резултати като "тествани изводи" wink;
    Имам и други примери, ама ще чакам по-точни похвати, за да ги конкретизирам!

    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Каквото повикало - това се обадило. Ако мене не ме обиждат - няма да обиждам и аз.

    Виждам че можеш да пишеш и разсъждаваш като нормален човек, какъвто и предполагам че си. Тогава защо беше всичко това?

    Един - два пъти за майтап - бива. Всички ще те разберем. Твоето "детско" поведение обаче беше придобило параноични размери. Виждам че сега вече си "порастнал" и ще се радвам ако за в бъдеще водим диалог в дух на приятелство и взаимно разбирателство. Предполагам че не си лош човек и ако някога се срещнем и си стиснем ръцете - сигурно ще се майтапим и ще се смеем на искрите, които прехвърчаха помежду ни.

    В бъдеще няма да те обиждам и няма да те предизвиквам, дори и ти предлагам приятелство, но ако пак се завърне оня другия Румен Димитров - нищо не обещавам.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По въпроса с пчеларството аз вече научих урок номер 1, а той гласи:

    1000 пчелари, 1000 метода на пчеларстване.

    При това положение защо пък аз да не съм 1001-вия?

    Важното е друго - нека да има различен начин на мислене, нека да има дори и разногласия по един или друг проблем. Ако обаче всички споделят един с друг какви експерименти са направили и какви резултати са постигнали, то тогава всеки ще има шанса да научи нещо ново, което може да му е от полза.

    Няма смисъл хората да бъдат обвинявани, че са пробвали едно или друго нещо, което противоречи на всеобщите схващания. Нима живота не ви научи, че понякога дори и всеобщите схващания се оказват погрешни? Хубаво е човек да споделя, но не е хубаво да твърди, че неговото мнение е единствената абсолютна истина. Правилното е всеки един постинг да започва така: "Аз мисля, че това трябва да стане така" или "Аз пробвах еди какво си и се получи това или онова".

    В никакъв случай не трябва да се започва с "Това са глупости" или "Това не е вярно" или "Това няма как да стане".

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    начи не расчитай секи път на серйозни постове....кога темата или поста предполага към несерйознос нема къ да се изчепим и да съм у ред wink;
    ...и още нещо...не обичам да ми се налагат и правила....или ме приемат такъв....или преценяват, че моат и без мене......свет широк, форуме много....а Матеевци йоще повече wink;
    Оооо господи....
    Не съм набожен, но друго нищо не ми идва наум в момента....

    Тогава ще пробвам друга стратегия:

    Уважаеми г-н Румен Димитров,

    Умолявам те в бъдеще да не се намесваш в моите теми. Не си ми интересен и не желая да ти чета писанията. Смятам в този форум да отворя теми на сериозни тематики и твоето присъствие в тях е нежелателно.

    Ако толкова много искаш да се изявяваш в тази си светлина, отвори си специална тема за тази цел и да се надяваме, че ще си намериш почитатели да те четат. Аз обаче не съм от тях.

    С уважение
    Росимир Матеев

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Матеев, извади си бастуна от задника, прочети ми подписа, за който се борих цел ден да остане цветен,.....и мисли малко по-разчупено!!!!
    Успеха не винаги е в парите!!!

    П.П. И спри да си променяш постовете след мой коментар, че имам вече 100 мВ с твои снимки на диалози от форума wink;

    П.П.П. "Господ(и)" се пише с главна буква, според православната вяра wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Господ на всички езици мисля, че се изписва с главни букви.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това ли беше най-важното, което разбрахте от моя постинг?

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •