Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 30
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    НЕ СПОДЕЛЕНАТА "ИСТИНА" В ПЧЕЛАРСТВОТО

    Матеев,в една друга тема спомена ,че работниците "шушукат" та каак смяташ да запазиш тайната ако нее тайна.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не е никаква тайна. Не казвам, защото знам че ще ме оплюете, ако ви кажа че НЯМА НУЖДА ОТ ОБТЕЛВАНЕ, защото има по-добър метод и аз вече го прилагам.

    Много хора можеха да стигнат до моето мнение, ако си бяха направили труда да сложат една рамка с восъчна основа в термокамера и да я загреят до 35 градуса. И това, което видят, щеше да ги накара да се замислят. А то се вижда - ОБТЕЛВАНЕТО ПРЕЧИ или най-малкото с нищо не помага. Основите се измятат странично благодарение на топлинните разширения. Ако пчелите ги изградят така, от едната страна ще има килийки с дълбочина 7-8 милиметра, а от другата - 12-13 милиметра. Как мислите - това добре ли е за майката и за пилото?

    Колко от вас са мерили дълбочината на килийките на собствените си пити? Еднаква ли е тази дълбочина и от двете страни? Ако не е, как може да се направи еднаква? Обтелване - явно не. Армиране с мрежа - СЪЩО НЕ. Както телта, така и мрежата се разпускат и измятат при 35 градуса по целзий.

    Обикновенно една рамка се прави (произвежда) при 20 градуса, а се гради при 35 градуса. Тези допълнителни 15 градуса разпускат и измятат основата и ефекта е най-силен в нейната централна част, където отклонението може да надхвърли 3 или дори 4 милиметра, а това е СТРАШНО МНОГО !!! Това го видях в камерата със собствените си очи.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес гледах подобен клип-залепване на во за четирите летви без тел.Но темата тук е друга.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    http://warre.biobees.com/ Tук колегите биха казали, че няма нужда дори от рамки и восъчни основи.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    И какво ще стане като се завърти в центрофугата тази неоптелена и новоизградена пита?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    най-напред трудно ще стигне здрава до центруфигата, но дори и да стигнеще се избуши от центрубежните сили. Пробвано е. Най-слаборо място е в средата на питата, но мисля, че много се отклонихме от темата и модераторите ще ни направят основателна забележка.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега си представете, че този, който предлага необтелена пита, не е чак такъв глупак, какъвто си го мислите. Въобще не знам защо повечето "специалисти пчелари" са си въобразили, че всички останали освен тях са или глупаци, или деца от детската градина.........

    Крайният ефект от това е, че мислещите хора не смеят да публикуват информация, защото веднага ще се появи поредният "специалист" с "безценните си забележки", които ги знаят дори и децата от първи клас. Аз лично до момента по-голямата част от ценната информация съм я получавал на лични съобщения. Защо ли хората, които имат ценна информация, не смеят да я пишат открито във форума, но са готови да я споделят в лични съобщения? Не страда ли форума от това?

    И защо ли най-големите "специалисти" не могат да сглобят едно вярно изречение на Български език, без да допуснат поне няколко правописни грешки?

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    нека съпоставим изказвания:

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Здравейте,

    Нов съм в този форум. Въобще нов съм в пчеларството, но от известно време съм луднал и направо бих го окачествил като мания. Както и да е.

    Както всеки един начинаещ пред мене стои дилемата да взема серия от решения - с какъв модел кошери да пчеларствувам, с какви рамки, с какво оборудване, с какви машини и т.н и т.н. Налага се да се вземат стотици решения и за да може те да са по-правилни се наложи да изчета де що форум намеря и де що книга намеря в България и по света. Респективно изгледах и де що клипове намерих (да е жив и здрав чичко Гугъл).
    ......
    ....и днешното :

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    .......
    Аз лично до момента по-голямата част от ценната информация съм я получавал на лични съобщения. Защо ли хората, които имат ценна информация, не смеят да я пишат открито във форума, но са готови да я споделят в лични съобщения? Не страда ли форума от това?
    .....
    ....та последно: чел ли си или са четеш?!?!?!?
    ....и като четеш сфащаш ли или ползваш постовете на другите за самоизтъкване и самохвалство ?!?!?

    .....а ?!?!?

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ....и Бонев е прав, тука за загинали и избягали семейства си говорихме, а не за предприемчивостта....
    ....то верно, засега този проблем ти е непознат.....ама само засега
    wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Защо ли хората, които имат ценна информация, не смеят да я пишат открито във форума, но са готови да я споделят в лични съобщения? Не страда ли форума от това?
    Попитай тези, които се свързват с теб на лични. После пиши, та и ние да разберем причината да не пишат ценната си информация.
    Ние знаем само мотивите на някои, които на всеослушание обявиха, че няма да споделят ценна информация, която на тях им е струвала пари, със сульо и пульо.

    Може би споделят ценната си информация поради симпатия към теб. Или причината не е толкова импулсивна, може би просто да завържат контакт с един успял бизнесмен /който не еднократно изтъкна сам това/, който контакт в бъдеще би могъл да им донесе ползи? Знае ли човек?

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не могат ли администраторите и модераторите да озаптят РУМЕН ДИМИТРОВ !!!

    Писна ми от просташките му мнения, от просташкия му жаргон, от просташкото му отношение и въобще от цялата тази простащина, която той налага във всяка една тема от форума. Всяко второ мнение е негово и в него освен простащина няма нищо друго.

    Толкова ли е ценен този човек за форума?

    Простащина, простащина и само простащина. Целия форум е придобил просташки облик и причината е една единствена - РУМЕН ДИМИТРОВ !!!

    Не желая да отварям нови теми и да пиша за това, което вече съм го изследвал, проверил, измерил и т.н. И не желая не защото пазя някакви тайни, а защото знам, че простащината моментално ще се настани в моята тема и ще я направи да изглежда просташка.

    Също така не желая да влизам в спор с РУМЕН ДИМИТРОВ, защото ако го направя, то това означава че съм се принизил до неговото ниво.

    Умолявам администраторите и модераторите ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ да премахнат простащината от форума, която простащина в момента се нарича РУМЕН ДИМИТРОВ.

    Другия вариант е да си го държат като кадем, но да му отворят един специален раздел с име ПРОСТАЩИНА и да му дадат права да пише само там. Поне така ще ни развеселява.

    При всички случаи обаче ПОВЕЧЕ НЕ ЖЕЛАЯ РУМЕН ДИМИТРОВ да ми цапа темите с простотии. Ако администраторите НЕ ГО ОЗАПТЯТ и продължат да го толерират, тогава просто аз ще се махна.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •